Automatika AT207 ATS - do 15 kVA (1F) a 28 kVA (3F)

Kód: AT207_A2
57 112 Kč / ks 47 200 Kč bez DPH
Do 10 dnů
Můžeme doručit do:
3.6.2024
Možnosti doručení

Řídící jednotka AT207 s přepínačem ATS zajišťuje automatický start záložního zdroje při přerušení dodávky elektrické energie z distribuční sítě. Je určena pro záložní zdroje MEDVED do výkonu 15 kVA (1F) nebo 28 kVA (3F).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řídící jednotka AT207 ATS s mechanickými stykači pro elektrocentrály MEDVED. Pomocí jednotky AT207 ATS lze z elektrocentrály vytvořit záložní zdroj pro případ výpadku dodávky elektrické energie v distribuční síti.

 

Řídící jednotka ATS je primárně určena pro dodávku s novou elektrocentrálou. Dodatečná montáž k elektrocentrálám MEDVED je možná - probíhá přímo u výrobce, je zpoplatněna a může zahrnovat i vícenáklady (např. montáž automatického sytiče).

V případě zájmu o dodatečnou montáž nás kontaktujte na tel. čísle 603 499 929 nebo na e-mailu obchod@svarecky-elektrody.cz

 

Použití

Automatika AT207 ATS je určena pro všechny jednofázové i třífázové elektrocentrály MEDVED, které jsou vybaveny elektrickým startem. Nabízená varianta (AT207_2) je vhodná pro jednofázové elektrocentrály ARCTOS do výkonu 15 kVA a třífázové elektrocentrály GRIZZLI do výkonu 28 kVA.

Řídící jednotka AT207 ATS je určena k montáži na zeď. Pomocí kabelu je trvale propojena s elektrocentrálou a dalším kabelem se zapojuje do hlavního rozvaděče nebo k záložnímu okruhu. V případě výpadku dodávky elektrické energie z distribuční sítě zajišťuje jednotka automatický start elektrocentrály a přepínač ATS (Automatic Transfer System) dle potřeby přepíná odběrné místo na distribuční síť nebo záložní generátor tak, aby byla zachována provozuschopnost odběrného místa. Řídící jednotka AT207 ATS po celou dobu provozu poskytuje na displeji ovládacího panelu důležité provozní informace o napětí v síti, proudu, stavu záložní baterie, počtu motohodin nebo množství paliva v nádrží (je-li instalován snímač paliva).

 

Kromě samostatných automatik ATS nabízíme i kompletní záložní zdroje připravené k okamžitému použití. Celou nabídku naleznete na následujících odkazech:

Jednofázové záložní zdroje ATS

Třífázové záložní zdroje ATS

 

Řídící jednotka AT207 ATS pravidelně provádí zkušební (tzv. profylaktické) starty elektrocentrály, které celý záložní systém pravidelně ověřují a kontrolují jeho připravenost. Zkušební starty zpravidla s týdenní periodou (lze nastavit) zajišťují pravidelné zahřátí motoru, oleje a dobití akumulátoru. O případných anomáliích je obsluha záložního systému informována prostřednictvím displeje na ovládacího panelu. Pokud je nainstalován modul GSM/GPRS, obdrží tyto informace obsluha i prostřednictvím SMS zpráv. Pomocí mobilní aplikace je pak možné celý záložní systém i dálkově ovládat.

 

Vlastnosti

  • Automatický start elektrocentrály při výpadku sítě
  • Pravidelné profylaktické starty prověřující připravenost systému
  • Jednoduché připojení a uvedení do provozu
  • Jednoduché ovládání
  • Přehledný display a menu v českém jazyce
  • Automatické dobíjení a kontrola stavu baterie
  • Možnost vzdálené správy pomocí mobilní aplikace

 

Ovládací panel řídící jednotky AT207

 

Princip fungování záložního zdroje ATS

Za běžné situace je elektrická energie do odběrného místa dodávána standardním způsobem, tj. z distribuční sítě. Elektrocentrála neběží, je zastavena. V pravidelných intervalech jsou prováděny zkušební (profylaktické) starty.

 

 

V momentě, kdy dojde k výpadku dodávky energie ze sítě, automatická jednotka AT207 ATS vyhodnotí, že se jedná o výpadek trvalejšího charakteru a ne pouze o zakolísání sítě. Poté nastartuje benzínový generátor. Po jeho zahřátí a ustálení výstupního napětí odpojí pomocí mechanických stykačů objekt nebo okruh od distribuční sítě a připojí elektrocentrálu. Tento proces se odehraje v průběhu cca 20 - 30 sekund od výpadku sítě. Automatika AT207 ATS zajistí, aby se energie z elektrocentrály nedostávala zpět do rozvodné sítě a nemohlo tak dojít k úrazu elektrickým proudem např. u zaměstnanců rozvodných závodů, kteří pracují na odstranění závady. Po obnovení dodávky energie proběhne celý proces v opačném sledu. Inteligentní jednotka vyhodnotí stabilitu standardní sítě, odpojí generátor a připojí objekt k síti. Po dochlazení generátoru jej vypne.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství k elektrocentrálám
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX