Alfa In ALFIN 221 AC/DC PFC + hořák UD

Kód: 5.0122-1-SET1
Pulse Synergie PFC
Značka: ALFA IN
85 900 Kč / set 70 991,74 Kč bez DPH
Do 4 dnů
Můžeme doručit do:
25.6.2024
Možnosti doručení

Invertorová svářečka pro metody TIG AC/DC a MMA (obalená elektroda). 1x 230 V. Proud 5 - 220 A. Zatížení 180 A/60 %. Vodní chlazení. HF START, TIG PULSE SYNERGY, BI-LEVEL, bodování, čištění hliníku, VRD, PFC, 2T/4T. Akční set s hořákem ARC T UP/DOWN.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Invertorová svářečka pro metody TIG AC/DC a MMA (obalená elektroda). 1x 230 V. Proud 5 - 220 A. Zatížení 180 A/60 %. Vodní chlazení. HF START, TIG PULSE SYNERGY, BI-LEVEL, bodování, čištění hliníku, VRD, PFC, 2T/4T. Akční set s hořákem ARC T UP/DOWN.

 

Zvýhodněný set

Součástí dodávky není kabel s držákem elektrody a wolframová elektroda.

 

Popis

ALFIN 221 AC/DC PFC je jednofázová svářečka určená pro svařování metodami TIG AC/DC a MMA. Pro metodu TIG AC/DC je k dispozici vysokofrekvenční (HF) nebo dotykový start (LIFT ARC). Svářečka umožňuje širokou škálu individuálního nastavení - pulsní režim, předfuk a dofuk plynu, náběh a doběh proudu, počáteční a koncový proud, Bi-Level, bodování, nastavitelnou úroveň čištění hliníku, 2-TAKT/4-TAKT. Pro metodu TIG AC/DC je svářečka dále vybavena i mnoha speciálními funkcemi a unikátními svařovacími procesy. Pro metodu MMA je svářečka vybavena funkcemi HOT START, ARC FORCE, ANTI STICK.

Předností svářečky je jednoduché ovládání díky alfanumerickému displeji v českém jazyce a dále možnost uložení 50 JOBů (nastavených parametrů) do paměti svářečky.

Svářečka ALFIN 221 AC/DC PFC je navržena speciálně pro přesné svařování ve stavebnictví, petrochemii, potravinářském průmyslu a dalších aplikacích, které vyžadují velmi vysoký svařovací výkon. ALFIN 221 AC/DC PFC má proudový rozsah 5 – 220 A a zatěžovatel 180 A/60 %. Díky své robustní konstrukci je ALFIN 221 AC/DC PFC vhodný i pro náročné pracovní a klimatické podmínky.

Díky obvodu PFC si svářečka velmi dobře poradí i s méně stabilním přívodním napětím (přepětí/podpětí) a je tak vhodná pro provoz na velmi dlouhých prodlužovacích kabelech nebo elektrocentrále - podmínkou je výkon min. 14 kVA a automatická regulace napětí. Výhodou obvodu PFC je i nižší elektromagnetické rušení a menší namáhání přívodního jističe (vypne později než u svářeček bez PFC).

Svářečka je vybavena i funkcí VRD (Voltage Reduction Device) pro snížení napětí naprázdno. Je-li režim VRD aktivní, dojde po ukončení svařování k poklesu napětí naprázdno na bezpečnou hodnotu. Pokud je funkce zapnutá, je při začátku svařování nutné se dotknout základního materiálu elektrodou a tu pak oddálit. Svařovací napětí bude pak přítomno na elektrodě po dobu několika sekund.

Chlazení svářečky je řešeno účinným ventilátorem, který je v provozu pouze tehdy, je-li chlazení potřeba. V opačném případě se ventilátor automaticky vypne. Tím dochází k menšímu opotřebení ventilátoru, ke snížení hlučnosti, k úspoře elektrické energie a snížení množství absorbovaných látek (např. prachu).

Nabízený set je dodáván s výkonným hořákem arc T2 UP/DOWN s tlačítky +/-. Přímo z rukojeti hořáku je tak možné měnit velikost svařovacího proudu.

 

 

Unikátní svařovací procesy pro režim TIG AC

 • EXTRA FUSION - Umožňuje vytvořit vysoce pronikavou a přesnou tavnou lázeň, takže velmi tenké plechy lze svařovat elektrodou nabroušenou do špičky, podobně jako při svařování TIG DC.
 • MIX AC/DC - Umožňuje modulovat svařovací proud střídavým svařováním TIG AC a TIG DC - to kombinuje vysokou účinnost svařování metody TIG AC a intenzivní průvar metody TIG DC. Díky tomu lze dosáhnout vysoké rychlosti svařování a rychlého vytvoření svarové lázně na studeném obrobku.

 

Unikátní svařovací procesy pro režim TIG DC

 • TIG PULSE 2,5 kHz - Pulzní režim s frekvencí až 2500 Hz umožňuje svařovat velmi tenké materiály, poskytuje snadnou kontrolu oblouku a velmi nízké vnesení tepla do základního materiálu.
 • TIG PULSE SYN - V tomto synergickém režimu svářeč nastavuje pouze jeden parametr - velikost svařovacího proudu. Ostatní parametry pulzního režimu (frekvence, horní a dolní proud) jsou automaticky nastavovány svářečkou na optimální hodnotu v závislosti na velikosti svařovacího proudu. Funkce je optimalizována pro koutové svary.
 • DYNAMIC ARC - Udržuje konstantní svařovací výkon i při změně vzdálenosti mezi elektrodou a základním materiálem. Svářečka zvyšuje proud, pokud se napětí na oblouku snižuje (elektroda se vzdaluje) a naopak snižuje proud, pokud se napětí na oblouku zvyšuje (elektroda se přibližuje).
 • Q-START – Usnadňuje spojování dílů v počáteční fázi svařovacího procesu. Po aktivaci této funkce se stroj automaticky přepne do synergického pulzního režimu (TIG PULSE SYN) na předem nastavenou dobu. Vzniklé pulzy vytvářejí pohyb roztaveného kovu na obou hranách svařovaných plechů, čímž se urychluje vytvoření spoje. Tato funkce je neocenitelná v případě švů s mírným rozevřením nebo s nedostatečnou přípravou před svařováním. Dobu trvání série pulzů lze upravit (od 0,1 do 60 sekund) v závislosti na tloušťce a tvaru svařovaných plechů.
 • MULTI-TACK - Řada opakovaných zapálení oblouku v krátkých časových intervalech umožňuje ochlazení základního materiálu mezi jednotlivými zapáleními a slouží ke svařování velmi tenkých plechů bez nebo s minimální deformací. Nastavením vhodné frekvence je možné optimalizovat průvar, rychlost a především kontrolovat množství vneseného tepla a výslednou deformaci obrobku. Lze tak svařovat materiály, které by jinak byly v požadované kvalitě nesvařitelné.
 • Q-SPOT - Zásadně usnadňuje bodové svařování (spotování) zejména u velmi tenkých plechů. Elektrodu stačí přiložit do místa plánovaného svaru a po jejím zdvihnutí svářečka vyšle velmi intenzivní svařovací impulz po předem nastavenou dobu (od 0,1 do 10 sekund). Doba impulzu se liší v závislosti na typu spojovaného plechu. Tímto způsobem se svařovaný bod okamžitě uzavře s minimálním přenosem tepla, přičemž kov zůstane bílý, čistý a téměř studený.

 

Funkce pro metodu TIG

 • HF START - vysokofrekvenční start bez dotyku
 • LIFT ARC START - start oblouku lehkým dotykem elektrody se základním materiálem
 • TIG PULSE - nastavení frekvence pulsace proudu pro snížení množství vneseného tepla do základního materiálu
 • AC BALANCE - nastavitelná úroveň čištění hliníku
 • AC FREKVENCE - Nastavení počtu přepnutí z DC+ na DC- v časové jednotce T1 a nastavuje se v hertzech (Hz). Nízké hodnoty frekvence se doporučují pro svařování silných materiálů nebo vrstvy vyplnění multipass. Vysoké hodnoty frekvence se naopak doporučují pro velmi slabé materiály nebo pro navařování na hrany forem.
 • TVAR AC VLNY - umožňuje zvolit tvar AC vlny - sinus, obdelník, pila
 • Optimalizace svařovacích parametrů TIG AC/TIG DC dle průměru wolframové elektrody
 • Nastavitelný předfuk a dofuk plynu
 • Nastavitelný náběh a doběh proudu
 • Nastavitelný počáteční a koncový proud
 • Bi-Level - přepínání mezi dvěma proudy
 • Paměti pro uložení svařovacích parametrů (JOBů) - 50 pozic
 • 2-TAKT/4-TAKT

 

Funkce pro metodu MMA

 • HOT START - usnadňuje zapálení elektrického oblouku dočasným zvýšením proudu (s možností nastavení)
 • ARC FORCE - zajišťuje elektronicky stabilitu elektrického oblouku (s možností nastavení)
 • ANTI STICK - při přilepení elektrody zabraňuje jejímu rozžhavení poklesem proudu - usnadňuje odlepení elektrody

 

Ostatní funkce

 • VRD - bezpečnostní funkce snižující napětí naprázdno na bezpečnou hodnotu
 • VDP - ventilátor dle potřeby
 • Možnost připojení dálkového ovládání
 • Tepelná ochrana

 

Osazení hořáku spotřebními díly

Hořák TIG je dodáván se sadou spotřebních dílů (těsnění hlavy, izolátor žhavé zóny, kleština, plynová hubice, kryt elektrody). Wolframová elektroda není součástí dodávky. Kompletní nabídku dalších spotřebních dílů a wolframových elektrod naleznete v těchto kategoriích:

Doplňkové parametry

Kategorie: TIG svářečky na hliník, ocel, nerez, měď (invertory TIG AC/DC)
Záruka: 2 roky
? Pro svařovací metody: TIG AC/DC / MMA
? Rozsah dodávky: Zdroj + hořák
? Konstrukce zdroje: Invertor
? Napájecí napětí: 1 x 230 V
? Jištění: 25 A
? Typ stroje: Přenosný
? Chlazení hořáku: Plynem
? Funkce PFC: Ano
? Funkce DRÁŽKOVÁNÍ: Ne
? Funkce TIG PULSE: Ano
? Start TIG oblouku: Bezdotykový (HF)
? Minimální proud (MMA): 5 A
? Maximální proud (MMA): 220 A
? Zatěžovatel 100 % (MMA): 120 A
? Zatěžovatel 60 % (MMA): 150 A
? Zatěžovatel 40 % (MMA): 180 A
? Minimální proud (TIG AC): 5 A
? Maximální proud (TIG AC): 220 A
? Zatěžovatel 100 % (TIG AC): 160 A
? Zatěžovatel 60 % (TIG AC): 180 A
? Zatěžovatel 35 % (TIG AC): 220 A
? Minimální proud (TIG DC): 5 A
? Maximální proud (TIG DC): 220 A
? Zatěžovatel 100 % (TIG DC): 160 A
? Zatěžovatel 60 % (TIG DC): 180 A
? Zatěžovatel 35 % (TIG DC): 220 A
? Připojení svařovacích kabelů: 35-50
Rozměry (Š x D x V): 230 x 460 x 325 mm
Hmotnost: 19 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ALFA IN je česká společnost založená v roce 1998. Již od samého počátku se společnost soustředila na vývoj a výrobu svářeček a plazmových řezaček. Se svářečkami a plazmami PEGAS, PERUN, aXe nebo Svarog se tak můžete setkat téměř v každé domácí nebo zámečnické dílně. Pod svou privátní značkou HOMER Tools nabízí společnost ALFA IN produkty, které cenově přímo konkurují hobby marketům a obchodním řetězcům, ale zároveň garantují vyšší kvalitu a plné servisní zázemí.

Postupem času do svého výrobního portfolia zařadila značka ALFA IN i produkty z dalších oblastí - CNC řezací portály, elektrocentrály a ATS záložní zdroje MEDVED Arctos a Grizzli, transformátory nebo plynové filtry.

Vedle vlastní výroby je společnost ALFA IN výhradním dodavatelem technologií pro orbitální svařování ORBITEC a od roku 2013 je výhradním dovozcem vysoce kvalitních svařovacích hořáků PARKER Torchology a ARC Torchology. Jako systémový integrátor realizuje společnost ALFA IN komplexní dodávky a instalace automatizovaných a robotizovaných pracovišť. Důkazem o aktivním přístupu k zavádění nových technologií je to, že společnost ALFA IN se v Česku stala jedním z prvních dodavatelů vláknových laserů pro laserové řezání.

Sídlem společnosti je rozsáhlý areál v průmyslové zóně Nová Ves u Třebíče, kde je soustředěna nejen výroba, vývoj a skladové prostory, ale také předváděcí centrum s možností předvedení všech produktů včetně CNC řezacích portálů a automatizovaných pracovišť. Mnoho informací o produktech společnosti ALFA IN získáte na kanále YouTube.

×

Splátková kalkulačka ESSOX