Svářečská kukla ESAB Savage A40 - černá

Kód: 0700000490
Akce Tip
Značka: ESAB
2 314 Kč / ks 1 912,40 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Samostmívací svářečská kukla. Kazeta 1/1/1/2. DIN 9 - 13. Světlý stav DIN 4. Průzor 100 x 50 mm. 4 senzory. True Color. Vyměnitelná baterie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samostmívací kukla vhodná pro všechny metody obloukového svařování - plamen, MMA, MIG/MAG, TIG. Díky 4 senzorům a vylepšené detekci oblouku je vhodná i pro TIG svařování nízkými proudy.

 

Rozsah dodávky

 • Kukla ESAB Savage A40 - černá
 • Náhradní vnější ochranná folie - 1 kus
 • Náhradní vnitřní ochranná folie - 1 kus

 

Popis

Kukla Savage A40 je určena k ochraně očí a obličeje před jiskrami, rozstřikem kovu a nebezpečným zářením, které vznikají při svařování, dělení kovů plazmou, nebo broušení. Je vhodná pro všechny metody obloukového svařování. Díky 4 senzorům a vylepšené detekci oblouku je vhodná i pro TIG svařování nízkými proudy (od 5 A).

Samostmívací kazeta kukly je vyrábena za použití nejnovější technologie ADF, navíc díky technologii True Color poskytuje věrné barvy a vynikající výsledné vizuální vlastnosti. Kukla Savage A40 je svou funkčností, výkonem a pohodlím vhodná jak pro příležitostné svářeče, údržbu či montáže, tak i pro profesionální svářeče.

 

Ovládání

V momentě zapálení oblouku se samostmívací clona v průzoru kukly ztmaví během 0,07 milisekundy na předem nastavenou úroveň zatemnění DIN. Po ukončení svařování se clona automaticky vrací do světlého stavu DIN 4. Čas zesvětlení po zhasnutí oblouku lze plynule nastavit otočným ovladačem na vnitřní straně kazety v rozsahu 0,1 - 0,9 sekundy. Správné nastavení prodlevy je důležité například při bodování či stehování.

Potenciometrem na levé vnější straně kukly lze nastavit úroveň zatemnění v rozsahu DIN 9 - 13 v závislosti na svařovací metodě a velikosti svařovacího proudu. Otočným ovladačem na vnitřní straně kazety lze plynule nastavit citlivost optických senzorů v závislosti na světelných podmínkách okolního prostředí a velikosti svařovacího proudu.

 

 

Kukla dále umožňuje nastavení režimu WELDING (svařování) nebo GRINDING (broušení). V režimu broušení optické senzory nereagují a kukla je stále ve světlém stavu DIN 4. Přepínač režimů (GRIND)je umístěn na potenciometru pro nastavení úrovně zatemnění na vnější straně kukly. Přepínač je velký, snadno dostupný a lze ho ovládat i v rukavicích.

Kukla je napájena solárním článkem a baterií CR2450, kterou lze po skončení její životnosti snadno vyměnit.

Uživatele dioptrických brýlí potěší možnost instalace dioptrické čočky.

 

Vlastnosti

 • Technologie True Color pro přirozené barvy
 • Klasifikace kazety 1/1/1/2
 • Průzor 100 x 50 mm
 • 4 senzory oblouku
 • Ztmavení DIN 9 - 13
 • Světlý stav DIN 4
 • Nastavitelná citlivost
 • Nastavitelný čas zesvětlení 0,1 - 0,9 s
 • Rychlost ztmavení 0,07 ms
 • Přepínač režimů svařování/broušení na skeletu kukly
 • Napájení solárním článkem a vyměnitelnou baterií CR2450 (1 kus)
 • Hmotnost 490 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Samostmívací svářečské kukly
Záruka: 2 roky
? Typ kukly: Samostmívací
? Příprava pro PAPR: Ne
? Odklopný FLIP-UP štít: Ne
? Klasifikace kazety: 1/1/1/2
? Technologie True Color: Ano
? Rozměry průzoru: 100 x 50 mm
? Počet senzorů oblouku: 4
? Stupně ztmavení: DIN 9 - 13
? Světlý stav: DIN 4
? Rychlost ztmavení: 0,07 ms
? Rychlost zesvětlení: 0,1 - 0,9 s
? Boční průzory: Ne
? Režim broušení: Ano
? Přepínač broušení: Na skeletu
? Ovládání tmavosti clony: Na skeletu
? Ovládání citlivosti: Na skeletu
? Ovládání zpoždění: Na kazetě
? Automatické zapnutí: Ano
? Napájení: Solární článek, CR2450 (1 ks)
? Možnost výměny baterie: Ano
? Hmotnost kukly: 490 g
5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
P Avatar autora | 17.5.2024
Zatím jsem moc nepoužil, ale funguje.
5
Avatar autora | 9.10.2023
perfektní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie společnosti ESAB sahá až do roku 1904, kdy švédský inženýr Oscar Kjellberg vyvinul první obalenou svařovací elektrodu na světě a založil společnost Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB). Tímto okamžikem se začala psát historie svařování.

I následující roky byly plné převratných změn a vynálezů - první redukční ventil (1914), uvedení přídavných materiálů pro navařování tvrdokovů (1922), vynalezena metoda svařování pod tavidlem SAW (1937), vynalezena metoda TIG (1944), vynalezena metoda drážkování uhlíkovou elektrodou (1949), vynalezena metoda MIG/MAG (1950), vynález plazmového řezání (1955), vynález hořáku pro řezání a svařování pod vodou (1972) atd. Vždy, když se v oblasti svařování odehrálo něco důležitého, společnost ESAB byla u toho...

V současnosti je společnost ESAB světovým lídrem v oblasti svařovacích a řezacích zařízení a přídavných materiálů. Do skupiny ESAB patří více než 40 globálních a regionálních značek, společnost působí ve 147 zemích světa a má 26 výrobních závodů.

×

Splátková kalkulačka ESSOX