Nehořlavá tkanina ESAB 5180 (1300 °C) - 200 x 200 cm

Kód: 0700008036
9 553 Kč / ks 7 895,04 Kč bez DPH
Do 10 dnů
Možnosti doručení
Krycí tkanina (plsť) z uhlíkových vláken. Pro automotive - nezpůsobuje škrábance na laku. Teplotní odolnost 1300 °C. Gramáž 425 g/m2.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nehořlavá krycí tkanina ESAB 5180 (1300 °C).

 

Popis

Nehořlavá tkanina speciálně vyvinutá pro automobilový průmysl. Plsť (filc) z uhlíkových vláken, ze které je tkanina vyrobena, poskytuje extrémní teplotní odolnost. Tkanina ESAB 5180 je určena pro horizontální použití, kdy velmi dobře zachycuje rozstřik a jiskry od svařování nebo broušení. Materiál tkaniny nezpůsobuje škrábance na lakovaných plochách a proto je tkanina obzvláště vhodná jako ochrana v autoopravnách, autolakovnách nebo v autoklempírnách. Tkanina je extrémně lehká a snadno se čistí.

 

 

Vlastnosti

 • Plsť (filc) z uhlíkových vláken
 • Teplotní odolnost (trvale) 250 °C
 • Teplotní odolnost (krátkodobě) 1300 °C
 • Tloušťka materiálu 4,5 mm
 • Gramáž materiálu 425 g/m2
 • Rozměr 200 x 200 cm

 

Doporučené použití

 • Ochrana před rozstřikem a jiskrami
 • Horizontální aplikace
 • Automobilový průmysl
 • Lehké svářečské práce
 • Broušení

 

Jak vybrat vhodnou krycí tkaninu?

Při výběru vhodné nehořlavé krycí tkaniny doporučujeme vycházet z následujících parametrů:

 • Poloha krycí tkaniny - dopadají-li jiskry a roztavený kov na krycí tkaninu v horizontální poloze, působí na ni velmi intenzivně. Proto je nutné použít teplotně odolnější materiál. Při vertikálním použití naopak stačí tkanina s nižší teplotní odolností.
 • Pracovní aplikace - pro broušení, pájení a lehčí svařování stačí tkaniny s nižšími nároky na teplotní odolnost. Při svařování vysokými proudy nebo při dělení materiálu plazmou, kdy vznikají částice roztaveného kovu, jsou vyžadovány odolnější krycí tkaniny.
 • Flexibilita tkaniny - gramáží krycí tkaniny je dána její přizpůsobivost. Krycí tkaninu o nižší gramáži je možné použít například k ochraně menších předmětů a komponentů, které je nutné bezpečně zakrýt. Tkaniny s vyšší gramáží jsou vhodné pro použití ve větší ploše.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nehořlavé tkaniny 1300 - 1350 °C
Záruka: 2 roky
? Základní materiál: Plsť z uhlíkových vláken
? Teplotní odolnost trvale: 1300 °C
? Rozměry: 200 x 200 cm
? Tloušťka materiálu: 4,5 mm
? Gramáž materiálu: 425 g/m2
? Oka pro zavěšení: Ne
? Doporučený typ instalace: Horizontální
? Doporučené aplikace: Svařování, Broušení, Autoservisy
? Barva: Černá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

 

Historie společnosti ESAB sahá až do roku 1904, kdy švédský inženýr Oscar Kjellberg vyvinul první obalenou svařovací elektrodu na světě a založil společnost Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB). Tímto okamžikem se začala psát historie svařování.

I následující roky byly plné převratných změn a vynálezů - první redukční ventil (1914), uvedení přídavných materiálů pro navařování tvrdokovů (1922), vynalezena metoda svařování pod tavidlem SAW (1937), vynalezena metoda TIG (1944), vynalezena metoda drážkování uhlíkovou elektrodou (1949), vynalezena metoda MIG/MAG (1950), vynález plazmového řezání (1955), vynález hořáku pro řezání a svařování pod vodou (1972) atd. Vždy, když se v oblasti svařování odehrálo něco důležitého, společnost ESAB byla u toho...

V současnosti je společnost ESAB světovým lídrem v oblasti svařovacích a řezacích zařízení a přídavných materiálů. Do skupiny ESAB patří více než 40 globálních a regionálních značek, společnost působí ve 147 zemích světa a má 26 výrobních závodů.

 

×

Splátková kalkulačka ESSOX