Svářečská kukla ESAB Savage A50 LUX

Kód: 0700500950
Akce
Značka: ESAB
6 900 Kč / ks 5 702,48 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Samostmívací svářečská kukla. Kazeta 1/1/1/1. DIN 5 - 13. Světlý stav DIN 3. Průzor 100 x 60 mm. 4 senzory. True Color. Pracovní LED osvětlení. Vyměnitelné baterie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samostmívací svářečská kukla. Kazeta 1/1/1/1. DIN 5 - 13. Světlý stav DIN 3. Průzor 118 x 71 mm. 4 senzory. True Color. Pracovní LED osvětlení. Vyměnitelné baterie.

 

Rozsah dodávky

 • Kukla ESAB Savage A50 LUX
 • Náhradní vnější ochranný zorník - 4 kusy
 • Náhradní vnitřní ochranná folie - 2 kusy
 • Obal na kuklu

 

Popis

Kukla ESAB Savage A50 LUX je profesionální svářečská kukla, která vychází z osvědčené kukly Sentinel A60. Kukla Savage A50 LUX má zcela identický pětibodový hlavový kříž "Halo" a i samostmívací ADF kazeta využívá stejných technologií, jako u kukly Sentinel A60 - ať již se jedná o technologii ESAB OpTCS pro detailní a vysoce kontrastní obraz nebo technologii True Color pro věrné podání barev.

Kukla je vhodná pro všechny metody svařování - plamen, MMA, MIG/MAG, TIG. Kuklu lze bez problému použít i při drážkování uhlíkovou elektrodou, plazmovém řezání a broušení. Kazeta reaguje na velmi nízké proudy již od 3 A. Kukla není vhodná pro laserové svařování.

Samostmívací ADF kazeta má špičkovou klasifikaci 1/1/1/1 a nabízí průzor s rozměry 100 x 60 mm. Předností kazety jsou 4 senzory elektrického oblouku a blesková reakční doba 0,07 ms pro přepnutí ze světlého do tmavého stavu. Čas přechodu z tmavého do světlého stavu lze nastavit v pěti krocích v rozsahu 0,1 - 0,9 sekundy. Možnost nastavení je důležitá například při bodování nebo stehování, aby nedocházelo k přepnutí kazety do světlého stavu v průběhu svařování.

Ve světlém stavu má kazeta tmavost DIN 3, stupeň ztmavení při svařování lze nastavit v rozsahu DIN 5 - 13 (v krocích po 0,5). Samozřejmostí je možnost nastavení citlivosti senzorů elektrického oblouku dle okolních světelných podmínek - tak, aby kazeta reagovala pouze na vlastní elektrický oblouk.

 

 

Kazeta umožňuje přepnutí do režimu GRIND (broušení), kdy lze kuklu použít jako ochranu obličeje před jiskrami a okujemi. Tlačítko přepnutí režimu je umístěno na vnější straně kukly a díky své velikosti se snadno ovládá i v rukavicích. Po stisku tlačítka zůstává kazeta přepnuta ve světlém stavu DIN 3 a kukla tak poskytuje nejen důkladnou ochranu, ale i skvělý výhled na místo broušení. Aktivace režimu GRIND je indikována i kontrolkou na ovládacím panelu kazety.

Kromě režimu GRIND (broušení)umožňuje kukla Savage A50 LUX i přepnutí do režimu CUTTING (plazmové řezání), kdy je clona ADF kazety trvale přepnuta na úroveň zatemnění DIN 5. Přepnutí do režimu CUTTING se provádí na vnitřní straně ADF kazety.

K všestrannosti kukly Savage A50 LUX přispívá dvojité pracovní LED osvětlení (svítivost 50 lm), které je umístěné nad průzorem ADF kazety a je chráněno předním zorníkem. Pracovní světlo je napájeno vlastní baterií typu „AA“ a má vlastní světelný senzor, který světlo vypne ihned po zahájení svařování. Stejně tak se světlo automaticky vypne i při přechodu z tmavého do světlého prostředí. Tlačítko zapnutí/vypnutí LED světla je opět umístěno na vnější straně kukly vedle tlačítka GRIND.

 

Pracovní LED světlo + tlačítka osvětlení a režimu broušení

 

Ostatní funkce - úroveň ztmavení (SHADE), citlivost (SENSITIVITY) nebo zpoždění přechodu z tmavého do světlého stavu (DELAY) - se provádí pomocí tlačítek na vnitřní straně ADF kazety. Velikost ovládacích prvků umožňuje snadné ovládání v rukavicích. O konkrétních parametrech nastavení je uživatel informován na dobře čitelném displeji, který zobrazuje všechny nastavené funkce.

 

 

 

Samostmívací ADF kazeta je napájena solárním článkem a vyměnitelnou baterií CR2450 (1 ks). Pracovní LED osvětlení je napájeno vyměnitelnou baterií typu AA. Uživatele dioptrických brýlí potěší možnost instalace dioptrické čočky.

 

Přednosti

 • Technologie True Color pro věrné barvy
 • Pětibodový, plynule nastavitelný hlavový kříž "Halo" zajišťující maximální komfort a vyvážení kukly
 • Pracovní osvětlení LED (svítivost 50 lm)
 • Velká a snadno dostupná tlačítka pro režim broušení a ovládání LED osvětlení
 • Ovládací panel s perfektně čitelným LED displejem
 • Snadno vyměnitelné spotřební díly - přední zorník lze vyměnit za méně než 10 sekund
 • Nízká hmotnost - pouhých 575 g
 • Záruka 3 roky

 

Vlastnosti

 • Klasifikace kazety 1/1/1/1
 • Průzor 100 x 60 mm
 • 4 senzory oblouku
 • Použití již od 3 A (TIG)
 • Ztmavení DIN 5 - 13
 • Světlý stav DIN 3
 • Nastavitelná citlivost
 • Rychlost ztmavení 0,07 ms
 • Rychlost zesvětlení (zpoždění) 0,1 - 0,9 s
 • Režim broušení
 • Napájení kazety solárním článkem a vyměnitelnou baterií CR2450 (1 kus)
 • Napájení pracovního LED osvětlení baterií typu AA

Doplňkové parametry

Kategorie: Samostmívací svářečské kukly
Záruka: 3 roky
? Typ kukly: Samostmívací
? Příprava pro PAPR: Ne
? Odklopný FLIP-UP štít: Ne
? Klasifikace kazety: 1/1/1/1
? Technologie True Color: Ano
? Rozměry průzoru: 100 x 60 mm
? Počet senzorů oblouku: 4
? Stupně ztmavení: DIN 5 - 13
? Světlý stav: DIN 3
? Rychlost ztmavení: 0,07 ms
? Rychlost zesvětlení: 0,1 - 0,9 s
? Boční průzory: Ne
? Režim broušení: Ano
? Přepínač broušení: Na skeletu
? Ovládání tmavosti clony: Na kazetě
? Ovládání citlivosti: Na kazetě
? Ovládání zpoždění: Na kazetě
? Automatické zapnutí: Ano
? Napájení: Solární článek, CR2450 (1 ks)
? Možnost výměny baterie: Ano
? Hmotnost kukly: 575 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie společnosti ESAB sahá až do roku 1904, kdy švédský inženýr Oscar Kjellberg vyvinul první obalenou svařovací elektrodu na světě a založil společnost Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB). Tímto okamžikem se začala psát historie svařování.

I následující roky byly plné převratných změn a vynálezů - první redukční ventil (1914), uvedení přídavných materiálů pro navařování tvrdokovů (1922), vynalezena metoda svařování pod tavidlem SAW (1937), vynalezena metoda TIG (1944), vynalezena metoda drážkování uhlíkovou elektrodou (1949), vynalezena metoda MIG/MAG (1950), vynález plazmového řezání (1955), vynález hořáku pro řezání a svařování pod vodou (1972) atd. Vždy, když se v oblasti svařování odehrálo něco důležitého, společnost ESAB byla u toho...

V současnosti je společnost ESAB světovým lídrem v oblasti svařovacích a řezacích zařízení a přídavných materiálů. Do skupiny ESAB patří více než 40 globálních a regionálních značek, společnost působí ve 147 zemích světa a má 26 výrobních závodů.

×

Splátková kalkulačka ESSOX