ESAB Cutmaster 100 + hořák SL100 (6,1 m)

Kód: 0559117304
168 292 Kč / ks 139 084,30 Kč bez DPH
Do 10 dnů
Můžeme doručit do:
8.8.2024
Možnosti doručení

Přenosný třífázový plazmový řezací zdroj určený k řezání a drážkování kovů. Kvalitní řez 35 mm, maximální (dělící) řez 45 mm. Hořák 1Torch SL100 75° ATC - délka 6,1 metru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přenosný třífázový plazmový zdroj určený k řezání a drážkování kovů.

 

Rozsah dodávky

 

Popis

Plazmová řezačka Cutmaster 100 je určena pro kvalitní řezání uhlíkaté oceli do tloušťky 35 mm, při nižších nárocích na kvalitu řezu lze dělit materiál do tloušťky 45 mm. Kromě uhlíkaté oceli lze řezat i nerez, hliník nebo měď. V případě těchto materiálů se řezné parametry snižují.

Kromě řezání kovů je možné zdroj (za použití odpovídajícího osazení hořáku) využít i pro tzv. drážkování. Jedná se metodu, která se nejčastěji používá při různých opravách - při vyřezávání chybných svarů, odstraňování vad a trhlin, dělení nastehovaných svařenců, při propalování otvorů nebo odstraňování nálitků ve slévárnách.

 

 

Zdroj Cutmaster 100 je řízen mikroprocesorem a je vybaven řídícím panelem s LED kontrolkami, které indikují okamžitý stav zdroje a zároveň slouží pro jednoduchou diagnostiku případných anomálií (např. špatný tlak vzduchu, nesprávné vstupní napětí, nesprávné osazení dílů v hořáku apod.). Řídící elektronika zajišťuje extrémní spolehlivost a bezchybný chod zdroje od počátečního nastavení až po ukončení práce.

Cutmaster 100 je vybaven patentovaným flexibilním plazmovým hořákem 1Torch s novou technologií vedení plynu, která poskytuje špičkové chlazení aktivních částí hořáku a zajišťuje tak až 5-ti násobnou životnost spotřebních dílů v porovnání se systémy od konkurenčních výrobců. Připojení hořáku ATC (Advanced Torch Connector) umožňuje rychlou výměnu ručního hořáku za strojní a zároveň (při použití prodlužovacích kabelů ATC) umožňuje prodloužení hořáku až na délku 30,4 metru.

Na ovládacím panelu zdroje je regulátor pro nastavení provozního tlaku vzduchu, na zadním panelu je vestavěný filtr vzduchu s odlučovačem kondenzátu. Zdroj Cutmaster 100 je proti poškození chráněn masivním ochranným rámem TRUE GUARD.

 

Přednosti zdrojů Cutmaster

 • Garantovaný skutečný výkon
 • Vysoká spolehlivost i při extrémní zátěži
 • Komfortní ovládací panel s LED indikací funkcí
 • Unikátní hořák 1Torch s připojením ATC
 • Ochranný rám TRUE GUARD
 • Zabudovaný úložný prostor pro spotřební materiál

 

Výhody plazmového řezání

 • Vysoká rychlost řezání
 • Kvalitní řez s minimální oblastí změněné struktury materiálu
 • Menší tepelné deformace řezaného materiálu
 • Možnost řezání uhlíkových ocelí, nerezových ocelí a neželezných kovů
 • Metoda nevyžaduje žádné speciální plyny, stačí pouze stlačený vzduch (kompresor)
 • Nižší provozní náklady v porovnání s řezáním autogenem

 

Osazení hořáku spotřebními díly

Plazmový hořák je kompletně osazen a připraven k použití. Kompletní nabídku dalších spotřebních dílů (hubice, dýzy, elektrody apod.) naleznete v těchto kategoriích:

Doplňkové parametry

Kategorie: Plazmové řezačky
Záruka: 3 roky
? Rozsah dodávky: Zdroj + hořák
? Napájecí napětí: 3 x 400 V
? Jištění: 32 A
? Funkce PFC: Ne
? Vestavěný kompresor: Ne
? Funkce DRÁŽKOVÁNÍ: Ano
? Funkce ŘEZÁNÍ S MEZERAMI: Ano
? Start oblouku: Bezkontaktní
? Minimální proud: 30 A
? Maximální proud: 100 A
? Zatěžovatel 100 %: 70 A
? Zatěžovatel 80 %: 80 A
? Zatěžovatel 60 %: 100 A
? Maximální řez - ocel: 45 mm
? Kvalitní řez - ocel: 35 mm
? Pracovní tlak vzduchu: 5,2 bar
? Spotřeba vzduchu: 212 l/min
Rozměry (Š x D x V): 305 x 762 x 381 mm
Hmotnost: 28,1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie společnosti ESAB sahá až do roku 1904, kdy švédský inženýr Oscar Kjellberg vyvinul první obalenou svařovací elektrodu na světě a založil společnost Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB). Tímto okamžikem se začala psát historie svařování.

I následující roky byly plné převratných změn a vynálezů - první redukční ventil (1914), uvedení přídavných materiálů pro navařování tvrdokovů (1922), vynalezena metoda svařování pod tavidlem SAW (1937), vynalezena metoda TIG (1944), vynalezena metoda drážkování uhlíkovou elektrodou (1949), vynalezena metoda MIG/MAG (1950), vynález plazmového řezání (1955), vynález hořáku pro řezání a svařování pod vodou (1972) atd. Vždy, když se v oblasti svařování odehrálo něco důležitého, společnost ESAB byla u toho...

V současnosti je společnost ESAB světovým lídrem v oblasti svařovacích a řezacích zařízení a přídavných materiálů. Do skupiny ESAB patří více než 40 globálních a regionálních značek, společnost působí ve 147 zemích světa a má 26 výrobních závodů.

×

Splátková kalkulačka ESSOX