Omicron OMI 1950LS PFC + hořák

Kód: 2736-SET1
Synergie PFC
Značka: OMICRON
22 300 Kč / set 18 429,75 Kč bez DPH
Do 7 dnů
Můžeme doručit do:
5.6.2024
Možnosti doručení

Invertorová svářečka CO2 pro metodu MIG/MAG. Na podvozku. 1 x 230 V. Proud 30 - 195 A. Zatížení 140 A/60 %. SYNERGIE, PFC. 2-kladkový posuv. Kladka 22/30. Průměr cívky 200 mm (5 kg). Akční set s hořákem BINZEL MB EVO 15.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Invertorová svářečka CO2 pro metodu MIG/MAG. Na podvozku. 1 x 230 V. Proud 30 - 195 A. Zatížení 140 A/60 %. SYNERGIE, PFC. 2-kladkový posuv. Kladka 22/30. Průměr cívky 200 mm (5 kg). Akční set s hořákem BINZEL MB EVO 15.

 

Zvýhodněný set

 

Popis

Omicron OMI 1950LS PFC je jednofázová (1 x 230 V) invertorová svářečka určená pro svařování metodou MIG/MAG. Je vhodná pro různé typů spojů (tupé, jednostranné, oboustranné, koutové, přeplátované apod.) a za použití vhodného ochranného plynu umožňuje svařování oceli (CO2 nebo směsný plyn), nerezu (směsný plyn) nebo hliníku (argon).

Svářečka je vybavena dvoukladkovým posuvem drátu s podávací kladkou 22/30 - poháněná je nejen kladka podávací, ale i kladka přítlačná. Výkonově je svářečka vhodná pro dráty o průměru 0,6 - 1,2 mm, použít lze cívky o průměru 200 mm (do 5 kg).

Nastavení všech funkcí se provádí tlačítky a potenciometry na ovládacím panelu, svařovací hodnoty se zobrazují na dvou samostatných displejích. Kromě plynulé regulace svařovacího napětí a posuvu drátu lze nastavit předfuk a dofuk plynu, výlet drátu, náběh a doběh proudu, dohoření drátu nebo délku bodování.

Součástí výbavy je i nastavitelná elektronická tlumivka, která slouží k nastavení charakteru elektrického oblouku (tvrdý/měkký). Pro dlouhé svary je svářečka vybavena režimem čtyřtakt (4T), který umožňuje svařovat bez nutnosti držení spouště hořáku. V režimu dvoutakt (2T) musí uživatel spoušť hořáku držet stále.

 

Synergický a manuální režim MIG/MAG

Začínajícím svářečům usnadní nastavení svařovacích parametrů (svařovací napětí, posuv drátu) synergický režim, který přednastaví optimální parametry v závislosti na typu základního materiálu a průměru svařovacího drátu. Samozřejmostí je možnost korekce parametrů.

Zkušenější uživatelé mohou využít plně manuální režim, kdy si všechny svařovací parametry nastavují sami.

 

Obvod PFC

Svářečka je vybavena obvodem PFC (Power Factor Correction - kompenzace účiníku), který zajišťuje dokonalejší tvarování vstupního proudu a díky tomu se účiník svářečky blíží hodnotě 1. Obvod PFC zajišťuje stabilní oblouk i při kolísavém napětí v elektrické síti (podpětí, přepětí), umožňuje provoz svářečky na velmi dlouhých prodlužovacích kabelech nebo elektrocentrále a díky vyšší účinnosti svářečky snižuje i namáhání jističe (jistič vypne později než u zařízení bez PFC). Obvod PFC zároveň snižuje úroveň elektromagnetického rušení a odběr jalové energie ze sítě.

Svářečka OMI 1950LS je chlazena účinným ventilátorem, který je v provozu pouze tehdy, je-li chlazení potřeba. V opačném případě se ventilátor automaticky vypne. Tím dochází k menšímu opotřebení ventilátoru, ke snížení hlučnosti, úspoře elektrické energie a snížení množství absorbovaných látek (např. prachu).

Svářečku OMI 1950LS doporučujeme jako ideální svářečku do domácí dílny nebo garáže, pro autoklempíře a autoservisy. Uplatnění nalezne i v lehkých zámečnických provozech.

 

Výbava

 • 2-kladkový posuv drátu
 • Synergický nebo manuální režim
 • Obvod PFC
 • Elektronická tlumivka - pro nastavení tvrdosti oblouku
 • Režim 2T/4T
 • Nastavitelný předfuk a dofuk plynu
 • Nastavitelná přibližovací rychlost drátu
 • Nastavitelný čas dohoření drátu
 • Nastavitelný náběh a doběh proudu
 • Nastavitelné bodování
 • Test plynu
 • Zavedení drátu
 • Tepelná ochrana
 • Vypínání ventilátoru
 • Digitální A+V metr

 

Osazení hořáku spotřebními díly

Hořák MIG/MAG je kompletně osazen a připraven k použití. Kompletní nabídku dalších spotřebních dílů (plynové hubice, kontaktní špičky, bowdeny apod.) naleznete v těchto kategoriích:

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářečky CO2 (MIG/MAG a multifunkční)
Záruka: 2 roky
? Pro svařovací metody: MIG/MAG
? Rozsah dodávky: Zdroj + hořák
? Konstrukce zdroje: Invertor
? Napájecí napětí: 1 x 230 V
? Jištění: 25 A
? Typ stroje: Na podvozku
? Provedení stroje: Kompaktní
? Chlazení hořáku: Plynem
? Funkce PFC: Ano
? Funkce DRÁŽKOVÁNÍ: Ne
? Funkce MIG SYNERGIE: Ano
? Funkce MIG PULSE: Ne
? Funkce ZMĚNA POLARITY: Ne
? Minimální proud (MIG/MAG): 30 A
? Maximální proud (MIG/MAG): 195 A
? Zatěžovatel 100 % (MIG/MAG): 120 A
? Zatěžovatel 60 % (MIG/MAG): 140 A
? Zatěžovatel 25 % (MIG/MAG): 195 A
? Regulace napětí: Plynulá
? Připojení MIG/MAG hořáku: EURO přípojka
? Počet kladek podavače: 2
? Rozměr kladek podavače: 22/30
? Kladky pro drát: 0,6 - 0,8 mm
? Maximální průměr cívky: 200 mm
? Maximální hmotnost cívky: 5 kg
Rozměry (Š x D x V): 220 x 650 x 610 mm
Hmotnost: 28,4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost OMICRON má kořeny již v 80. letech minulého století, kdy nadaný elektrotechnik Antonín Kühtreiber vyrobil v Třebíči první svařovací poloautomaty MIG/MAG vlastní konstrukce. Tyto oblíbené stroje se v 90. letech vyráběly pod značkou DELTA Třebíč.

V roce 2002 založil Antonín Kühtreiber spolu se svým synem firmu OMICRON, která se po celou dobu své existence zaměřuje na vývoj a výrobu svařovacích strojů. Některé typy svářeček - např. GAMA 160, OMI 205 nebo OMI 206 lze považovat téměř za legendární a setkat se s nimi můžete takřka v každé domácí dílně nebo zámečnickém provozu.

Společnost OMICRON ;aktuálně vyrábí mnoho typů svařovacích stojů GAMA, OMI a GAMASTAR pro svařování metodami MMA, TIG a MIG/MAG. Disponuje rozsáhlým výrobním zázemím a produkci většiny dílů si zajišťuje sama - ať již se jedná a výrobu tištěných spojů, navíjení transformátorů nebo lisování plastů.

×

Splátková kalkulačka ESSOX