UTP DUR 600 - návarová elektroda - 2,5 x 300 mm (4 kg)

Kód: 12020
2 667 Kč / balení 2 204,13 Kč bez DPH 666,75 Kč / 1 kg
Skladem
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení

Návarová bazická elektroda typu E Fe8. Tvrdost 56 - 58 HRC. Návar současně odolný otěru, tlaku a rázům. Ideální na hrany a zuby lžic bagrů. Průměr 2,5 mm. Délka 300 mm. Krabička 4,0 kg/215 ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obalená MMA elektroda s bazickým obalem. Pro opravy a renovace navařováním.

 

Klasifikace

EN 14700: E Fe8
DIN 8555: E 6-UM-60

 

Vlastnosti a použití

Velmi univerzální, obalená návarová elektroda. Bazická elektroda pro pancéřování dílů z konstrukčních ocelí, litých ocelí a Mn ocelí. Hlavní použití je u dílů strojů pro přepravu hornin, např. u lžic a zubů bagrů, dílů pro rozmělňovací zařízení jako jsou drtící čelisti, drtící kužely, hrany mlátících lišt, kladiva, mlýny. Elektroda je vhodná i pro renovace ploch a střižných hran nástrojů pracujících za studena. Návar odolává současně otěru, tlaku a rázům.

Elektroda má vynikající svařovací vlastnosti - klidný oblouk, rovnoměrné odtavování, dobrou kresbu svaru a snadno odstranitelnou strusku. Opracování návaru je možné pouze broušením.

 

Pokyny pro svařování

Pokud možno kolmé vedení elektrody a krátký oblouk. Masívní díly a vysokopevnostní oceli předehřát na 200 - 300 °C. Na Mn-oceli navařovat za studena, teplota nesmí překročit 250 °C (v případě potřeby ochlazovat). Při pancéřování dílů náchylných na vznik trhlin je doporučena elektroda UTP 630 pro mezivrstvu, stejně tak pro vyvařování trhlin v povrchu pod návarem. Při potřebě navařování více než 3 - 4 vrstev je vhodné vyplnění pod návarem měkčími typy elektrod - UTP DUR 250 nebo UTP DUR 350. Přesušování elektrod 2 h při 300 °C.

 

Tvrdost návarového kovu

Po navaření: 56 - 58 HRC
Po žíhání na měkko (820 °C): cca 25 HRC
Po kalení (850 °C - olej): cca 52 - 54 HRC
Po kalení (1000 °C - olej): cca 60 - 62 HRC
1. mezivrstva na Mn-oceli: cca 22 HRC
2. mezivrstva na Mn-oceli: cca 40 HRC

 

Doporučujeme

Praktické rady pro správný výběr vhodného přídavného materiálu UTP pro opravy a renovace svařováním a navařováním získáte v průvodci Opravy a renovace svařováním a navařováním při těžbě, úpravě a přesunu surovin a výrobě stavebních hmot.

 

 

Doplňující informace

Obal elektrody: Bazický
Svařovací proud: AC, DC (+)
Velikost svařovacího proudu: 80 - 100 A
Průměr elektrody: 2,5 mm
Délka elektrody: 300 mm
Počet elektrod v balení: 215 ks
Hmotnost balení: 4 kg
Typ balení: Krabička
Balení v kartonu: 4 ks

Doplňkové parametry

Kategorie: Obalené elektrody pro návary odolné opotřebení
Záruka: 2 roky
? Pro metody: MMA
? Použití: Návar odolný opotřebení
? Obal elektrody: Bazický
? Elektroda pro: Invertor, Trafo
? Průměr elektrody: 2,5 mm
? Délka elektrody: 300 mm
? Počet elektrod v balení: 215 ks
? Hmotnost balení: 4 kg
? Balení: Krabička
? Svařovací proud: AC / DC (+)
? Velikost proudu: 80 - 100 A
? Klasifikace EN ISO: E Fe8
? Klasifikace AWS: E 6-UM-60

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Voestalpine Böhler Welding je znám jako přední výrobce a celosvětový dodavatel přídavných materiálů pro průmyslové svařování, navařování a pájení, který za více než 100 let existence ovlivnil vývoj technologie svařování a ustanovil laťku díky svým inovativním řešením. Hluboké znalosti, odvětvové zkušenosti a aplikační know-how spolu s portfoliem několika tisíc výrobků tvoří naprosto jedinečnou nabídku. Materiály výrobce se dělí do tří podskupin:

  • BÖHLER WELDING - Tradiční značka udávající směr vývoje přídavných materiálů již téměř jedno století. Celosvětově unikátní portfolio více než 2 000 produktů pro svarové spoje všemi konvenčními metodami obloukového svařování.
  • UTP MAINTENANCE - Desítky let zkušeností a aplikačních know-how v oblasti oprav, údržby a ochrany proti opotřebení. Inovativní produkty a řešení na míru. Zvyšování životnosti, produktivity a spolehlivosti součástí svařováním, navařováním, plátováním a žárovými nástřiky. Skupina UTP Maintenance nabízí řešení nejen pro běžně svařované materiály, ale i obtížně svařitelné materiály, otěruvzdorné oceli, tvrdokovy, nástrojové oceli, litinu, měď a slitiny, nikl a slitiny a další.
  • FONTARGEN BRAZING - Zkušenosti a vědomosti získané léty vývoje, výroby a nespočetnými aplikacemi. Německá technologie, specialista na tvrdé pájení a vysokoteplotní pájení. Správná řešení na základě znalostí a úspěšných aplikací pájecích procesů prokázaná řadou výrobků.
×

Splátková kalkulačka ESSOX