Drážkovací hořáky

Drážkování (angl. gouging) je metoda, která se nejčastěji používá při různých opravách - setkat se s ní můžete při vyřezávání chybných svarů, odstraňování vad a trhlin, dělení nastehovaných svařenců, při propalování otvorů nebo odstraňování nálitků ve slévárnách. K drážkování se používají např. plazmové řezačky, častěji se ale setkáte s drážkováním elektrickým obloukem.

Pro drážkování elektrickým obloukem se používá speciální drážkovací hořák (drážkovací kleště), který vypadá jako běžný držák obalené elektrody, ale navíc má přívod stlačeného vzduchu. K drážkování jsou určeny speciální drážkovací uhlíkové elektrody. Drážkovací hořák je připojen ke zdroji proudu - běžně se používají MMA zdroje s výkonem alespoň 300 A - a pomocí tlakové hadice i ke zdroji stlačeného vzduchu (kompresoru).

Elektrický oblouk, který vzniká mezi uhlíkovou elektrodou a základním materiálem, slouží k roztavení základního materiálu, který je poté proudem stlačeného vzduchu vyfukován pryč z místa drážkování. Stlačený vzduch zároveň uhlíkovou elektrodu i chladí.

2 položek celkem
Drážkovací hořák BINZEL K12 - 600 A
6 811,57 Kč bez DPH
8 242 Kč / ks

Kompletní drážkovací hořák (drážkovací kleště). Pro kulaté i ploché drážkovací elektrody. Připojení silového kabelu kabelovým okem M12. Zatěžovatel 60 %. Zatížení 600 A. Délka 3 metry.

Kód: 516.D002
Drážkovací hořák BINZEL K16 - 1000 A
7 773,55 Kč bez DPH
9 406 Kč / ks

Kompletní drážkovací hořák (drážkovací kleště). Pro kulaté i ploché drážkovací elektrody. Připojení silového kabelu kabelovým okem M12. Zatěžovatel 60 %. Zatížení 1000 A. Délka 3 metry.

Kód: 516.D003
×

Splátková kalkulačka ESSOX