Hořák BINZEL MB EVO PRO 501 D - délka 5 metrů

Kód: 034.0864
10 259 Kč / ks 8 478,51 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024
Možnosti doručení

Kapalinou chlazený svařovací hořák MIG/MAG. Zatěžovatel 100 %. Zatížení 550 A (CO2), 500 A (směs). Pevné hrdlo. Odlehčený kabelový svazek BIKOX LW. Optimalizovaný systém chlazení. EURO přípojka. Délka 5 metrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řada hořáků MB EVO PRO je nástupcem hořáků MB ERGO a MB GRIP. Přebírá od nich jen to nejlepší a přidává nová, inovativní řešení.

 

MB EVO PRO - Předefinovaný standard...

Typová řada hořáků MB EVO PRO představuje novou koncepci hořáků, která razí v jejich designovém i funkčním řešení zcela nové cesty. Svařovací hořák zde tvoří spolu s rukou svářeče jeden silný celek. Jedinečná ergonomie, která je souhrou tvaru rukojeti, umístění i tvaru tlačítek a konstrukčního řešení kulového kloubu, poskytuje svářeči dostatek citu pro probíhající svařovací proces a tím i nejlepší výsledky svařovacích operací.

 

Ruka a rukojeť jako nedílný celek

 

Optimální chlazení hořáku

Promyšlenými konstrukčními změnami a použitím nových materiálových kombinací byl chladicí systém kapalinou chlazených hořáků MB EVO PRO natolik optimalizován, že teploty spotřebních dílů poklesly, v porovnání s hořáky jiných výrobců, o více než 100 °C. Při nasazení v náročných podmínkách průmyslového provozu to znamená „klidnější a stabilnější oblouk“, který, zejména při práci v horním výkonovém pásmu, prodlužuje životnost hořáku.

 

Teplotní měření spotřebních dílů - konkurenční hořák typu MB 501 D vs. hořák MB EVO PRO 501 D

 

 

Teplota spotřebních dílů (snímky z termokamery) - konkurenční hořák typu MB 501 D vs. hořák MB EVO PRO 501 D

 

Spotřeba proudových špiček na jednu cívku drátu…

Výsledky z praxe ukazují na značný význam optimálního chlazení přední části hořáku. Při testování v jednom velkém průmyslovém podniku byla po tři měsíce sledována spotřeba špiček v jeho čtyřech výrobních provozech. Nový konstrukční princip hořáků MB EVO PRO snížil spotřebu špiček na jednu spotřebovanou cívku drátu, oproti nejlepšímu ze sledovaných konkurentů, na polovinu...

 

Plná kompatibilita spotřebních dílů

Předností hořáků MB EVO PRO je plná kompatibilita spotřebních dílů s hořáky MB ERGO a MB GRIP. Hubice, průvlaky či mezikusy jsou zcela shodné - není tak nic jednoduššího, než přejít k používání hořáků MB EVO při zachování stávajících spotřebních dílů. Jedinou výjimkou jsou bowdeny pro vedení drátu, které jsou (oproti kapalinou chlazeným hořákům MB ERGO a MB GRIP) izolované. Ochranný plyn je totiž veden právě bowdenem, nikoliv samostatnou hadičkou.

Připojení hořáku ke zdroji je řešeno standardní EURO přípojkou.

 

Přednosti

 • Optimalizované chlazení hořáku - teploty spotřebních dílů nižší o více než 100 °C oproti konkurenci - záruka dlouhé životnosti
 • Osvědčený "MB" koncept spotřebních dílů pro dlouhou životnost
 • Originální 2-komponentní rukojeť – robustní a ergonomické řešení
 • Optimální poloha tlačítka a zploštělá konstrukce rukojeti zaručují precizní a bezpečné vedení hořáku
 • Flexibilní a odolné přívodní hadice se speciální ochrannou tkaninou umožňující dostatečnou ohebnost i pohyblivost celého hadicového svazku
 • Kulový kloub s optimálním poloměrem ohybu - ideální pro držení hořáku
 • Do posledního detailu promyšlená konstrukce s dostatkem prostoru - pro maximální usnadnění údržby či případné opravy
 • Robustní a optimálně dimenzovaná EURO přípojka s chráněným vedením hadic

 

Specifikace

 • Chlazení: kapalinou
 • Hrdlo hořáku: pevné
 • Zatěžovatel: 100 %
 • Zatížení: 550 A (CO2), 500 A (směsný plyn)
 • Průměr drátu: 1,0 - 1,6 mm (s odpovídajícím bowdenem a průvlakem)
 • Připojení hořáku: EURO přípojka
 • Délka hořáku: 5 metrů

 

Osazení spotřebními díly

Nabídku spotřebních dílů k hořáku (hubice, průvlaky, bowdeny apod.) naleznete v kategorii:

Doplňkové parametry

Kategorie: MIG/MAG hořáky BINZEL MB EVO PRO - chlazené kapalinou
Záruka: 6 měsíců
? Chlazení hořáku: Kapalinou
? Provedení hrdla: Pevné
? Provedení hubice: Nasazovací
? Zatěžovatel: 100 %
? Zatížení CO2: 550 A
? Zatížení směsný plyn: 500 A
? Pro průměr drátu: 1,0 - 1,6 mm
? Připojení hořáku: EURO přípojka
? Délka hořáku: 5 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ABICOR BINZEL je přední světový výrobce svařovacích hořáků MIG/MAG a TIG, plazmových hořáků a příslušenství pro svařování. Společnost byla založena v roce 1945 v německém městě Buseck. Od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších hráčů na trhu se svářečským vybavením a s jejími produkty se setkáte ve všech průmyslových oblastech včetně automotive, lodních staveb, staveb strojů a mnoha dalších.

Společnost ABICOR BINZEL má pobočky po celém světě, včetně Evropy, Asie, Severní a Jižní Ameriky, Austrálie a Afriky, a nabízí svým zákazníkům kvalitní produkty a služby v celosvětovém měřítku. Společnost si udržuje svou vedoucí pozici v oblasti svářečského vybavení díky neustálému vývoji nových a inovativních produktů a díky spolupráci s významnými partnery v oboru.

V oblasti svařovacích hořáků se skupina ABICOR BINZEL řadí na absolutní světovou špičku a je považována za etalon v této oblasti. Mnoho zajímavých informací o produktech ABICOR BINZEL získáte na kanále YouTube a praktické rady pro každého svářeče naleznete na blogu společnosti - ABICOR BINZEL BLOG.

×

Splátková kalkulačka ESSOX