UTP 65 D - elektroda speciální - 2,0 x 250 mm (3,1 kg)

Kód: 15776
6 190 Kč / balení 5 115,70 Kč bez DPH 1 996,77 Kč / 1 kg
Skladem
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Možnosti doručení

Vysokolegovaná rutilová elektroda typu E312. Královská elektroda. Pro oceli neznámého složení a obtížně svařitelné oceli, pro nástrojové, pružinové a rychlořezné oceli. Průměr 2,0 mm. Délka 250 mm. Krabička 3,1 kg/302 ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vysokolegovaná obalená MMA elektroda s rutilovým obalem. Pro heterogenní (přechodové) spoje (např. ocel a nerez) a pro speciální použití.

 

Klasifikace

EN ISO 3581-A: E 29 9 R 1 2
AWS A5.4: E312

 

Vlastnosti a použití

Vysokolegovaná, nerezavějící obalená svařovací elektroda s mezí kluzu 640 MPa. Austeniticko-feritická elektroda s rutilovým obalem pro nejvyšší nároky při opravném svařování a navařování. Vysoká odolnost vzniku trhlin při svařování obtížně svařitelných ocelí, např. manganové oceli, nástrojových ocelí, pružinových ocelí, rychlořezných ocelí jakož i spojů austenitických ocelí s feritickými.

Na základě dobré odolnosti korozi, pevnosti a odolnosti opotřebení má široké použití při opravách a údržbě strojních a převodových dílů, např. ozubených kol, vaček, hřídelí, čepů, nástrojů pro ostřihování, ohraňování, zápustek, apod. Dále je vhodná pro elastické mezivrstvy pod tvrdé návary.

Elektroda má vynikající svařovací vlastnosti, stabilní oblouk, jemnou kresbu svaru bez rozstřiku a velmi dobrou odstranitelnost strusky. Je velmi dobře ovladatelná v nucených polohách. Svar odolává korozi a je zpevnitelný za tepla i za studena. Tvrdost čistého svarového kovu cca 260 HB.

 

Elektroda je excelentní při svařování ocelí neznámého složení a ocelí se špatnou svařitelností. Pro svoje vlastnosti bývá označována jako

KRÁLOVSKÁ ELEKTRODA.

 

Pokyny pro svařování

Oblast svařování dobře očistit. Silnostěnné díly připravit pro V- nebo X- svary s úhlem rozevření 60 - 80°. Oceli s vysokým obsahem uhlíku a masívní díly předehřát na cca 250 °C, nástrojové oceli dle typu předehřát na 350 - 450 °C. Kolmé držení elektrody, krátký oblouk, rovné housenky nebo slabý rozkmit.

 

Doplňující informace

Obal elektrody: Rutilový
Svařovací proud: AC, DC (+)
Velikost svařovacího proudu: 45 - 60 A
Průměr elektrody: 2,0 mm
Délka elektrody: 250 mm
Počet elektrod v balení: 302 ks
Hmotnost balení: 3,1 kg
Typ balení: Krabička
Počet balení v kartonu: 4 ks

Doplňkové parametry

Kategorie: Obalené elektrody pro přechodové spoje a speciální použití
Záruka: 2 roky
? Pro metody: MMA
? Použití: Přechodové spoje (ocel x nerez)
? Obal elektrody: Rutilový
? Elektroda pro: Invertor, Trafo
? Průměr elektrody: 2,0 mm
? Délka elektrody: 250 mm
? Počet elektrod v balení: 302 ks
? Hmotnost balení: 3,1 kg
? Balení: Krabička
? Svařovací proud: AC / DC (+)
? Velikost proudu: 45 - 60 A
? Klasifikace EN ISO: E 29 9 R 1 2
? Klasifikace AWS: E312
? Mez kluzu (Rp02): 640 MPa
? Mez pevnosti (Rm): 800 MPa
? Tažnost (A): 20 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Voestalpine Böhler Welding je znám jako přední výrobce a celosvětový dodavatel přídavných materiálů pro průmyslové svařování, navařování a pájení, který za více než 100 let existence ovlivnil vývoj technologie svařování a ustanovil laťku díky svým inovativním řešením. Hluboké znalosti, odvětvové zkušenosti a aplikační know-how spolu s portfoliem několika tisíc výrobků tvoří naprosto jedinečnou nabídku. Materiály výrobce se dělí do tří podskupin:

  • BÖHLER WELDING - Tradiční značka udávající směr vývoje přídavných materiálů již téměř jedno století. Celosvětově unikátní portfolio více než 2 000 produktů pro svarové spoje všemi konvenčními metodami obloukového svařování.
  • UTP MAINTENANCE - Desítky let zkušeností a aplikačních know-how v oblasti oprav, údržby a ochrany proti opotřebení. Inovativní produkty a řešení na míru. Zvyšování životnosti, produktivity a spolehlivosti součástí svařováním, navařováním, plátováním a žárovými nástřiky. Skupina UTP Maintenance nabízí řešení nejen pro běžně svařované materiály, ale i obtížně svařitelné materiály, otěruvzdorné oceli, tvrdokovy, nástrojové oceli, litinu, měď a slitiny, nikl a slitiny a další.
  • FONTARGEN BRAZING - Zkušenosti a vědomosti získané léty vývoje, výroby a nespočetnými aplikacemi. Německá technologie, specialista na tvrdé pájení a vysokoteplotní pájení. Správná řešení na základě znalostí a úspěšných aplikací pájecích procesů prokázaná řadou výrobků.
×

Splátková kalkulačka ESSOX