Wolframová elektroda E3 - fialová - 4,8 mm (1 ks)

Kód: 700.0312
530 Kč / ks 438,02 Kč bez DPH
Do 4 dnů
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Fialová (lila) wolframová elektroda E3. Bez thoria. Náhrada za červená elektrody WT. Univerzální použití. Pro AC i DC proud. Průměr 4,8 mm. Délka 175 mm. Cena za 1 kus.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Wolframová elektroda pro svařování metodou TIG.

 

Použití

Wolframové elektrody ABICOR BINZEL E3 dotované vzácnými zeminami (směsí kysličníků) plně nahrazují již nedodávané elektrody typu WT s přísadou thoria (červené). V porovnání s thoriovanými elektrodami nejsou elektrody E3 radioaktivní, což představuje výrazně menší zátěž pro zdraví svářeče a také pro životní prostředí. Bezthoriové, neradioaktivní elektrody jsou použitelné v celém výkonovém rozsahu pro svařování nelegovaných i vysokolegovaných ocelí, slitin hliníku, titanu, niklu, mědi a hořčíku stejnosměrným (DC) i střídavým (AC) proudem.

Díky svým vynikajícím zapalovacím vlastnostem se elektrody E3 hodí i pro automatizované procesy. V důsledku nižší teploty těchto elektrod se v porovnání s thoriovanými elektrodami zvyšuje jejich proudová zatížitelnost a životnost.

 

Více informací o rozdílech ve wolframových elektrodách, jejich použití, proudovém zatížení a také o jejich broušení získáte v našich článcích Druhy a použití wolframových elektrod nebo Proč a jak brousit wolframové elektrody.

 

Vlastnosti

Typ elektrody: E3
Barva elektrody: Fialová (lila)
Svařovací proud: AC, DC (-)
Průměr elektrody: 4,8 mm
Délka elektrody: 175 mm
Počet elektrod v balení: 10 ks

 

Přednosti elektrod E3

 • Špička elektrody zůstává chladnější než u typů legovaných thoriem
 • Vynikající zapalovací vlastnosti
 • Stabilita oblouku
 • Nízký opal
 • Vyšší proudová zatížitelnost
 • Nižší opotřebení špičky elektrody
 • Zvýšená aplikační flexibilita

 

Snížení bezpečnostních rizik u elektrod E3

 • Svářeč není vystavován radioaktivnímu záření nebo vdechnutí karcinogenního thoria (při broušení)
 • Nevyužitelný zbytek a odpad při broušení není dále nutné zpracovávat jako nebezpečný odpad
 • Při skladování a dopravě nejsou nutná žádná zvláštní bezpečnostní opatření

 

Doporučení pro broušení elektrod E3

 • Elektrody E3 vykazují nejlepší výsledky, pokud jsou broušeny v úhlu 60° a pokud pracují v doporučeném proudovém zatížení. Předností tohoto úhlu broušení je úzká tavná lázeň, vysoká kapacita přenosu proudu a delší životnost elektrody.
 • Ostřejší úhly broušení mají své opodstatnění pouze při nižších proudových hodnotách, ale v takovém případě spíše doporučujeme zachovat úhel broušení 60° a zvolit menší průměr elektrody.
 • Zároveň je striktně doporučeno - a to platí obecně pro všechny typy elektrod - brousit elektrody v axiálním směru, tzn. podélně k elektrodě. Axiální způsob broušení zaručuje výborné zapalovací vlastnosti, stabilní oblouk, přesnější zacílení oblouku a umožňuje i hlubší průvar.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Wolframové elektrody
Záruka: 2 roky
? Pro metody: TIG
? Typ elektrody: E3
? Barva elektrody: Fialová (lila)
? Svařovací proud: AC / DC (-)
? Průměr elektrody: 4,8 mm
? Délka elektrody: 175 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ABICOR BINZEL je přední světový výrobce svařovacích hořáků MIG/MAG a TIG, plazmových hořáků a příslušenství pro svařování. Společnost byla založena v roce 1945 v německém městě Buseck. Od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších hráčů na trhu se svářečským vybavením a s jejími produkty se setkáte ve všech průmyslových oblastech včetně automotive, lodních staveb, staveb strojů a mnoha dalších.

Společnost ABICOR BINZEL má pobočky po celém světě, včetně Evropy, Asie, Severní a Jižní Ameriky, Austrálie a Afriky, a nabízí svým zákazníkům kvalitní produkty a služby v celosvětovém měřítku. Společnost si udržuje svou vedoucí pozici v oblasti svářečského vybavení díky neustálému vývoji nových a inovativních produktů a díky spolupráci s významnými partnery v oboru.

V oblasti svařovacích hořáků se skupina ABICOR BINZEL řadí na absolutní světovou špičku a je považována za etalon v této oblasti. Mnoho zajímavých informací o produktech ABICOR BINZEL získáte na kanále YouTube a praktické rady pro každého svářeče naleznete na blogu společnosti - ABICOR BINZEL BLOG.

×

Splátková kalkulačka ESSOX