Alfa In ALF 280 MAJOR-4 COMPACT AXE

Kód: E.000.M-4
Výprodej Poslední kus
Značka: ALFA IN
28 900 Kč / ks 23 884,30 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
13.12.2023
Možnosti doručení

Trafosvářečka CO2 pro metodu MIG/MAG. Na podvozku. 3 x 400 V. Proud 40 - 290 A. Zatížení 210 A/60 %. Na přání modul SYNERGIE. 4-kladkový posuv. Kladky 22/30. Průměr cívky 300 mm (18 kg).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Trafosvářečka CO2 pro metodu MIG/MAG. Na podvozku. 3 x 400 V. Proud 40 - 290 A. Zatížení 210 A/60 %. Na přání modul SYNERGIE. 4-kladkový posuv. Kladky 22/30. Průměr cívky 300 mm (18 kg).

 

Rozsah dodávky

 • Alfa In ALF 280 MAJOR-4 COMPACT AXE
 • Zemnící kabel - délka 3 metry
 • Plynová hadice
 • Redukce cívky

 

Popis

Zdroj ALF 280 MAJOR COMPACT AXE je určen pro svařování různých typů spojů (tupé, jednostranné, oboustranné, koutové, přeplátované apod.) při využití drátů o průměru 0,6 – 1,2 mm. Zdroj je určen pro svařování konstrukčních ocelí, nerezových ocelí a slitin hliníku.

ALF 280 MAJOR COMPACT AXE je vhodný do středních průmyslových provozů, kde jsou při dlouhodobém nasazení kladeny vysoké požadavky na spolehlivost, produktivitu a snadnou obsluhu.

 

Příplatkový modul SYNERGY PCB

Na rozdíl od synergických invertorových svářeček pracují všechny trafosvářečky pouze v manuálním režimu - uživatel musí vždy nastavit rychlost posuvu drátu, svařovací napětí a případně vybrat správnou odbočku tlumivky. Ne každý uživatel má ale jasno v tom, jaké jsou optimální parametry v závislosti na průměru svařovacího drátu a typu ochranného plynu. Proto společnost ALFA IN nabízí pro své trafosvářečky doplňkový modul SYNERGY PCB.

Tento modul je vybaven daty pro různé kombinace průměru svařovacího drátu, druhu základního materiálu a typu ochranného plynu. Po zvolení odpovídajícího programu svářečka pomocí displejů zobrazí optimální nastavení svařovacího napětí a odbočky tlumivky - to vše pro uživatelem zvolenou tloušťku svařovaného materiálu, rychlost posuvu drátu, případně požadovanou velikost svařovacího proudu. Uživatel pak provede nastavení všech parametrů na základě zobrazených pokynů.

Nejedná se tedy o plně synergický režim, kdy by si svářečka nastavovala svařovací parametry sama (jako se to děje například u synergických invertorů), ale jde pouze o nápovědu, kdy je ze strany uživatele vždy vyžadováno manuální nastavení navržených parametrů. Přesto se jedná o vítanou pomůcku zejména pro začínající svářeče. Doplňkový modul naleznete níže v sekci SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY.

 

Výbava

 • 2-TAKT/4-TAKT
 • 2 výstupy tlumivky
 • Nastavitelný předfuk a dofuk plynu
 • Nastavitelná přibližovací rychlost drátu
 • Nastavitelný čas dohoření drátu
 • Nastavitelné bodování a intervalové svařování
 • Test plynu
 • Zavedení drátu
 • Digitální A+V metr
 • Ohřev plynu
 • 4-kladkový posuv drátu

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářečky CO2 (MIG/MAG a multifunkční)
Záruka: 2 roky
? Pro svařovací metody: MIG/MAG
? Rozsah dodávky: Samostatný zdroj
? Konstrukce zdroje: Trafo
? Napájecí napětí: 3 x 400 V
? Jištění: 16 A
? Typ stroje: Na podvozku
? Provedení stroje: Kompaktní
? Chlazení hořáku: Plynem
? Funkce DRÁŽKOVÁNÍ: Ne
? Funkce MIG SYNERGIE: Ne
? Funkce MIG PULSE: Ne
? Funkce ZMĚNA POLARITY: Ne
? Minimální proud (MIG/MAG): 40 A
? Maximální proud (MIG/MAG): 290 A
? Zatěžovatel 100 % (MIG/MAG): 170 A
? Zatěžovatel 60 % (MIG/MAG): 210 A
? Zatěžovatel 30 % (MIG/MAG): 290 A
? Regulace napětí: Skokově
? Počet regulačních stupňů: 10
? Připojení MIG/MAG hořáku: EURO přípojka
? Počet kladek podavače: 4
? Rozměr kladek podavače: 22/30
? Kladky pro drát: 0,8 - 1,0 mm
? Maximální průměr cívky: 300 mm
? Maximální hmotnost cívky: 18 kg
Rozměry (Š x D x V): 500 x 868 x 806 mm
Hmotnost: 88 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ALFA IN je česká společnost založená v roce 1998. Již od samého počátku se společnost soustředila na vývoj a výrobu svářeček a plazmových řezaček. Se svářečkami a plazmami PEGAS, PERUN, aXe nebo Svarog se tak můžete setkat téměř v každé domácí nebo zámečnické dílně. Pod svou privátní značkou HOMER Tools nabízí společnost ALFA IN produkty, které cenově přímo konkurují hobby marketům a obchodním řetězcům, ale zároveň garantují vyšší kvalitu a plné servisní zázemí.

Postupem času do svého výrobního portfolia zařadila značka ALFA IN i produkty z dalších oblastí - CNC řezací portály, elektrocentrály a ATS záložní zdroje MEDVED Arctos a Grizzli, transformátory nebo plynové filtry.

Vedle vlastní výroby je společnost ALFA IN výhradním dodavatelem technologií pro orbitální svařování ORBITEC a od roku 2013 je výhradním dovozcem vysoce kvalitních svařovacích hořáků PARKER Torchology a ARC Torchology. Jako systémový integrátor realizuje společnost ALFA IN komplexní dodávky a instalace automatizovaných a robotizovaných pracovišť. Důkazem o aktivním přístupu k zavádění nových technologií je to, že společnost ALFA IN se v Česku stala jedním z prvních dodavatelů vláknových laserů pro laserové řezání.

Sídlem společnosti je rozsáhlý areál v průmyslové zóně Nová Ves u Třebíče, kde je soustředěna nejen výroba, vývoj a skladové prostory, ale také předváděcí centrum s možností předvedení všech produktů včetně CNC řezacích portálů a automatizovaných pracovišť. Mnoho informací o produktech společnosti ALFA IN získáte na kanále YouTube.

×

Splátková kalkulačka ESSOX