Svářečská kukla Lincoln Electric Viking 3350 4C - Daredevil

Kód: K3683-4-CE
5 990 Kč / ks 4 950,41 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení

Samostmívací svářečská kukla. Kazeta 1/1/1/1. DIN 5 - 13. Světlý stav DIN 4. Průzor 85 x 95 mm. 4 senzory. Technologie 4C Lens. Vyměnitelná baterie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samostmívací kazeta 1/1/1/1. DIN 5 - 13. Světlý stav DIN 4. Průzor 85 x 95 mm. 4 senzory. Technologie 4C Lens. Vyměnitelná baterie.

 

Rozsah dodávky

 • Kukla Lincoln Electric Viking 3350 4C - Daredevil
 • Náhradní vnější ochranná folie - 5 kusů
 • Náhradní vnitřní ochranná folie - 2 kusy
 • Šátek pod kuklu
 • Obal na kuklu
 • Sada samolepek

 

Popis

Legendární svářečská kukla Viking 3350 v inovovaném provedení přináší několik změn pro zvýšení komfortu a produktivity práce. Novinkou je použití nového typu ADF kazety s externím přepínačem broušení (u předchozí verze uvnitř na kazetě) a zcela nový 6-bodový hlavový kříž X6, který poskytuje vysoký komfort i při celodenním nošení.

 

 

Kukla je určena pro všechny metody svařování (MMA, MIG/MAG, TIG), pro drážkování, pájení, plazmové řezání nebo broušení. Díky nízké reakční době a vysoké citlivosti je kukla vhodná zejména pro svařovaní metodou TIG již od 2 A (včetně pulsního režimu). Kukla není vhodná pro laserové svařování.

Předností kukly jsou 4 senzory elektrického oblouku, samostmívací kazeta s nejvyšší klasifikací 1/1/1/1, ověřená technologie 4C Lens pro nejvyšší optickou kvalitu a velmi rychlá reakční doba. Průzor kazety má rozměry 85 x 95 mm.

 

Ovládání

Většina ovládacích prvků je umístěna na vnitřní straně samostmívací kazety. Posuvným přepínačem se volí jeden ze dvou rozsahů zatemnění v závislosti na svařovací metodě a velikosti svařovacího proudu. Zvolit lze rozsah DIN 5 - 8 nebo DIN 9 - 13. Přesná hodnota zatemnění v daném rozsahu se poté provádí potenciometrem SHADE.

V momentě zapálení oblouku se samostmívací kazeta ztmaví během 0,04 ms na předem nastavenou úroveň zatemnění DIN. Po ukončení svařování se kazeta automaticky vrací do světlého stavu DIN 4. Čas zesvětlení po zhasnutí oblouku lze plynule nastavit potenciometrem DELAY. Správné nastavení prodlevy je důležité například při bodování či stehování. Zpoždění lze nastavit v rozsahu 0,1 až 1,0 s.

Potenciometrem SENSITIVITY, který se opět nachází na vnitřní straně kazety, se plynule nastavuje citlivost senzorů elektrického oblouku. Citlivostí určujeme intenzitu světelného záření, na které senzory kazety reagují. Požadovanou citlivost ovlivňují různé faktory - použití kukly (svařování/řezání, stabilita oblouku), velikost svařovacího/řezacího proudu nebo vliv okolního prostředí (vysoký nebo nízký sluneční svit, silná fluorescentní světla, sousední svařovací oblouk atd.). Pokud si nejste jisti, jakou citlivost zvolit, je dobré nejdříve nastavit vyšší hodnotu a postupně ji snižovat, dokud filtr nezačne reagovat pouze na svařovací oblouk. dle okolních světelných podmínek - tak, aby kazeta reagovala pouze na vlastní elektrický oblouk.

Samozřejmostí je možnost přepnutí kazety do režimu GRIND (broušení), kdy lze kuklu použít jako ochranu obličeje před jiskrami a okujemi. Přepnutí režimu se provádí tlačítkem, které je umístěno na vnější straně kukly a díky své velikosti se snadno ovládá i v rukavicích. Po dlouhém stisku tlačítka (cca 3 s) přestanou optické senzory kazety reagovat a kazeta zůstává přepnuta ve světlém stavu DIN 4. Opětovným stiskem tlačítka se kazeta přepne zpět do režimu WELD (svařování). Aktivace jednotlivých režimů je indikována kontrolkami na ovládacím panelu kazety.

Na kazetě se dále nachází i kontrolka vybité baterie (LOW BATTERY) a tlačítko TEST pro ověření správné funkčnosti ADF kazety. Kukla je napájena solárním článkem a baterií CR2450, kterou lze po skončení její životnosti snadno vyměnit. Majitele dioptrických brýlí potěší možnost instalace dioptrické čočky.

 

Technologie 4C Lens

Kukla Viking 3350 je vybavena ADF kazetou s technologií 4C Lens, která poskytuje nejvyšší standard optické kvality ve všech čtyřech klasifikacích (1/1/1/1 dle normy EN 379), minimalizuje zkreslení barev, eliminuje zelené zabarvení průzoru, zajišťuje vynikající světelný kontrast a homogenní zatmavení při průhledu pod úhlem.

 

 

Vlastnosti

 • Technologie 4C Lens
 • Klasifikace kazety 1/1/1/1
 • Průzor 95 x 85 mm
 • 4 senzory oblouku
 • Ztmavení DIN 5 - 8/9 - 13
 • Světlý stav DIN 4
 • Nastavitelná citlivost
 • Nastavitelný čas zesvětlení 0,1 - 1,0 s
 • Rychlost ztmavení 0,04 ms
 • Přepínač režimů svařování/broušení na skeletu kukly
 • Napájení solárním článkem a vyměnitelnou baterií CR2450 (1 kus)
 • Hmotnost 613 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Samostmívací svářečské kukly
Záruka: 3 roky
? Typ kukly: Samostmívací
? Příprava pro PAPR: Ne
? Odklopný FLIP-UP štít: Ne
? Klasifikace kazety: 1/1/1/1
? Technologie True Color: Ano
? Rozměry průzoru: 85 x 95 mm
? Počet senzorů oblouku: 4
? Stupně ztmavení: DIN 5 - 13
? Světlý stav: DIN 4
? Rychlost ztmavení: 0,04 ms
? Rychlost zesvětlení: 0,1 - 1,0 s
? Boční průzory: Ne
? Režim broušení: Ano
? Přepínač broušení: Na skeletu
? Ovládání tmavosti clony: Na kazetě
? Ovládání citlivosti: Na kazetě
? Ovládání zpoždění: Na kazetě
? Automatické zapnutí: Ano
? Napájení: Solární článek, CR2450 (1 ks)
? Možnost výměny baterie: Ano
? Hmotnost kukly: 613 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX