Pasivní svářečské kukly

Pasivní svářečská kukla je nezbytnou ochrannou pomůckou při svařování nebo plazmovém řezání. Pasivní svářečská kukla má sklopný štít, který poskytuje ochranu zraku před intenzivním elektrickým obloukem, poskytuje také ochranu před nebezpečným infračerveným (IR) a ultrafialovým (UV) zářením a zároveň chrání obličej a hlavu před rozstřikem nebo jiskrami.

Vedle moderních samostmívacích kukel jsou mezi svářeči stále populární jednoduché svářečské kukly s vyměnitelnými skly, které se označují jako kukly pasivní či jednostupňové. Pasivní proto, že nejsou samostmívací a jednostupňové proto, že mají pouze jednu úroveň zatemnění v závislosti na tom, jakým typem svářečského skla je kukla aktuálně osazena. Svářečská skla mají různé stupně tmavosti DIN - nejčastěji 9, 10, 11. Pasivní kukly doporučujeme zejména pro svařování obalenou elektrodou (metoda MMA).

Jednoduché pasivní kukly se používají tak, že pokud svářeč nesvařuje, má kuklu odklopenou. Před zahájením svařování pak kuklu sklopí a začne svařovat. Mnoho pasivních kukel je ale dnes vybavováno odklápěcím rámečkem se svářečským sklem a čirým ochranným zorníkem - takové kukly pak kombinují svářečskou kuklu a ochranný štít.

Vedle standardních pasivních kukel v nabídce naleznete i kukly s přípravou pro PAPR. Tato zkratka znamená, že kukly jsou připraveny pro použití s filtračně-ventilačními jednotkami (Powered Air Purfying Respirators). Jednotky PAPR nasávají okolní vzduch, čistí ho přes soustavu filtrů a přes vzduchovou hadici ho vhání do kukly, kde je pak rozveden pomocí vzduchového kanálu. Pasivní kukly s přípravou pro PAPR jsou vždy vybaveny vzduchovým kanálem s připojením pro vzduchovou hadici a těsnící obličejovou rouškou.

2 položek celkem
Svářečská kukla ESAB F20 - 90 x 110 mm
1 353,72 Kč bez DPH
1 638 Kč / ks

Pasivní svářečská kukla s odklápěcím zorníkem. DIN 10. Průzor 110 x 90 mm.

Kód: 0700000427
Svářečská kukla ESAB F20 Air - 90 x 110 mmsvarecska kukla esab f20 air
Pro PAPR
3 500,83 Kč bez DPH
4 236 Kč / ks

Pasivní svářečská kukla s odklápěcím zorníkem. DIN 10. Průzor 110 x 90 mm. Vzduchový kanál.

Kód: 0700000429
×

Splátková kalkulačka ESSOX