Svářečská kukla CleanAIR Omnira COMBI air

Kód: 703201
Tip Pro PAPR
Značka: CleanAIR
11 868 Kč / ks 9 808,26 Kč bez DPH
Do 4 dnů
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Samostmívací svářečská kukla. Kazeta 1/1/1/1. DIN 5 - 14. Světlý stav DIN 3. Průzor 98 x 62 mm. 4 senzory. Vzduchový kanál. True Color. Výklopný FLIP-UP štít. Vyměnitelná baterie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samostmívací svářečská kukla. Kazeta 1/1/1/1. DIN 5 - 14. Světlý stav DIN 3. Průzor 98 x 62 mm. 4 senzory. Vzduchový kanál. True Color. Výklopný FLIP-UP štít. Vyměnitelná baterie.

 

Rozsah dodávky

 • Kukla CleanAIR Omnira COMBI air
 • Těsnící rouška
 • Ochrana hlavy - nehořlavá
 • Ochrana krku - nehořlavá

 

Kukla je dodávána kompletní, smontovaná a je připravena pro okamžité použití. Kukla je určena výhradně pro kombinaci s filtračně-ventilačními jednotkami CleanAIR (AerGO, Basic, Chemical 2F, Pressure Flow Master, Pressure).

 

Popis

Samostmívací svářečská kukla Omnira COMBI air s flip-up odklápěcím svářečským štítem a integrovaným systémem rozvodu vzduchu je profesionální kukla vhodná pro svařování metodami MIG/MAG, MMA, TIG, svařování a řezání plazmovým obloukem, drážkování uhlíkovou elektrodou nebo svařování a řezání plynem. Díky velkému čirému zorníku najde výborné uplatnění i při broušení.

Největším benefitem kukly je její variabilita a promyšlený systém pro snadnou a rychlou výměnu všech náhradních dílů. Výklopnou přední část se samostmívací ADF kazetou lze snadno zvednout a svářeč tak má široký a nerušený výhled. V případě potřeby je možné výklopný svářečský štít i zcela odejmout a získat tím plnohodnotný ochranný štít např. pro broušení. Čirý zorník s vrstvou proti zamlžení a vynikající optickou kvalitou lze snadno vyměnit za zorníky jiných barev (jantarový, zelený DIN 3 nebo zelený DIN 5). Kukla je standardně dodávána s nehořlavou ochranou hlavy a krku.

Při návrhu, vývoji a testování kukly hrály významnou roli zkušenosti a požadavky svářečů - díky tomu se kukla vyznačuje mnoha chytrými řešeními, která významně zpříjemňují práci. Zajímavostí je, že vedle vývoje i výroba všech dílů (kromě samostmívací kazety) a následná kompletace kukly probíhá v České republice.

 

Vlastnosti a výhody

 • Nejvyšší ochrana dýchacích cest a komfort díky unikátnímu integrovanému systému rozvodu vzduchu
 • Vícenásobná ochrana – zraku, obličeje a dýchacích cest zároveň
 • Snadno odnímatelný svářečský štít pro delší přípravné práce a broušení
 • Nově navržený hlavový kříž umožňuje přesné individuální nastavení
 • Rychlá a snadná výměna všech náhradních dílů
 • Samostmívací kazeta True Color s nejvyšší klasifikací 1/1/1/1
 • Široký rozsah zatmavení
  • 5–8 pro řezání kyslíkem a plazmou
  • 9–14 pro svařování
 • Čtyři senzory pro stabilní detekci oblouku
 • Ovládání brusného režimu na vnější straně kukly
 • Chytré napájení – automatické zapnutí a vypnutí

 

Maximální všestrannost

Největší předností svářečské kukly Omnira COMBI air je její všestrannost. Kuklu je možné používat buď jako klasickou kuklu pro svařování s možností vyklopení svářečského štítu pro dokonalý výhled, nebo je možné díky důmyslnému systému CLICK-IN výklopný svářečský štít snadno odejmout, což se hodí zejména při delších přípravných činnostech nebo při broušení. Nejvyšší ochrana dýchacích cest je ale vždy zaručena!

 

 

Nastavitelné proudění vzduchu

Kukla Omnira COMBI air je vybavena integrovaným systémem rozvodu vzduchu, který díky promyšlené konstrukci umožňuje nastavení proudění vzduchu ve dvou na sobě nezávislých zónách. Připojení vzduchové hadice je řešeno konektorem QuickLOCK (CleanAIR).

 

 

Nový hlavový kříž VariGEAR

Kukla Omnira COMBI air je vybavena špičkovým hlavovým křížem VariGEAR, který poskytuje všestrannou možnost nastavení pro různé velikosti a tvary hlavy. Díky hlavovému kříži VariGEAR sedne kukla opravdu všem.

 

 

Samostmívací kazeta S60F

Kukla Omnira COMBI air je vybavena ADF kazetou S60F s nejvyšším standardem optické kvality ve všech čtyřech klasifikacích (1/1/1/1 dle normy EN 379). Díky technologii TRUE COLOUR nabízí kazeta věrné podání barev a jasný výhled za všech okolností, zorné pole kazety má rozměr 98 x 62 mm. Reakční rychlost kazety (přechod do tmavého stavu po zapálení oblouku) je 0,15 ms, o stabilní detekci oblouku se starají 4 senzory.

Ve světlém stavu má ADF kazeta hodnotu zatemnění DIN 3, v tmavém stavu nabízí kazeta 2 rozsahy zatemnění - DIN 5-8 a DIN 9-14.

Požadovaná úroveň tmavosti (SHADE) se nastavuje tlačítky +/- přímo na ADF kazetě, kde je i displej zobrazující nastavené hodnoty. Pomocí tlačítek se nastavuje i hodnota zpoždění (DELAY) pro nastavení rychlosti přechodu z tmavého do světlého stavu po zhasnutí oblouku. Správné nastavení prodlevy je důležité například při bodování či stehování. Zpoždění lze nastavit v rozsahu 0,1 až 0,9 s.

Na kazetě se dále nastavuje i citlivost senzorů (SENSITIVITY). Citlivostí určujeme intenzitu světelného záření, na které senzory kazety reagují. Požadovanou citlivost ovlivňují různé faktory - použití kukly (svařování/řezání, stabilita oblouku), velikost svařovacího/řezacího proudu nebo vliv okolního prostředí (vysoký nebo nízký sluneční svit, silná fluorescentní světla, sousední svařovací oblouk atd.). Pokud si nejste jisti, jakou citlivost zvolit, je dobré nejdříve nastavit vyšší hodnotu a postupně ji snižovat, dokud filtr nezačne reagovat pouze na svařovací oblouk.

Samozřejmostí je možnost přepnutí kazety do režimu broušení (GRIND) pomocí tlačítka na vnější straně skeletu kukly. V režimu broušení optické senzory nereagují a kukla je stále ve světlém stavu. Tento režim je opět indikován na ADF kazetě. Na kazetě se nachází i kontrolka vybité baterie (Low Battery) upozorňující na nutnost výměny baterie (1 x CR2450).

 

Technologie True Color pro věrné barvy

 

Přehled všech vlastností

 • Vzduchový kanál pro připojení k filtračně-ventilační (PAPR) jednotce
 • Připojení hadice QuickLOCK
 • Komfortní hlavový kříž VariGEAR
 • Technologie True Color pro věrné barvy
 • Klasifikace kazety 1/1/1/1
 • Průzor 98 x 62 mm
 • 4 senzory oblouku
 • Tmavý stav DIN 5 - 8/9 - 14
 • Světlý stav DIN 3
 • Nastavitelná citlivost
 • Rychlost ztmavení 0,15 ms
 • Rychlost zesvětlení (zpoždění) 0,1 - 0,9 s
 • Režim broušení
 • Napájení solárním článkem a vyměnitelnou baterií CR2450 (1 kus)
 • Hmotnost 1017 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářečské kukly, ochranné štíty, PAPR jednotky, příslušenství
Záruka: 2 roky
? Typ kukly: Samostmívací
? Příprava pro PAPR: Ano
? Odklopný FLIP-UP štít: Ano
? Klasifikace kazety: 1/1/1/1
? Technologie True Color: Ano
? Rozměry průzoru: 98 x 62 mm
? Počet senzorů oblouku: 4
? Stupně ztmavení: DIN 5 - 14
? Světlý stav: DIN 3
? Rychlost ztmavení: 0,15 ms
? Rychlost zesvětlení: 0,1 - 0,9 s
? Boční průzory: Ne
? Režim broušení: Ano
? Přepínač broušení: Na skeletu
? Ovládání tmavosti clony: Na kazetě
? Ovládání citlivosti: Na kazetě
? Ovládání zpoždění: Na kazetě
? Automatické zapnutí: Ano
? Napájení: Solární článek, CR2450 (1 ks)
? Možnost výměny baterie: Ano
? Hmotnost kukly: 1017 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Výrobcem jednotek pro osobní ochranu dýchacích cest CleanAIR je ryze česká společnost MALINA – Safety se sídlem v Jablonci nad Nisou, která se již od roku 1993 zabývá bezpečností a ochranou zdraví při svařování a jiných procesech. Společnost zajišťuje návrh, vývoj a samotnou výrobu kompletního portfolia filtračně-ventilačních jednotek CleanAIR. Jednotky CleanAIR jsou dodávány do více než 40 zemí po celém světě a díky tomu je společnost MALINA - Safety významným hráčem v segmentu osobní ochrany dýchacích cest. Systémy CleanAIR jsou široce využívány nejen v kovovýrobě, ale i v chemickém, farmaceutickém a potravinářském průmyslu nebo v zemědělství.

Vhodným doplňkem k filtračně-ventilačním jednotkám CleanAIR jsou svářečské kukly a štíty CleanAIR AerTEC. Kombinace jednotek a kukel CleanAIR jsou vždy plně certifikovány a homologovány a poskytují tak nejvyšší ochranu dýchacích cest. Jednotky a kukly CleanAIR lze zakoupit buď samostatně, nebo ve zvýhodněných setech.

K filtračně-ventilačním jednotkám a kuklám CleanAIR výrobce dodává i širokou škálu příslušenství - ochranné zorníky, potítka, hlavové kříže, různé typy filtrů (částicové, pachové, plynové), náhradní akumulátory nebo hadice.

×

Splátková kalkulačka ESSOX