Svářečská kukla ESAB Sentinel A60

Kód: 0700600860
Akce Tip
Značka: ESAB
9 900 Kč –15 %
Svářečská kukla ESAB Sentinel A60
9 900 Kč –15 % 8 415 Kč / ks 6 954,55 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
27.2.2024
Možnosti doručení

Samostmívací svářečská kukla. Kazeta 1/1/1/1. DIN 5 - 13. Světlý stav DIN 3. Průzor 118 x 71 mm. 4 senzory. True Color. Vyměnitelné baterie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samostmívací svářečská kukla. Nástupce kukly Sentinel A50.

 

Rozsah dodávky

 • Kukla ESAB Sentinel A60
 • Náhradní vnější ochranný zorník - čirý - 2 kusy
 • Náhradní vnější ochranný zorník - žlutý - 2 kusy
 • Náhradní vnitřní ochranná folie - 2 kusy
 • Šátek pod kuklu
 • Obal na kuklu

 

Popis

Kukla ESAB Sentinel A60 je profesionální svářečská kukla s vynikajícími užitnými vlastnostmi. Je určena pro všechny svářeče vyžadující špičkovou ochranu a komfort. Díky nízké hmotnosti a inovovanému pětibodovému hlavovému kříži "Halo" kukla nezatěžuje krk svářeče ani při celodenním používání. Kukla je vhodná pro všechny metody svařování - plamen, MMA, MIG/MAG, TIG. Kuklu lze bez problému použít i při drážkování uhlíkovou elektrodou, plazmovém řezání a broušení. Kazeta reaguje na velmi nízké proudy již od 3 A. Kukla není vhodná pro laserové svařování.

Kukla Sentinel A60 je nástupcem populární a osvědčené svářečské kukly Sentinel A50. Oproti ní nabízí přepracovanou samostmívací kazetu se špičkovou klasifikací 1/1/1/1, technologii True Color pro věrnější barvy a technologii ESAB OpTCS pro detailní a vysoce kontrastní obraz. V porovnání s předchůdcem má kukla Sentinel A60 i větší průzor - s rozměry 118 x 71 mm je plocha průzoru větší o neuvěřitelných 40 %.

Předností kazety jsou 4 senzory elektrického oblouku a blesková reakční doba 0,04 ms pro přepnutí ze světlého do tmavého stavu. Čas přechodu z tmavého do světlého stavu lze nastavit v pěti krocích v rozsahu 0,1 - 0,9 sekundy. Možnost nastavení je důležitá například při bodování nebo stehování, aby nedocházelo k přepnutí kazety do světlého stavu v průběhu svařování. Ve světlém stavu má kazeta tmavost DIN 3, stupeň ztmavení při svařování lze nastavit v rozsahu DIN 5 - 13. Samozřejmostí je možnost nastavení citlivosti senzorů elektrického oblouku dle okolních světelných podmínek - tak, aby kazeta reagovala pouze na vlastní elektrický oblouk.

 

 

Další předností kukly Sentinel A60 je komfortní ovládání všech funkcí pomocí ovládacího panelu s dvoubarevným LED displejem, který zaručuje vynikající přehled o nastavení kukly i ve zhoršených světelných podmínkách. Základní parametry kazety - úroveň ztmavení (SHADE), citlivost (SENSITIVITY) nebo zpoždění přechodu z tmavého do světlého stavu (DELAY) - se provádí pomocí tlačítek SET, MODE a tlačítky se symbolem šipek na vnitřní straně kazety.

Tlačítkem MEMORY (paměť) je možné uložit a poté kdykoliv z paměti vyvolat nejčastěji používané kombinaci jednotlivých parametrů (úroveň ztmavení, citlivost, zpoždění). Uživateli je k dispozici 9 paměťových míst. Dlouhým stiskem tlačítka LOCK (uzamknutí) lze kazetu "uzamknout" v tmavém stavu a v požadované úrovni ztmavení - kazeta zůstane tmavá i po skončení svařování a nepřejde do světlého stavu.

Kazeta umožňuje přepnutí do režimu GRIND (broušení), kdy lze kuklu použít jako ochranu obličeje před jiskrami a okujemi. Tlačítko přepnutí režimu je umístěno na vnější straně kukly a díky své velikosti se snadno ovládá i v rukavicích. Po stisku tlačítka zůstává kazeta přepnuta ve světlém stavu DIN 3 a kukla tak poskytuje nejen důkladnou ochranu, ale i skvělý výhled na místo broušení. Aktivace režimu GRIND je indikována i kontrolkou na ovládacím panelu kazety.

 

 

Kukla je napájena solárním článkem a vyměnitelnými bateriemi CR2450 (2 ks). Uživatele dioptrických brýlí potěší možnost instalace dioptrické čočky.

 

Přednosti

 • Technologie True Color pro věrné barvy
 • Pětibodový, plynule nastavitelný hlavový kříž "Halo" zajišťující maximální komfort a vyvážení kukly
 • Velké a snadno dostupné tlačítko pro režim broušení, které se skvěle ovládá i v rukavicích
 • Ovládací panel s perfektně čitelným LED displejem
 • Paměť pro 9 různých nastavení
 • Snadno vyměnitelné spotřební díly - přední zorník lze vyměnit za méně než 10 sekund
 • Nízká hmotnost - pouhých 644 g
 • Záruka 3 roky

 

Vlastnosti

 • Klasifikace kazety 1/1/1/1
 • Průzor 118 x 71 mm
 • 4 senzory oblouku
 • Použití již od 3 A (TIG)
 • Ztmavení DIN 5 - 13
 • Světlý stav DIN 3
 • Nastavitelná citlivost
 • Rychlost ztmavení 0,04 ms
 • Rychlost zesvětlení (zpoždění) 0,1 - 0,9 s
 • Režim broušení
 • Napájení solárním článkem a vyměnitelnými bateriemi CR2450 (2 kusy)

Doplňkové parametry

Kategorie: Samostmívací svářečské kukly
Záruka: 3 roky
? Typ kukly: Samostmívací
? Příprava pro PAPR: Ne
? Odklopný FLIP-UP štít: Ne
? Klasifikace kazety: 1/1/1/1
? Technologie True Color: Ano
? Rozměry průzoru: 118 x 71 mm
? Počet senzorů oblouku: 4
? Stupně ztmavení: DIN 5 - 13
? Světlý stav: DIN 3
? Rychlost ztmavení: 0,04 ms
? Rychlost zesvětlení: 0,1 - 0,9 s
? Boční průzory: Ne
? Režim broušení: Ano
? Přepínač broušení: Na skeletu
? Ovládání tmavosti clony: Na kazetě
? Ovládání citlivosti: Na kazetě
? Ovládání zpoždění: Na kazetě
? Automatické zapnutí: Ano
? Napájení: Solární článek, CR2450 (2 ks)
? Možnost výměny baterie: Ano
? Hmotnost kukly: 644 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie společnosti ESAB sahá až do roku 1904, kdy švédský inženýr Oscar Kjellberg vyvinul první obalenou svařovací elektrodu na světě a založil společnost Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB). Tímto okamžikem se začala psát historie svařování.

I následující roky byly plné převratných změn a vynálezů - první redukční ventil (1914), uvedení přídavných materiálů pro navařování tvrdokovů (1922), vynalezena metoda svařování pod tavidlem SAW (1937), vynalezena metoda TIG (1944), vynalezena metoda drážkování uhlíkovou elektrodou (1949), vynalezena metoda MIG/MAG (1950), vynález plazmového řezání (1955), vynález hořáku pro řezání a svařování pod vodou (1972) atd. Vždy, když se v oblasti svařování odehrálo něco důležitého, společnost ESAB byla u toho...

V současnosti je společnost ESAB světovým lídrem v oblasti svařovacích a řezacích zařízení a přídavných materiálů. Do skupiny ESAB patří více než 40 globálních a regionálních značek, společnost působí ve 147 zemích světa a má 26 výrobních závodů.

×

Splátková kalkulačka ESSOX