Alfa In PERUN 160 E + kabely

Kód: 5.0309-SET1
7 800 Kč / set 6 446,28 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
5.3.2024
Možnosti doručení

Invertorová svářečka pro metody MMA (obalená elektroda) a TIG DC. 1 x 230 V. Proud 10 - 160 A. Zatížení 105 A/60 %. HOT START, ARC FORCE, ANTI STICK, VRD, 10 JOBŮ, LIFT ARC. Připojení kabelů 35-50. Akční set se svařovacími kabely H01N2-D v gumě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Invertorová svářečka pro metody MMA (obalená elektroda) a TIG DC. 1 x 230 V. Proud 10 - 160 A. Zatížení 105 A/60 %. HOT START, ARC FORCE, ANTI STICK, VRD, 10 JOBŮ, LIFT ARC. Připojení kabelů 35-50. Akční set se svařovacími kabely H01N2-D v gumě.

 

Zvýhodněný set

 

Popis

Invertorový svařovací zdroj PERUN 160 E je určen pro profesionální svařování metodami MMA a TIG DC s dotykovým startem LIFT ARC. Součástí funkční výbavy je nastavitelná funkce HOT START pro perfektní zapalování, nastavitelná funkce ARC FORCE zabezpečující stabilní oblouk a funkce ANTI STICK vypínající svařovací proud, pokud by mělo dojít (nebo došlo) k přilepení elektrody ke svařenci. PERUN 160 E je malý a kompaktní zdroj, díky madlu a nízké hmotnosti (4,4 kg) je snadno přenosný. PERUN 160 E je kompatibilní s elektrocentrálami - podmínkou je výkon min. 10 kVA a automatická regulace napětí.

 

Díky popruhu na zadním panelu lze snadno upevnit svařovací kabely k invertoru

 

Funkce VDP

Zdroj je vybaven funkcí VDP (ventilátor dle potřeby). Tato funkce zabezpečí, že po cca 4 minutách nečinnosti zdroje dojde k vypnutí ventilátoru. Ventilátor se opět automaticky zapne po zahájení svařování. Tím dochází k menšímu opotřebení, hlučnosti a k úspoře energie.

 

Funkce VRD

PERUN 160 E je vybaven vypínatelnou funkcí VRD (Voltage Reduction Device) pro ochranu svářeče před nepříjemnými účinky napětí naprázdno. Je-li tento režim aktivní, po ukončení svařování sníží okamžitě napětí naprázdno na 14 V. Invertor PERUN 160 E generuje napětí naprázdno 70 V, které je bezpečné z hlediska normy EN 60974-1. Nicméně v určitém prostředí může pociťovat svářeč velmi nepříjemné brnění. Je-li aktivní režim VRD, nebude svářeče vystavovat takovým nepříjemným stavům. Pokud není funkce VRD zapnuta, řízení sníží napětí naprázdno na 14 V po uplynutí 90 s.

 

Paměti pro uložení parametrů (JOBy)

Do paměti zdroje lze uložit 9 různých JOBů (nastavených parametrů). Pro metodu MMA jsou to kombinace hodnot svařovacího proudu, hodnoty HOT START a hodnoty ARC FORCE. Pro metodu TIG DC lze uložit různé hodnoty svařovacího proudu. Desátý JOB (na pozici 1) je určen pro uvedení zdroje do továrního nastavení.

 

Funkce pro metodu MMA

  • HOT START - usnadňuje zapálení elektrického oblouku dočasným zvýšením proudu (s možností nastavení)
  • ARC FORCE - zajišťuje elektronicky stabilitu elektrického oblouku (s možností nastavení)
  • ANTI STICK - při přilepení elektrody zabraňuje jejímu rozžhavení poklesem proudu - usnadňuje odlepení elektrody

 

Funkce pro metodu TIG

  • LIFT ARC START - start oblouku lehkým dotykem elektrody se základním materiálem - velmi nízké opotřebení wolframové elektrody

 

Ostatní funkce

  • Funkce VDP - ventilátor dle potřeby
  • Funkce VRD - bezpečnostní funkce snižující napětí naprázdno na bezpečnou hodnotu
  • Paměť pro uložení 9 JOBů
  • Displej zobrazující nastavené hodnoty
  • Možnost připojení dálkového ovládání
  • Kontrolka přehřátí

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářečky pro obalenou elektrodu (invertory MMA), Výhodné sety s kabely
Záruka: 2 roky
? Pro svařovací metody: MMA / TIG DC
? Rozsah dodávky: Zdroj + kabely
? Konstrukce zdroje: Invertor
? Napájecí napětí: 1 x 230 V
? Jištění: 16 A
? Typ stroje: Přenosný
? Funkce PFC: Ne
? Funkce DRÁŽKOVÁNÍ: Ne
? Funkce CEL: Ne
? Funkce TIG PULSE: Ne
? Start TIG oblouku: Dotykový (LIFT ARC)
? Minimální proud (MMA): 10 A
? Maximální proud (MMA): 160 A
? Zatěžovatel 100 % (MMA): 80 A
? Zatěžovatel 60 % (MMA): 105 A
? Zatěžovatel 20 % (MMA): 160 A
? Minimální proud (TIG DC): 10 A
? Maximální proud (TIG DC): 160 A
? Zatěžovatel 100 % (TIG DC): 80 A
? Zatěžovatel 60 % (TIG DC): 105 A
? Zatěžovatel 25 % (TIG DC): 160 A
? Připojení svařovacích kabelů: 35-50
Rozměry (Š x D x V): 160 x 370 x 280 mm
Hmotnost: 4,4 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ALFA IN je česká společnost založená v roce 1998. Již od samého počátku se společnost soustředila na vývoj a výrobu svářeček a plazmových řezaček. Se svářečkami a plazmami PEGAS, PERUN, aXe nebo Svarog se tak můžete setkat téměř v každé domácí nebo zámečnické dílně. Pod svou privátní značkou HOMER Tools nabízí společnost ALFA IN produkty, které cenově přímo konkurují hobby marketům a obchodním řetězcům, ale zároveň garantují vyšší kvalitu a plné servisní zázemí.

Postupem času do svého výrobního portfolia zařadila značka ALFA IN i produkty z dalších oblastí - CNC řezací portály, elektrocentrály a ATS záložní zdroje MEDVED Arctos a Grizzli, transformátory nebo plynové filtry.

Vedle vlastní výroby je společnost ALFA IN výhradním dodavatelem technologií pro orbitální svařování ORBITEC a od roku 2013 je výhradním dovozcem vysoce kvalitních svařovacích hořáků PARKER Torchology a ARC Torchology. Jako systémový integrátor realizuje společnost ALFA IN komplexní dodávky a instalace automatizovaných a robotizovaných pracovišť. Důkazem o aktivním přístupu k zavádění nových technologií je to, že společnost ALFA IN se v Česku stala jedním z prvních dodavatelů vláknových laserů pro laserové řezání.

Sídlem společnosti je rozsáhlý areál v průmyslové zóně Nová Ves u Třebíče, kde je soustředěna nejen výroba, vývoj a skladové prostory, ale také předváděcí centrum s možností předvedení všech produktů včetně CNC řezacích portálů a automatizovaných pracovišť. Mnoho informací o produktech společnosti ALFA IN získáte na kanále YouTube.

×

Splátková kalkulačka ESSOX