Pro zákazníky ze Slovenska

Informace pro zákazníky ze Slovenska, týkající se cen, způsobu fakturace, dopravy zboží a možností platby.

 

Ceny v EUR

  • Přepnutí na měnu Euro (€) se provádí v pravém horním rohu, kde je vlaječka a zkratka měny CZK/EUR (platí pro PC), nebo ve spodní části menu pro stisknutí "hamburgeru" (platí pro mobilní zařízení).
  • Po přepnutí na měnu EUR jsou všechny ceny na našem e-shopu (ceny za zboží, za dopravu, za způsob platby) zobrazeny v Eurech (€) vč. DPH. Ceny produktů v Eurech vychází z cen v českých korunách a přepočítávají se automaticky dle kurzu ČNB (Česká národní banka). Ceny za dopravu a platbu jsou fixní.
  • Ceny v EUR naleznete i na potvrzení objednávky, které obdržíte e-mailem. Uvedené ceny jsou zároveň ceny fakturační.
  • Prodejní doklady při prodeji zboží na Slovensko jsou vždy vystaveny v Eurech (€).

 

Způsoby fakturace

  • Soukromá osoba - daňový doklad (faktura) je vždy vystaven se sazbou DPH, která je aktuální v zemi příjemce. Celková cena objednávky se nemění.
  • Podnikatel nebo firma (neplátce DPH) - daňový doklad (faktura) je vždy vystaven se sazbou DPH, která je aktuální v zemi příjemce. Celková cena objednávky se nemění.
  • Podnikatel nebo firma (plátce DPH) - daňový doklad (faktura) je vždy vystaven bez DPH (daňový režim Reverse charge). Celková cena objednávky bude nižší o DPH.

 

Soukromá osoba Nemá IČ DPH Není plátce DPH Faktura včetně DPH
Podnikatel, firma Nemá IČ DPH Není plátce DPH Faktura včetně DPH
Podnikatel, firma Má IČ DPH Je plátce DPH Faktura bez DPH

 

Co je režim Reverse charge?

Jde o postup tzv. „obráceného zdanění“, kdy se při přeshraničním prodeji zboží či služby přenáší povinnost odvést DPH za službu nebo produkt na příjemce (odběratele), tedy podnikající osobu, která je plátcem DPH. Místem plnění (kde bude odebíraná služba či zakoupený produkt zdaněn) je místo, kde má příjemce (odběratel) sídlo nebo místo podnikání (např. Slovensko). Tento postup se uplatňuje při prodeji zboží a služeb mezi členskými státy EU. V takovém případě se faktura vystavuje bez DPH.

 

Jak probíhá objednávka v režimu Reverse charge?

Pro správné vyhodnocení režimu Reverse charge je při objednávce nutné zadat do kolonky "DIČ" správně číslo IČ DPH. Pozor - toto číslo je shodné se slovenským DIČ, ale vždy obsahuje předponu SK (např. SK1234567890). Číslo IČ DPH je rozlišovacím znakem toho, že jste podnikatel registrovaný k DPH.

Náš e-shop sám validuje zadané IČ DPH. Pokud zadáte správné IČ DPH (daňové identifikační číslo), systém sám detekuje, že objednávka probíhá v režimu Reverse charge a změní sazbu DPH v objednávce na 0 %. Objednávku v ceně bez DPH je poté možné ihned uhradit např. kartou online. V opačném případě ponechá systém sazbu DPH na obvyklé výši. 

Zákazníky ze Slovenska proto žádáme o důsledné vyplnění IČ DPH (do kolonky DIČ) a pro jistotu i o kontrolu správné sazby DPH (tedy 0 %) v rekapitulaci objednávky ještě před jejím odesláním.

 

Způsoby dopravy

Pro dopravu zboží na Slovensko využíváme služeb smluvních přepravců. Bližší informace ke způsobům dopravy viz MOŽNOSTI DOPRAVY.

 

Způsoby platby

Úhrada zboží při zasílání na Slovensko je možná dobírkou (při převzetí zásilky) nebo předem (online kartou, online bankovním převodem, Google Pay). Bližší informace ke způsobům platby viz MOŽNOSTI PLATBY.

×

Splátková kalkulačka ESSOX