STEL Iron-Mig 303P + hořák + kabely

Kód: 601429000L-SET1
Pulse Synergie
Značka: STEL
70 900 Kč / set 58 595,04 Kč bez DPH
2 - 3 týdny
Možnosti doručení

Multifunkční invertorová svářečka CO2 pro metody MIG/MAG, MMA a TIG DC. Přenosná. 3 x 400 V. Proud 15 - 300 A. Zatížení 250 A/60 %. SYNERGIE, PULSE/DOUBLE PULSE, změna polarity. 4-kladkový posuv. Kladky 10/30. Průměr cívky 300 mm (18 kg). Akční set s hořákem BINZEL MB EVO 26 a svařovacími kabely H01N2-D v gumě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Multifunkční invertorová svářečka CO2 pro metody MIG/MAG, MMA a TIG DC. Přenosná. 3 x 400 V. Proud 15 - 300 A. Zatížení 250 A/60 %. SYNERGIE, PULSE/DOUBLE PULSE, změna polarity. 4-kladkový posuv. Kladky 10/30. Průměr cívky 300 mm (18 kg). Akční set s hořákem BINZEL MB EVO 26 a svařovacími kabely H01N2-D v gumě.

 

Zvýhodněný set

 

Popis

STEL Iron-Mig 303P je třífázový svařovací zdroj určený pro svařování metodami MIG/MAG, MMA (s unikátním režimem pulsace), TIG DC (s dotykovým startem Lift Arc) a pro tvrdé pájení dráty CuSi3. Skvěle svařuje i s trubičkovým drátem s vlastní ochranou. Předností zdroje je nízká hmotnost, jednoduché nastavení za pomoci velkého TFT displeje a především široká nabídka svařovacích procesů a režimů. Svařovat lze plnými a trubičkovými dráty o průměrech 0,6 - 1,2 mm.

 

Synergické programy

Zdroj je vybaven funkcí SYNERGIE (synergické programy), která přednastaví svařovací parametry v závislosti na typu základního materiálu, typu ochranného plynu a průměru svařovacího drátu. Svařovací parametry lze nastavit i dle tloušťky svařovaného materiálu (0,5 - 12,0 mm dle druhu materiálu). K dispozici je 28 synergických programů pro ocel, nerez, hliník, pro tvrdé pájení dráty CuSi3 a také pro svařování trubičkovým drátem (i s vlastní ochranou).

 

PULSE/DOUBLE PULSE

Zdroj je vybaven funkcemi PULSE a DOUBLE PULSE (puls v pulsu), které jsou dostupné u vybraných synergických programů. Funkce PULSE a DOUBLE PULSE jsou k dispozici pro ocel, nerez, slitiny hliníku (AlMg2, AlMg5, AlSi5) a pro tvrdé pájení dráty CuSi3. V manuálním režimu svařování nejsou funkce PULSE a DOUBLE PULSE dostupné.

 

i-Cold Pulse

Standardní pulsní režim je svařovací proces, při kterém vzniká velké množství vneseného tepla. To má za následek deformaci základního materiálu (zejména u slabých materiálů) a problémy s nižší rychlostí svařování (pracovní rychlostí). Odstranění těchto nedostatků je výzvou pro mnoho výrobců svařovacích zdrojů. Společnost STEL přichází s inovativním pulsním procesem i-Cold Pulse, který významným způsobem snižuje množství vneseného tepla, zvyšuje odtavovací výkon a zvyšuje rychlost svařování až o 35%. Oblouk je intenzivnější, koncentrovaný, s výrazně lepším průvarem. Obecně se tento proces nazývá vysokorychlostní svařování.

 

ST-ARC

Režim ST-ARC je inteligentní řízení svařovacího procesu ve zkratu, kdy se oblouk automaticky přizpůsobuje všem změnám v průběhu svařování. Výsledkem je krátký, koncentrovaný a stabilní oblouk se 100 % kontrolou. Hlavní přednosti režimu ST-ARC jsou:

 • Konstantní délka oblouku - délku oblouku je stále stejná bez ohledu na vzdálenost hořáku od materiálu - i v případech, kdy se podmínky svařování mění např. vlivem nepravidelného povrchu obrobku či pohybu ruky svářeče - ideální pro svařování do úzkých mezer.
 • Klidný start oblouku - přibližovací rychlost drátu a dynamika oblouku jsou synergické - to zajišťuje hladký start oblouku s minimem rozstřiku u všech druhů základních materiálů.
 • Vyvaření mezer - díky režimu řízení oblouku ST-ARC je možné efektivně svařovat nejen kořen, ale i "přemostit" širokou mezeru (do 5 mm).

Režim ST-ARC je standardem u všech invertorových MIG/MAG zdrojů společnosti STEL.

 

P.A.W. (Precision Aluminium Welding)

Vynikajících výsledků dosahuje zdroj Iron-Mig 303P i při svařování velmi tenkých hliníkových materiálů (0,8 - 2,0 mm). Běžně se tyto materiály svařují Al dráty o průměru 0,8 mm za použití hořáků typu Push-Pull - s běžnými hořáky je podávání Al drátů 0,8 mm velmi problematické. Ceny Al drátu 0,8 mm a zejména hořáků Push-Pull jsou však velmi vysoké. Proto přichází značka STEL se speciálním svařovacím režimem P.A.W. Tento režim zajišťuje velmi krátký, koncentrovaný svařovací oblouk s vynikajícím vzhledem svaru a minimem rozstřiku. To vše s použitím Al drátu o průměru 1,0 mm a běžným MIG/MAG hořákem!

 

Funkce pro metodu MMA

 • HOT START - usnadňuje zapálení elektrického oblouku dočasným zvýšením proudu (s možností regulace)
 • ARC FORCE - zajišťuje elektronicky stabilitu elektrického oblouku (s možností regulace)
 • ROD PULSE - zcela unikátní režim pulsace vyvinutý společností STEL (s nastavitelnou frekvencí)
  • Lepší stabilita oblouku při nižších svařovacích proudech
  • Možnost použití většího průměru elektrody u slabších materiálů
  • Omezuje riziko propálení slabších materiálů
  • Lepší kontrola přenosu svarového kovu do svarové lázně
  • Výsledný vzhled (struktura) svaru je podobný jako u metody TIG, kresba je jemnější či hrubší v závislosti na nastavené frekvenci
  • Ideální pro svařování potrubí

 

Funkce pro metodu TIG DC

 • LIFT ARC START - start oblouku lehkým dotykem elektrody se základním materiálem - velmi nízké opotřebení wolframové elektrody
 • TIG PULSE - nastavení frekvence pulsace proudu pro snížení množství vneseného tepla do základního materiálu
 • DOWN SLOPE - po oddálení elektrody od svaru a jejím opětovném přiblížení klesne proud - tím dojde k vyplnění kráteru na konci svaru
 • Nastavitelný předfuk a dofuk plynu

 

Výbava

 • MIG/MAG plná synergie nebo manuální režim
 • Režim PULSE/DOUBLE PULSE
 • Elektronická tlumivka -& pro nastavení tvrdosti oblouku
 • 2-TAKT/4-TAKT
 • Nastavitelné bodování a stehování (MULTISPOT)
 • Nastavitelný předfuk a dofuk plynu
 • Nastavitelná přibližovací rychlost drátu a startovací čas
 • Nastavitelný čas dohoření drátu
 • Nastavitelný koncový proud
 • Paměti pro uložení svařovacích parametrů
 • Změna polarity - pro trubičkový drát s vlastní ochranou
 • 4-kladkový posuv drátu

 

Osazení hořáku spotřebními díly

Hořák MIG/MAG je kompletně osazen a připraven k použití. Kompletní nabídku dalších spotřebních dílů (plynové hubice, kontaktní špičky, bowdeny apod.) naleznete v těchto kategoriích:

 

 

Jsme výhradním dovozcem svařovacích zdrojů a příslušenství značky STEL do České republiky.

Zajišťujeme záruční i pozáruční servis.

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářečky CO2 (MIG/MAG a multifunkční)
Záruka: 2 roky
? Pro svařovací metody: MIG/MAG / MMA / TIG DC
? Rozsah dodávky: Zdroj + hořák
? Konstrukce zdroje: Invertor
? Napájecí napětí: 3 x 400 V
? Jištění: 16 A
? Typ stroje: Přenosný
? Provedení stroje: Kompaktní
? Chlazení hořáku: Plynem
? Funkce PFC: Ne
? Funkce DRÁŽKOVÁNÍ: Ne
? Funkce CEL: Ne
? Funkce MIG SYNERGIE: Ano
? Funkce MIG PULSE: Ano
? Funkce ZMĚNA POLARITY: Ano
? Funkce TIG PULSE: Ano
? Start TIG oblouku: Dotykový (LIFT ARC)
? Minimální proud (MIG/MAG): 15 A
? Maximální proud (MIG/MAG): 300 A
? Zatěžovatel 100 % (MIG/MAG): 200 A
? Zatěžovatel 60 % (MIG/MAG): 250 A
? Zatěžovatel 25 % (MIG/MAG): 300 A
? Regulace napětí: Plynulá
? Připojení MIG/MAG hořáku: EURO přípojka
? Počet kladek podavače: 4
? Rozměr kladek podavače: 10/30
? Kladky pro drát: 1,0 - 1,2 mm
? Maximální průměr cívky: 300 mm
? Maximální hmotnost cívky: 18 kg
? Minimální proud (MMA): 15 A
? Maximální proud (MMA): 300 A
? Zatěžovatel 100 % (MMA): 200 A
? Zatěžovatel 60 % (MMA): 250 A
? Zatěžovatel 25 % (MMA): 300 A
? Minimální proud (TIG DC): 15 A
? Maximální proud (TIG DC): 300 A
? Zatěžovatel 100 % (TIG DC): 200 A
? Zatěžovatel 60 % (TIG DC): 250 A
? Zatěžovatel 25 % (TIG DC): 300 A
? Připojení svařovacích kabelů: 35-50
Rozměry (Š x D x V): 300 x 680 x 435 mm
Hmotnost: 34 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost STEL byla založena roku 1979 v italském městě Castegnero, několik kilometrů od města Vicenza. Již od od svého vzniku se zabývala vývojem a výrobou svařovacích a řezacích strojů. Zakladatele společnosti, pana Ermanna Barocca, lze bez obav označit za průkopníka v invertorové technologii - od prvopočátku věřil v budoucnost invertorů a proto se veškerý vývoj a výzkum ubíral právě tímto směrem.

Dnes, po více než 40 letech existence, je STEL jednou z nejvýznamnějších evropských společností v oblasti konstrukce a výroby svařovacích a řezacích invertorů. Z původně malé rodinné firmy se stala průmyslová společnost s roční produkcí více než 20 000 strojů, které jsou vyváženy do 35 zemí celého světa. Důkazem o kvalitě strojů STEL je i fakt, že společnost dodávala či dodává své výrobky i dalším významným dodavatelům svařovací techniky - jmenovat můžeme například globální značku ESAB nebo americký Miller.

Naše společnost je výhradním dovozcem strojů STEL do České republiky.

×

Splátková kalkulačka ESSOX