Automatika ComAp InteliLite4 AMF - do 11,5 kVA (1F)

Kód: MM0697
Novinka
Značka: COMAP
63 041 Kč / ks 52 100 Kč bez DPH
Do 10 dnů
Můžeme doručit do:
11.3.2024
Možnosti doručení

Automatika k elektrocentrálám MEDVED - varianta AMF s hlídáním sítě. Zajišťuje automatický start elektrocentrály při výpadku dodávky elektrické energie (Black Out). Pro jednofázové elektrocentrály MEDVED ARCTOS do 11,5 kVA.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Automatika k elektrocentrálám MEDVED ve variantě AMF (Automatic Mains Failure) s hlídáním sítě. Zajišťuje automatický start elektrocentrály při výpadku dodávky elektrické energie (Black Out). Pro jednofázové (1F) elektrocentrály MEDVED ARCTOS do výkonu alternátoru 11,5 kVA.

 

Automatika AMF

Řídící jednotka ComAp InteliLite4 ve variantě AMF (Automatic Mains Failure) s mechanickými stykači je určena k hlídání sítě a zajištění trvalé dodávky elektrické energie pro odběrné místo. Společně s elektrocentrálou plní funkci záložního zdroje (záložního generátoru).

Automatika ComAp InteliLite4 je dodávána s vlastním rozvaděčem a je určena k montáži na zeď. Pomocí kabelu je trvale propojena s elektrocentrálou a dalším kabelem se zapojuje do hlavního rozvaděče nebo k záložnímu okruhu. Automatika dle potřeby přepíná pomocí síťového a generátorového stykače odběrné místo na distribuční síť nebo záložní generátor tak, aby byla zachována provozuschopnost odběrného místa. Při výpadku dodávky elektrické energie z distribuční sítě (Black Out) zajistí automatika během několika sekund automatický start elektrocentrály. Po obnovení dodávky z distribuční sítě automatika elektrocentrálu vypne. Jak pracuje automatika ComAp InteliLite4 ve variantě AMF s automatickým startem si můžete prohlédnout v produktovém videu.

Automatika ComAp InteliLite4 ve variantě AMF nalezne uplatnění (nejen) v těchto oblastech:

 • Rodinné domy
 • Firemní objekty
 • Horské chaty
 • Nemocnice
 • Serverovny
 • Evakuační výtahy
 • Líhně a sádky

 

Ovládací panel automatiky ComAp InteliLite4

 

Automatika ComAp InteliLite4 po celou dobu provozu poskytuje důležité provozní informace o napětí v síti, proudu, stavu záložní baterie nebo množství paliva v nádrží (je-li instalován snímač paliva). Stejně tak informuje o případných anomáliích. Tyto informace jsou zobrazovány nejen na displeji ovládacího panelu automatiky, ale díky standardně dodávanému ethernetovému připojení i v obslužné aplikace ComAp WebSupervisor (mobil, tablet, web), pomocí které je možné celý systém i vzdáleně ovládat.

Automatika ComAp InteliLite4 pravidelně provádí zkušební (tzv. profylaktické) starty elektrocentrály, které celý záložní systém pravidelně ověřují a kontrolují jeho připravenost. Zkušební starty s nastavitelnou periodou zajišťují pravidelné zahřátí motoru, oleje a dobití akumulátoru.

 

S kterými elektrocentrálami lze automatiku použít?

Nabízená automatika ComAp InteliLite4 ve verzi AMF je určena pro kombinaci s jednofázovými elektrocentrálami MEDVED ARCTOS s elektrickým startem do výkonu alternátoru 11,5 kVA viz přehled elektrocentrál.

 

Nenechte si ujít možnost nezávazného testu automatiky ComAp InteliLite4 a vybrané elektrocentrály přímo u Vás. Tuto službu nabízíme zcela zdarma a je možné ji využít kdekoliv na území Česka nebo Slovenska!

Kontaktujte nás na tel. čísle +420 603 499 929 nebo na e-mailu obchod@svarecky-elektrody.cz

 

Přednosti automatik ComAp InteliLite4

 • Jednoduché připojení a uvedení do provozu
 • Menu v českém jazyce
 • Barevný 7" displej
 • Standardně dodávané ethernetové rozhraní
 • Vzdálená správa přes aplikaci ComAp WebSupervisor (mobil, tablet, web)
 • Pravidelné profylaktické starty a jejich nastavení pro každý den v týdnu
 • Nastavení prodlení při výpadku dodávky elektrické energie (před zapnutím elektrocentrály)
 • Nastavení prodlení při znovuobnovení dodávky elektrické energie (před vypnutím elektrocentrály)
 • Zákaz startu v konkrétních hodinách
 • Sledování množství paliva v nádrži (nutný snímač paliva)
 • Automatické dobíjení a kontrola stavu baterie
 • Monitorování servisních služeb (např. výměna oleje)
 • Sledování zatížení 1 až 3 fází

 

Rozsah dodávky a zapojení

Celý systém (automatika + vybraná elektrocentrála) je vždy dodáván kompletně zapojený, nastavený a odzkoušený. Sestavu stačí pouze připojit k hlavnímu rozvaděči nebo záložnímu okruhu. Elektrické zapojení dle dodaného schématu zvládne každý zkušený elektrikář. Samozřejmostí je i technická podpora ze strany výrobce.

 

Elektrické zásuvky a další příslušenství

Na rozdíl od klasických elektrocentrál nejsou elektrocentrály s automatikami vybaveny jakoukoliv zásuvkou pro připojení (napájení) jiných elektrických zařízení a z konstrukčních a bezpečnostních důvodů to ani není možné. Jedinou výjimkou je možnost instalace jednofázové elektrické zásuvky (1 x 230 V) s tepelnou pojistkou, která je určena výhradně pro připojení externího ventilátoru s příkonem do cca 200 W. Ventilátor pak slouží k účinnějšímu chlazení a odvodu tepla od záložního zdroje. Zásuvka dodává napětí pouze v situacích, kdy je záložní zdroj v chodu - ventilátor tak běží souběžně se záložním zdrojem.

Elektrocentrály s automatikami lze dále doplnit o další praktické příslušenství - snímač pro sledování stavu paliva, zvětšenou nádrž pro prodloužení doby chodu, tlumící podložku, výfukové potrubí pro odvod spalin z místnosti, horní kapotáž apod.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství k elektrocentrálám
Záruka: 2 roky

Elektrocentrály MEDVED s automatikou ComAp

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
×

Splátková kalkulačka ESSOX