ESAB Coreshield 15 - plněný drát na ocel - 0,8 mm (4,5 kg)

Kód: 242200100
Samoochranný drát
Značka: ESAB
2 502 Kč / cívka 2 067,77 Kč bez DPH 556 Kč / 1 kg
Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Nelegovaný plněný svařovací drát s vlastní ochranou - není nutný plyn. Nepoměděný, běžně vinutý. Průměr 0,8 mm. Cívka 4,5 kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nelegovaný plněný (trubičkový) drát s vlastní ochranou pro svařování metodou FCAW.

 

Co je metoda FCAW?

Při svařování metodou FCAW (Flux-Cored Arc Welding) se používá tzv. plněný (trubičkový) drát, který je tvořen kovovým obalem se speciální náplní. Ta obsahuje plynotvorné látky, které při hoření oblouku samy vytvářejí ochrannou atmosféru a brání přístupu vzduchu k tavné lázni. Metoda FCAW je určena výhradně pro svařování běžných uhlíkových ocelí - pro jiné základní materiály (nerez, hliník, měď apod.) dráty s vlastní ochranou neexistují.

Výhodou metody FCAW je to, že není zapotřebí tlaková lahev s ochranným plynem a je tak vhodná např. pro montážní práce mimo dílnu. Metodu FCAW lze použít i tam, kde by použití plného drátu v kombinaci s ochranným plynem bylo problematické - typickým příkladem je svařování venku. Zde by při použití plného drátu hrozilo "odfouknutí" ochranného plynu a tím i znehodnocení svaru. Toto riziko u metody FCAW odpadá.

Další předností plněného drátu s vlastní ochranou je (v porovnání s běžným plným drátem) hlubší průvar. Metodu FCAW proto doporučujeme použít například pro svařování pozinkovaných materiálů, kdy plněný drát vrstvu zinku lépe "prorazí" a materiál svaří.

Charakteristickou vlastností drátů pro metodu FCAW je tvorba snadno odstranitelné strusky - podobně jako při svařování metodou MMA za použití klasických obalených elektrod.

 

Příprava svařovacího zdroje

Zatímco při svařování běžným plným drátem v kombinaci s ochranným plynem je svařovací hořák vždy připojen na (+) pól svařovacího zdroje, podmínkou pro použití plněného drátu s vlastní ochranou je, aby byl svařovací hořák připojen na (-) pól svařovacího zdroje. Proto je nutné, aby svařovací zdroj umožňoval změnu polarity - tzv. přepólování. Tato možnost musí být vždy uvedena v návodu ke svařovacímu zdroji.

 

Jedna rada z praxe

Při svařování metodou FCAW se nesmí používat ochranná hubice hořáku - bránila by vzniku ochranné atmosféry. Bez ochranné hubice ale dochází k ulpívání rozstřiku na mezikusu a jeho závitech (u hořáků se šroubovací hubicí), případně na pružině (u hořáků s nasazovací hubicí). To způsobuje komplikace v případě, kdy se opět rozhodnete svařovat s běžným (plným) drátem za použití ochranného plynu. Zde je ochranná hubice naopak vyžadována, ale díky rozstřiku na mezikusu (pružině) se nedaří hubici nasadit.

My proto doporučujeme ochrannou hubici použít i při metodě FCAW, pouze je třeba hubici mírně upravit - zkrátit hubici tak, aby z ní po nasazení na hořák "vyčnívala" celá kontaktní špička (průvlak), ale aby zároveň kryla mezikus (příp. pružinu) hořáku. Tím nedojde k omezení vzniku ochranné atmosféry, ale zároveň bude mezikus či pružina chráněna před rozstřikem.

 

Klasifikace

AWS A5.36: E71T-GS

 

Vlastnosti a použití

Plněný, nelegovaný, nepoměděný, běžně vinutý svařovací drát s vlastní ochranou s mezí kluzu 380 MPa. Vhodný pro svařování běžných C-Mn ocelí ve všech polohách. Poskytuje svary s jemným a hladkým povrchem, minimálním rozstřikem a malým množstvím snadno odstranitelné strusky. Je určen pro jedno i vícevrstvé svařování uhlíkových ocelí ve všech polohách u aplikací s nižšími požadavky na vrubovou houževnatost.

 

Ochranný plyn (ISO 14175)

  • Nepoužívá se

 

Doplňující informace

Svařovací proud: DC (-)
Průměr drátu: 0,8 mm
Hmotnost cívky: 4,5 kg
Průměr cívky: 200 mm

Doplňkové parametry

Kategorie: Plněné (trubičkové) dráty
Záruka: 2 roky
? Pro metody: FCAW
? Použití: Ocel
? Typ drátu: Plněný s vlastní ochranou
? Povrchová úprava: Nepoměděný
? Průměr drátu: 0,8 mm
? Hmotnost balení: 4,5 kg
? Balení: Cívka Ø 200 mm
? Ochranný plyn: Bez použití plynu
? Klasifikace AWS: E71T-GS
? Mez kluzu (Rp02): 380 MPa
? Mez pevnosti (Rm): 500 MPa
? Tažnost (A): 22 %

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie společnosti ESAB sahá až do roku 1904, kdy švédský inženýr Oscar Kjellberg vyvinul první obalenou svařovací elektrodu na světě a založil společnost Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB). Tímto okamžikem se začala psát historie svařování.

I následující roky byly plné převratných změn a vynálezů - první redukční ventil (1914), uvedení přídavných materiálů pro navařování tvrdokovů (1922), vynalezena metoda svařování pod tavidlem SAW (1937), vynalezena metoda TIG (1944), vynalezena metoda drážkování uhlíkovou elektrodou (1949), vynalezena metoda MIG/MAG (1950), vynález plazmového řezání (1955), vynález hořáku pro řezání a svařování pod vodou (1972) atd. Vždy, když se v oblasti svařování odehrálo něco důležitého, společnost ESAB byla u toho...

V současnosti je společnost ESAB světovým lídrem v oblasti svařovacích a řezacích zařízení a přídavných materiálů. Do skupiny ESAB patří více než 40 globálních a regionálních značek, společnost působí ve 147 zemích světa a má 26 výrobních závodů.

×

Splátková kalkulačka ESSOX