Alfa In ALFIN 221 AC/DC PFC + chlazení + hořák UD + vozík

Kód: 5.0122-1-SET4
Pulse
Značka: ALFA IN
108 700 Kč / set 89 834,71 Kč bez DPH
Do 3 dnů
Možnosti doručení

Akční set s hořákem ARC T UP/DOWN. Jednofázový invertorový svařovací zdroj určený pro metody TIG AC/DC a MMA. Chladicí jednotka, vysokofrekvenční start, pulsní režim, pulsní synergický režim, bodování, Bi-Level, čištění hliníku, funkce PFC.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přenosný jednofázový invertorový zdroj pro svařování metodami TIG AC/DC a MMA v kombinaci s chladicí jednotkou. Zdroj je vybaven vysokofrekvenčním startem, pulsním režimem, synergickým režimem, funkcí Bi-Level, nastavitelnou úrovní čištění hliníku a širokými možnostmi nastavení.

 

Zvýhodněný set

Součástí dodávky není kabel s držákem elektrody a wolframová elektroda.

 

Popis

ALFIN 221 AC/DC PFC je profesionální zdroj určený pro svařování metodami TIG AC/DC a MMA. Pro metodu TIG AC/DC je k dispozici vysokofrekvenční (HF) nebo dotykový start (LIFT ARC). Zdroj umožňuje širokou škálu individuálního nastavení - pulsní režim, předfuk a dofuk plynu, náběh a doběh proudu, počáteční a koncový proud, Bi-Level, bodování, nastavitelnou úroveň čištění hliníku, 2-TAKT/4-TAKT. Pro metodu MMA je zdroj vybaven funkcemi HOT START, ARC FORCE, ANTI STICK.

ALFIN 221 AC/DC PFC je určen zejména pro extrémně přesnou a náročnou práci v režimu TIG AC. Pro tento režim je vybaven několika speciálními funkcemi. Dále nabízí i několik unikátních svařovacích procesů pro režim DC.

Předností zdroje je jednoduché ovládání díky alfanumerickému displeji v českém jazyce a dále možnost uložení 50 "JOBů" (nastavených parametrů) do paměti zdroje.

Díky své robustní konstrukci je ALFIN 221 AC/DC PFC vhodný pro náročné pracovní a klimatické podmínky. ALFIN 221 AC/DC PFC je kompatibilní s elektrocentrálami - podmínkou je výkon min. 12 kVA a automatická regulace napětí. Zdroj je vybaven funkcí PFC.

 

Výhody funkce PFC (Power Factor Correction)

 • Zdroj lze připojit ke zdroji proudu AC 90 V – 265 V
 • Svářecí zdroj je vhodný pro provoz na elektrocentrálách nebo pro velmi dlouhé prodlužovací kabely díky velmi malé náchylnosti na podpětí a přepětí síťového proudu
 • Menší úroveň elektromagnetického rušení
 • Nedochází k velkému namáhání jističe (jistič vypne později než u zařízení bez PFC)

 

Zdroj je vybaven i funkcí VRD (Voltage Reduction Device) pro snížení napětí naprázdno. Je-li režim VRD aktivní, dojde po ukončení svařování k poklesu napětí naprázdno na bezpečnou hodnotu. Pokud je funkce zapnutá, je při začátku svařování nutné se dotknout základního materiálu elektrodou a tu pak oddálit. Svařovací napětí bude pak přítomno na elektrodě po dobu několika sekund.

Nabízený set je dodáván s výkonným hořákem arc T3W UP/DOWN s tlačítky +/-. Přímo z rukojeti hořáku je tak možné měnit velikost svařovacího proudu.

 

TIG PULS SYNERGY

Kromě standardního pulsního režimu, kdy si požadované parametry nastavuje svářeč sám, má zdroj ALFIN 221 AC/DC PFC i tzv. synergický pulsní režim. V tomto režimu jsou hlavní parametry pulsního režimu (frekvence, horní a dolní proud) řízeny a nastavovány mikroprocesorem na optimální hodnotu v závislosti na velikosti svařovacího proudu.

 

Speciální funkce pro režim TIG AC

 • AC BALANCE - Zejména při opravách se setkáváme s tím, že na povrchu hliníkových materiálů je silná vrstva oxidu hliníku. Pro tyto případy se používá funkce AC BALANCE - úroveň čištění hliníku. Čistícího efektu se dosahuje různým nastavením vyvážení záporné vůči kladné části vlny - nastavením do kladných hodnot lze docílit lepšího čištění, nastavením do záporných hodnot většího průvaru materiálu.
 • AC FREKVENCE - Umožňuje nastavení AC frekvence. Důsledkem vyšších hodnot je koncentrovaný oblouk, snížení tepelně ovlivněné zóny, pomalejší rychlost tavení.
 • EXTRA PRŮVAR (Fusion) - Tento parametr stanoví procento kladné vlny, které se odečítá a přidává se do záporné vlny. Důsledkem vyšších hodnot je stabilnější oblouk, větší průvar, snížená schopnost čistění, menší deformace elektrody.
 • MIX AC-DC - Umožňuje nastavení procentuálního času AC vlny vůči DC proudu. Důsledkem je větší průvar, méně deformace, rychlejší vytvoření svarové lázně, “bílý“ pruh, který vzniká vedle sváru je užší, oblouk snáze zhasne.
 • TVAR AC VLNY - Umožňuje zvolit tvar AC vlny (střídy) - k dispozici tvary sinus, obdelník, pila.

 

Unikátní svařovací procesy pro režim DC

 • DYNAMIC ARC - dynamicky udržuje konstantní hodnotu svařovacího proudu na nastavené hodnotě i tehdy, pokud se mění vzdálenost elektrody od základního materiálu.
 • Q START – slouží ke snadnému provedení perfektních bodů. Svarová lázeň se vytváří rychleji a proto je tato funkce vhodná zejména pro slabé materiály. Navíc při tomto procesu nedochází k zabarvení materiálu.
 • MULTI-TACK (multi bodování) - slouží ke svařování velmi tenkých plechů bez nebo s minimální deformací. Při tomto procesu je svařovací proud periodicky vypínán a zapínán. Základní materiál je méně natavován a svařovací proces je pomalejší. Lze ale svařit materiály, které by jinak byly v požadované kvalitě nesvařitelné.

 

Funkce pro metodu TIG

 • HF START - vysokofrekvenční start bez dotyku
 • LIFT ARC START - start oblouku lehkým dotykem elektrody se základním materiálem
 • TIG PULSE - nastavení frekvence pulsace proudu pro snížení množství vneseného tepla do základního materiálu
 • TIG PULSE SYNERGY - optimální parametry pulsace jsou automaticky řízeny a nastavovány mikroprocesorem
 • TIG SPOT - nastavitelný čas bodování
 • AC BALANCE - nastavitelná úroveň čištění hliníku
 • AC FREKVENCE - možnost nastavení AC frekvence
 • EXTRA PRŮVAR - slouží pro větší průvar materiálu
 • MIX AC-DC - umožňuje kombinovat svařování TIG AC s TIG DC
 • TVAR AC VLNY - umožňuje zvolit tvar AC vlny - sinus, obdelník, pila
 • DYNAMIC ARC - dynamicky udržuje konstantní hodnotu svařovacího proudu
 • Q START - slouží pro perfektní bodování bez zabarvení materiálu
 • MULTI-TACK - slouží ke svařování velmi tenkých plechů bez deformace
 • Nastavitelný předfuk a dofuk plynu
 • Nastavitelný náběh a doběh proudu
 • Nastavitelný počáteční a koncový proud
 • Bi-Level - přepínání mezi dvěma proudy
 • Paměti pro uložení svařovacích parametrů (JOBů) - 50 pozic
 • Optimalizace svařovacích parametrů dle průměru wolframové elektrody
 • 2-TAKT/4-TAKT

 

Funkce pro metodu MMA

 • HOT START - usnadňuje zapálení elektrického oblouku dočasným zvýšením proudu (s možností nastavení)
 • ARC FORCE - zajišťuje elektronicky stabilitu elektrického oblouku (s možností nastavení)
 • ANTI STICK - při přilepení elektrody zabraňuje jejímu rozžhavení poklesem proudu - usnadňuje odlepení elektrody
 • DYNAMIC ARC - dynamicky udržuje konstantní hodnotu svařovacího proudu
 • VRD - bezpečnostní funkce snižující napětí naprázdno na bezpečnou hodnotu

 

Osazení hořáku spotřebními díly

Hořák TIG je dodáván se sadou spotřebních dílů (těsnění hlavy, izolátor žhavé zóny, kleština, plynová hubice, kryt elektrody). Wolframová elektroda není součástí dodávky. Kompletní nabídku dalších spotřebních dílů a wolframových elektrod naleznete v těchto kategoriích:

Doplňkové parametry

Kategorie: TIG svářečky na hliník, ocel, nerez, měď (invertory TIG AC/DC)
Záruka: 2 roky
? Pro svařovací metody: TIG AC/DC / MMA
? Rozsah dodávky: Zdroj + hořák
? Konstrukce zdroje: Invertor
? Napájecí napětí: 1 x 230 V
? Jištění: 16 A
? Typ stroje: Na vozíku
? Chlazení hořáku: Kapalinou
? Funkce PFC: Ano
? Funkce DRÁŽKOVÁNÍ: Ne
? Funkce TIG PULSE: Ano
? Start TIG oblouku: Bezdotykový (HF)
? Minimální proud (MMA): 5 A
? Maximální proud (MMA): 180 A
? Zatěžovatel 100 % (MMA): 110 A
? Zatěžovatel 60 % (MMA): 130 A
? Zatěžovatel 30 % (MMA): 180 A
? Minimální proud (TIG AC): 5 A
? Maximální proud (TIG AC): 220 A
? Zatěžovatel 100 % (TIG AC): 160 A
? Zatěžovatel 60 % (TIG AC): 180 A
? Zatěžovatel 35 % (TIG AC): 220 A
? Minimální proud (TIG DC): 5 A
? Maximální proud (TIG DC): 220 A
? Zatěžovatel 100 % (TIG DC): 160 A
? Zatěžovatel 60 % (TIG DC): 180 A
? Zatěžovatel 35 % (TIG DC): 220 A
? Připojení svařovacích kabelů: 35-50
Rozměry (Š x D x V): 230 x 460 x 325 mm
Hmotnost: 19 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ALFA IN je česká společnost založená v roce 1998. Již od samého počátku se společnost soustředila na vývoj a výrobu svářeček a plazmových řezaček. Se svářečkami a plazmami PEGAS, PERUN, aXe nebo Svarog se tak můžete setkat téměř v každé domácí nebo zámečnické dílně. Pod svou privátní značkou HOMER Tools nabízí společnost ALFA IN produkty, které cenově přímo konkurují hobby marketům a obchodním řetězcům, ale zároveň garantují vyšší kvalitu a plné servisní zázemí.

Postupem času do svého výrobního portfolia zařadila značka ALFA IN i produkty z dalších oblastí - CNC řezací portály, elektrocentrály a ATS záložní zdroje MEDVED Arctos a Grizzli, transformátory nebo plynové filtry.

Vedle vlastní výroby je společnost ALFA IN výhradním dodavatelem technologií pro orbitální svařování ORBITEC a od roku 2013 je výhradním dovozcem vysoce kvalitních svařovacích hořáků PARKER Torchology a ARC Torchology. Jako systémový integrátor realizuje společnost ALFA IN komplexní dodávky a instalace automatizovaných a robotizovaných pracovišť. Důkazem o aktivním přístupu k zavádění nových technologií je to, že společnost ALFA IN se v Česku stala jedním z prvních dodavatelů vláknových laserů pro laserové řezání.

Sídlem společnosti je rozsáhlý areál v průmyslové zóně Nová Ves u Třebíče, kde je soustředěna nejen výroba, vývoj a skladové prostory, ale také předváděcí centrum s možností předvedení všech produktů včetně CNC řezacích portálů a automatizovaných pracovišť. Mnoho informací o produktech společnosti ALFA IN získáte na kanále YouTube.

×

Splátková kalkulačka ESSOX