UTP 86 FN - elektroda na litinu - 4,0 x 350 mm (5,2 kg)

Kód: 54163
14 554 Kč / balení 12 028,10 Kč bez DPH 2 798,85 Kč / 1 kg
Do 4 dnů
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení

Grafit-bazická elektroda typu ENiFe-Cl s bimetalovým jádrem pro opravy a navařování litiny za studena. Pro lamelární šedé litiny, kuličkové šedé litiny, temperované litiny a spoje těchto litin s ocelí a ocelolitinou. Průměr 4,0 mm. Délka 350 mm. Krabička 5,2 kg/105 ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obalená MMA elektroda s bimetalovým jádrem a grafit-bazický obalem. Pro opravy a navařování litiny za studena.

 

Klasifikace

EN ISO 1071: E C NiFe-13
AWS A5.15: ENiFe-Cl

 

Vlastnosti a použití

Obalená svařovací elektroda na litinu s mezí kluzu 340 MPa. Elektroda s grafit-bazickým obalem a bimetalovým jádrem určená pro svařování za studena, pro opravy a navařování lamelární šedé litiny EN GJL 100 až EN GJL 400, kuličkové šedé litiny (sférické) EN GJS 400 až EN GJS 700, temperované litiny EN GJMB 350 až EN GJMB 650 a spoje těchto litin s ocelí a ocelolitinou. Univerzální typ elektrody pro opravné, výrobní i konstrukční svařování.

Elektroda se vyznačuje velmi dobrým nalegováváním, klidným obloukem a plochými svary bez vrubů a zápalů. Optimální geometrie svaru u koutových svarů, např. pro svary nátrubků a přírub na trubky z GJS litiny. Díky bimetalovému jádru má elektroda vynikající zatížitelnost a odtavovací výkon. Svary jsou hladké, odolné vzniku trhlin a s dobrou třískovou obrobitelností.

Tvrdost svarového kovu cca 220 HB.

 

Pokyny pro svařování

Elektroda se připojuje na stejnosměrný DC (-) pól nebo na střídavý AC proud. Při svařování stejnosměrným proudem je dosaženo hlubšího průvaru, střídavý proud je výhodný při svařování v nucených polohách. Před svařováním je nutné odstranit povrchovou vrstvu na litině. Je doporučeno kolmé držení elektrody a krátký oblouk. U litin náchylných na vznik trhlin svarový kov ihned prokovávat.

 

Doporučujeme

Praktické rady pro správný výběr vhodného přídavného materiálu UTP pro svařování litiny získáte v průvodci Svařování litiny.

 

 

Doplňující informace

Obal elektrody: Grafit-bazický
Svařovací proud: AC, DC (-)
Velikost svařovacího proudu: 60 - 90 A
Průměr elektrody: 4,0 mm
Délka elektrody: 350 mm
Počet elektrod v balení: 105 ks
Hmotnost balení: 5,2 kg
Typ balení: Krabička
Balení v kartonu: 4 ks

Doplňkové parametry

Kategorie: Obalené elektrody pro litinu
Záruka: 2 roky
? Pro metody: MMA
? Použití: Litina
? Obal elektrody: Grafit-bazický
? Elektroda pro: Invertor, Trafo
? Průměr elektrody: 4,0 mm
? Délka elektrody: 350 mm
? Počet elektrod v balení: 105 ks
? Hmotnost balení: 5,2 kg
? Balení: Krabička
? Svařovací proud: AC / DC (-)
? Velikost proudu: 100 - 170 A
? Klasifikace EN ISO: E C NiFe-13
? Klasifikace AWS: ENiFe-Cl
? Mez kluzu (Rp02): 340 MPa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Voestalpine Böhler Welding je znám jako přední výrobce a celosvětový dodavatel přídavných materiálů pro průmyslové svařování, navařování a pájení, který za více než 100 let existence ovlivnil vývoj technologie svařování a ustanovil laťku díky svým inovativním řešením. Hluboké znalosti, odvětvové zkušenosti a aplikační know-how spolu s portfoliem několika tisíc výrobků tvoří naprosto jedinečnou nabídku. Materiály výrobce se dělí do tří podskupin:

  • BÖHLER WELDING - Tradiční značka udávající směr vývoje přídavných materiálů již téměř jedno století. Celosvětově unikátní portfolio více než 2 000 produktů pro svarové spoje všemi konvenčními metodami obloukového svařování.
  • UTP MAINTENANCE - Desítky let zkušeností a aplikačních know-how v oblasti oprav, údržby a ochrany proti opotřebení. Inovativní produkty a řešení na míru. Zvyšování životnosti, produktivity a spolehlivosti součástí svařováním, navařováním, plátováním a žárovými nástřiky. Skupina UTP Maintenance nabízí řešení nejen pro běžně svařované materiály, ale i obtížně svařitelné materiály, otěruvzdorné oceli, tvrdokovy, nástrojové oceli, litinu, měď a slitiny, nikl a slitiny a další.
  • FONTARGEN BRAZING - Zkušenosti a vědomosti získané léty vývoje, výroby a nespočetnými aplikacemi. Německá technologie, specialista na tvrdé pájení a vysokoteplotní pájení. Správná řešení na základě znalostí a úspěšných aplikací pájecích procesů prokázaná řadou výrobků.
×

Splátková kalkulačka ESSOX