Ochranný štít CleanAIR Omnira air + CleanAIR Basic + taška

Kód: 813100
18 120 Kč / set 14 975,21 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Set Ready To Work - ochranný štít CleanAIR Omnira air + filtračně-ventilační jednotka CleanAIR Basic (TH3, 240 l/min) + taška.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cenově zvýhodněný set univerzálního sklopného štítu CleanAIR Omnira air a filtračně-ventilační jednotky CleanAIR Basic. Navíc se svářečskými rukavicemi a s praktickou taškou na přenášení celého setu. Certifikovaná kombinace štítu CleanAIR Omnira air a jednotky CleanAIR Basic poskytuje nejvyšší třídu ochrany dýchacích cest TH3 dle normy EN 12941.

 

Rozsah dodávky

 

Set Ready To Work je připravený k okamžitému použití. Stačí pouze zkompletovat a můžete ihned pracovat.

 

Ochranný štít CleanAIR Omnira air

CleanAIR Omnira air je ochranný štít s integrovaným rozvodem vzduchu pro nejvyšší ochranu dýchacích cest, ochranu očí a obličeje. Nabízí také vysokou ochranu proti vysokorychlostním částicím. Promyšlená konstrukce štítu umožňuje snadnou a rychlou výměnu všech náhradních dílů - čirý zorník s vrstvou proti zamlžení a vynikající optickou kvalitou lze snadno vyměnit za zorníky jiných barev (jantarový, zelený DIN 3 nebo zelený DIN 5).

Při návrhu, vývoji a testování štítu hrály významnou roli zkušenosti a požadavky svářečů - díky tomu se štít vyznačuje mnoha chytrými řešeními, která významně zpříjemňují práci. Zajímavostí je, že vedle vývoje i výroba všech dílů a následná kompletace kukly probíhá v České republice.

 

Vlastnosti a výhody

 • Nejvyšší ochrana dýchacích cest a komfort díky unikátnímu integrovanému systému rozvodu vzduchu
 • Vícenásobná ochrana – zraku, obličeje a dýchacích cest zároveň
 • Nově navržený hlavový kříž umožňuje přesné individuální nastavení
 • Rychlá a snadná výměna všech náhradních dílů

 

Maximální všestrannost

Největším benefitem štítu je jeho variabilita. Díky důmyslnému systému CLICK-IN lze ochranný štít kdykoliv v budoucnu rozšířit o výklopný (FLIP-UP) svářečský štít se samostmívací ADF kazetou, čímž získáte plnohodnotnou svářečskou výklopnou helmu.

 

Možnosti použití štítu Omnira air v kombinaci s výklopným (FLIP-UP) svářečským štítem (na přání)

 

Nastavitelné proudění vzduchu

Štít Omnira air je vybaven integrovaným systémem rozvodu vzduchu, který díky promyšlené konstrukci umožňuje nastavení proudění vzduchu ve dvou na sobě nezávislých zónách. Připojení vzduchové hadice je řešeno konektorem QuickLOCK (CleanAIR).

 

 

Nový hlavový kříž VariGEAR

Štít Omnira air je vybaven špičkovým hlavovým křížem VariGEAR, který poskytuje všestrannou možnost nastavení pro různé velikosti a tvary hlavy. Díky hlavovému kříži VariGEAR sedne štít opravdu všem.

 

 

Přehled všech vlastností

 • Vzduchový kanál pro připojení k filtračně-ventilační (PAPR) jednotce
 • Připojení hadice QuickLOCK
 • Komfortní hlavový kříž VariGEAR
 • Možnost rozšíření o výklopný (FLIP-UP) svářečský štít se samostmívací ADF kazetou
 • Hmotnost 717 g

 

Filtrační jednotka CleanAIR Basic

Filtračně-ventilační jednotka CleanAIR Basic je nástupcem populární řady Basic 2000. Jednotka zajišťuje účinnou filtraci vzduchu kontaminovaného škodlivinami ve formě částic, jako je prach, kouř, netoxické i toxické dýmy, pevné i kapalné aerosoly, bakterie a viry. Předností jednotky je kvalitní bezkartáčový motor s kuličkovými ložisky, kompaktní tvar a nízká hmotnost.

Jednotka CleanAIR Basic se vyznačuje snadnou obsluhou - ovládání všech funkcí probíhá pomocí jediného tlačítka. Jednotka je vybavena přehledným ovládacím panelem s indikací nastaveného průtoku vzduchu, zanesení filtru a úrovně napětí akumulátoru. O úrovni zanesení filtru a napětí akumulátoru je uživatel informován i akustickým signálem - alarmem.

 

 

Jednotka CleanAIR Basic má možnost nastavení pěti úrovní průtoku vzduchu (170 až 240 l/min). Elektronický systém řízení konstantního průtoku vzduchu zajišťuje konstantní průtok bez ohledu na zanesení filtru či pokles napětí akumulátoru.

Filtrační jednotka CleanAIR Basic je dodávána s částicovým filtrem P R SL (P3), který je určen pouze pro filtrování pevných a kapalných částic (aerosolů). Filtr může být doplněn o předfiltr a pachovou vložku. Jiné typy filtrů nejsou pro jednotku CleanAIR Basic k dispozici.

Jednotka je dodávána s Li-Ion baterií s kapacitou až 10 hodin (s novým filtrem, plně nabitým akumulátorem, při nejnižším průtoku vzduchu). Životnost akumulátoru je až 700 nabíjecích cyklů a doba nabíjení je 4 - 5 hodin.

Připojení vzduchové hadice k jednotce je řešeno závitem CA40x1/7“.

Filtrační jednotka odpovídá normě EN 12941 - třída TH3.

 

Oblast použití

 • Prašná průmyslová prostředí – svařování, broušení
 • Automobilový průmysl
 • Stavebnictví
 • Potravinářský průmysl

 

Vlastnosti

 • V souladu s normou EN 12941 - třída TH3
 • Bezkartáčový motor s kuličkovými ložisky
 • Kompaktní tvar
 • Nízká hmotnost (980 g včetně filtru a akumulátoru)
 • Ovládací panel s jedním tlačítkem
 • Audiovizuální systém varování uživatele
 • Nastavitelný průtok vzduchu v pěti úrovních - 170 až 240 l/min
 • Systém řízení konstantního průtoku vzduchu
 • Snadno vyměnitelný Li-Ion akumulátor
 • Doba provozu až 10 hodin

Doplňkové parametry

Kategorie: Sety kukel, štítů a filtračně-ventilačních (PAPR) jednotek
Záruka: 2 roky
? Typ kukly: Brusný štít
? Odklopný FLIP-UP štít: Lze dokoupit
? Boční průzory: Ne
? Hmotnost kukly: 717 g
? Průtok vzduchu: 170 - 240 l/min
? Počet úrovní nastavení: 5
? Možnost plynových filtrů: Ne
? Alarmy: Audiovizuální
? Velikost akumulátoru: Standard
? Typ akumulátoru: Li-Ion
? Doba nabíjení: cca 4,5 hod
? Doba provozu: až 10 hod
? Životnost baterie: cca 500 cyklů
? Hmotnost PAPR jednotky: 880 g
? Hlučnost: 70 dB(A)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobcem jednotek pro osobní ochranu dýchacích cest CleanAIR je ryze česká společnost MALINA – Safety se sídlem v Jablonci nad Nisou, která se již od roku 1993 zabývá bezpečností a ochranou zdraví při svařování a jiných procesech. Společnost zajišťuje návrh, vývoj a samotnou výrobu kompletního portfolia filtračně-ventilačních jednotek CleanAIR. Jednotky CleanAIR jsou dodávány do více než 40 zemí po celém světě a díky tomu je společnost MALINA - Safety významným hráčem v segmentu osobní ochrany dýchacích cest. Systémy CleanAIR jsou široce využívány nejen v kovovýrobě, ale i v chemickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu nebo v zemědělství.

Vhodným doplňkem k filtračně-ventilačním jednotkám CleanAIR jsou svářečské kukly a štíty CleanAIR AerTEC. Kombinace jednotek a kukel CleanAIR jsou vždy plně certifikovány a homologovány a poskytují tak nejvyšší ochranu dýchacích cest. Jednotky a kukly CleanAIR lze zakoupit buď samostatně, nebo ve zvýhodněných setech.

K filtračně-ventilačním jednotkám a kuklám CleanAIR výrobce dodává i širokou škálu příslušenství - ochranné zorníky, potítka, hlavové kříže, různé typy filtrů (částicové, pachové, plynové), náhradní akumulátory nebo hadice.

×

Splátková kalkulačka ESSOX