Alfa In ALF 400 SYNERGY-44 COMPACT AXE

Kód: E.002.Y-44
35 900 Kč / ks 29 669,42 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Třífázový svařovací zdroj určený pro metodu MIG/MAG. Podavač pro cívky 300 mm, 4-kladkový posuv drátu, synergické funkce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Třífázový zdroj pro svařování metodou MIG/MAG. Zdroj je vybaven synergickými programy, 4-kladkovým posuvem drátu a širokými možnostmi nastavení. Podavač pro cívky 300 mm.

 

Rozsah dodávky

 • Alfa In ALF 400 SYNERGY-44 COMPACT AXE
 • Zemnící kabel - délka 3 metry
 • Plynová hadice
 • Redukce cívky

 

Popis

Zdroj ALF 400 SYNERGY COMPACT AXE je určen pro svařování různých typů spojů (tupé, jednostranné, oboustranné, koutové, přeplátované apod.) při využití drátů o průměru 0,6 – 1,2 mm. Zdroj je určen pro svařování konstrukčních ocelí, nerezových ocelí a slitin hliníku.

ALF 400 SYNERGY COMPACT AXE je vhodný do středních průmyslových provozů, kde jsou při dlouhodobém nasazení kladeny vysoké požadavky na spolehlivost, produktivitu a snadnou obsluhu.

 

Manuální a synergický režim

U zdroje je možné zvolit buď manuální režim svařování, kdy si uživatel sám určuje a nastavuje všechny parametry (svařovací napětí, rychlost posuvu drátu, indukčnost), nebo lze využít tzv. nápovědu svařovacích parametrů, označovanou výrobcem jako SYNERGIE.

Systém je vybaven daty (synergickými programy) pro různé průměry svařovacího drátu, druhy základního materiálu a typy ochranného plynu. Uživatel zvolí na ovládacím panelu vhodný program a zdroj na displeji zobrazí pokyny pro potřebné nastavení svařovacích parametrů - velikosti svařovacího napětí (nastavení přepínačů napětí) a indukčnosti (volbu odbočky tlumivky). To vše pro zvolenou rychlost posuvu drátu, případně předpokládanou velikost svařovacího proudu, nebo tloušťku svařovaného materiálu. Konečné nastavení svařovacích parametrů musí provést uživatel sám na základě zobrazených informací.

Nejedná se tak o plně synergický režim, kdy by zdroj nastavil všechny svařovací parametry sám (jako například u synergických invertorů), ale jde spíše o jakousi nápovědu, kdy je ze strany uživatele vždy vyžadováno manuální nastavení navržených parametrů. Přesto se jedná o vítanou pomůcku zejména pro začínající svářeče.

 

Výbava

 • 2-TAKT/4-TAKT
 • 2 výstupy tlumivky
 • Nastavitelný předfuk a dofuk plynu
 • Nastavitelná přibližovací rychlost drátu
 • Nastavitelný čas dohoření drátu
 • Nastavitelné bodování a intervalové svařování
 • Test plynu
 • Zavedení drátu
 • Digitální A+V metr
 • Ohřev plynu
 • 4-kladkový posuv drátu
 • Synergické programy

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářečky CO2 (MIG/MAG a multifunkční)
Záruka: 2 roky
? Pro svařovací metody: MIG/MAG
? Rozsah dodávky: Samostatný zdroj
? Konstrukce zdroje: Trafo
? Napájecí napětí: 3 x 400 V
? Jištění: 20 A
? Typ stroje: Na podvozku
? Provedení stroje: Kompaktní
? Chlazení hořáku: Plynem
? Funkce DRÁŽKOVÁNÍ: Ne
? Funkce MIG SYNERGIE: Ano
? Funkce MIG PULSE: Ne
? Funkce ZMĚNA POLARITY: Ne
? Minimální proud (MIG/MAG): 50 A
? Maximální proud (MIG/MAG): 400 A
? Zatěžovatel 100 % (MIG/MAG): 240 A
? Zatěžovatel 60 % (MIG/MAG): 290 A
? Zatěžovatel 25 % (MIG/MAG): 400 A
? Regulace napětí: Skokově
? Počet regulačních stupňů: 20
? Připojení MIG/MAG hořáku: EURO přípojka
? Počet kladek podavače: 4
? Rozměr kladek podavače: 32/40
? Kladky pro drát: 0,8 - 1,0 mm
? Maximální průměr cívky: 300 mm
? Maximální hmotnost cívky: 18 kg
Rozměry (Š x D x V): 500 x 868 x 806 mm
Hmotnost: 109 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

 

ALFA IN je česká společnost založená v roce 1998. Již od samého počátku se společnost soustředila na vývoj a výrobu svářeček a plazmových řezaček a postupem času se do jejího výrobního portfolia zařadily i další produkty - CNC řezací portály, elektrocentrály a ATS záložní zdroje MEDVED, transformátory nebo plynové filtry. Pod svou privátní značkou HOMER Tools nabízí společnost produkty, které cenově přímo konkurují hobby marketům a obchodním řetězcům, ale zároveň garantují vyšší kvalitu a plné servisní zázemí.

Vedle vlastní výroby je společnost ALFA IN výhradním dodavatelem technologií pro orbitální svařování ORBITEC a od roku 2013 je výhradním dovozcem vysoce kvalitních svařovacích hořáků PARKER Torchology a ARC Torchology. Jako systémový integrátor realizuje společnost ALFA IN komplexní dodávky a instalace automatizovaných a robotizovaných pracovišť. Důkazem o aktivním přístupu k zavádění nových technologií je to, že společnost ALFA IN se v Česku stala jedním z prvních dodavatelů vláknových laserů pro laserové řezání.

Sídlem společnosti je rozsáhlý areál v průmyslové zóně Nová Ves u Třebíče, kde je soustředěna nejen výroba, vývoj a skladové prostory, ale také předváděcí centrum s možností předvedení všech produktů včetně CNC řezacích portálů a automatizovaných pracovišť. Mnoho informací o produktech společnosti ALFA IN získáte na kanále YouTube.

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX