Omicron OMI 206i + hořák

Kód: 3072-SET1
Novinka
Značka: OMICRON
22 500 Kč / set 18 595,04 Kč bez DPH
Do 7 dnů
Možnosti doručení

Akční set s hořákem BINZEL. Třífázová invertorová svářečka pro metodu MIG/MAG. Max. proud 200 A. Zatížení 170 A/60 %. 4-kladkový posuv. Kladky 22/30. Průměr cívky max. 300 mm (18 kg).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Akční set s hořákem BINZEL. Třífázová invertorová svářečka pro metodu MIG/MAG. Max. proud 200 A. Zatížení 170 A/60 %. 4-kladkový posuv. Kladky 22/30. Průměr cívky max. 300 mm (18 kg).

 

Zvýhodněný set

 

Popis

Omicron OMI 206i je třífázová (3 x 400 V) invertorová svářečka určená pro svařování metodou MIG/MAG. Je vhodná pro různé typů spojů (tupé, jednostranné, oboustranné, koutové, přeplátované apod.) a za použití vhodného ochranného plynu umožňuje svařování oceli, nerezu nebo hliníku.

Svářečka je vybavena čtyřkladkovým posuvem drátu s podávacími kladkami 22/30 - poháněné jsou nejen kladky podávací, ale i kladky přítlačné. Výkonově je svářečka vhodná pro dráty o průměru 0,6 - 1,2 mm, použít lze cívky o průměru 200 mm (do 5 kg) a 300 mm (do 18 kg).

Předností svářečky je snadné ovládání - vedle nastavení rychlosti posuvu drátu a velikosti svařovacího napětí lze nastavit délku bodování, předfuk a dofuk plynu nebo čas dohoření drátu. Pro dlouhé svary je svářečka vybavena režimem čtyřtakt (4T), který umožňuje svařovat bez nutnosti držení spouště hořáku. V režimu dvoutakt (2T) musí uživatel spoušť hořáku držet stále.

Zajímavostí je způsob regulace svařovacího napětí. Zatímco standardně je u svařovacích invertorů MIG/MAG regulace napětí plynulá, u svářečky OMI 206i je regulace napětí skoková (10 stupňů). Jde tedy o stejný způsob regulace, jako u klasických odbočkových (trafo) svářeček. Výrobce k tomuto řešení přistoupil proto, aby zachoval logiku ovládání a co nejvíce usnadnil stávajícím uživatelům přechod z trafosvářečky na svářečku s novější, invertorovou technologií.

Svářečka OMI 206i je chlazena účinným ventilátorem, který je v provozu pouze tehdy, je-li chlazení potřeba. V opačném případě se ventilátor automaticky vypne. Tím dochází k menšímu opotřebení ventilátoru, ke snížení hlučnosti, úspoře elektrické energie a snížení množství absorbovaných látek (např. prachu).

Svářečku OMI 206i doporučujeme jako ideální svářečku do domácí dílny nebo garáže, pro autoklempíře a autoservisy. Uplatnění nalezne i v lehkých zámečnických provozech. Invertorová svářečka Omicron OMI 206i je nástupcem populární odbočkové (trafo) svářečky Omicron OMI 206.

 

Výbava

  • 4-kladkový posuv drátu
  • Režim 2T/4T
  • Nastavitelný předfuk a dofuk plynu
  • Nastavitelný čas dohoření drátu
  • Nastavitelné bodování
  • Ohřev plynu
  • Tepelná ochrana
  • Vypínání ventilátoru

 

Osazení hořáku spotřebními díly

Hořák MIG/MAG je kompletně osazen a připraven k použití. Kompletní nabídku dalších spotřebních dílů (plynové hubice, kontaktní špičky, bowdeny apod.) naleznete v těchto kategoriích:

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářečky CO2 (MIG/MAG a multifunkční)
Záruka: 2 roky
? Pro svařovací metody: MIG/MAG
? Rozsah dodávky: Zdroj + hořák
? Konstrukce zdroje: Invertor
? Napájecí napětí: 3 x 400 V
? Jištění: 16 A
? Typ stroje: Na podvozku
? Provedení stroje: Kompaktní
? Chlazení hořáku: Plynem
? Funkce DRÁŽKOVÁNÍ: Ne
? Funkce MIG SYNERGIE: Ne
? Funkce MIG PULSE: Ne
? Funkce ZMĚNA POLARITY: Ne
? Minimální proud (MIG/MAG): 30 A
? Maximální proud (MIG/MAG): 200 A
? Zatěžovatel 100 % (MIG/MAG): 140 A
? Zatěžovatel 60 % (MIG/MAG): 170 A
? Regulace napětí: Skokově
? Počet regulačních stupňů: 10
? Připojení MIG/MAG hořáku: EURO přípojka
? Počet kladek podavače: 4
? Rozměr kladek podavače: 22/30
? Kladky pro drát: 0,6 - 0,8 mm
? Maximální průměr cívky: 300 mm
? Maximální hmotnost cívky: 18 kg
Rozměry (Š x D x V): 487 x 725 x 655 mm
Hmotnost: 40 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX