Spořič ochranného plynu ESAB Optiflow ARGON 10/34 l - centrální

Kód: 0700016999
5 345 Kč / ks 4 417,36 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
28.5.2024
Možnosti doručení

Spořič plynu s ventilem pro centrální rozvody. Pro argon a směsný plyn. Průtokoměr. Vstupní tlak max. 10 bar. Průtok max. 34 l/min. Vstup G 3/8". Výstup G 3/8".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spořič ochranného plynu v kombinaci s redukčním ventilem pro centrální rozvody. Pro argon (směsný plyn) nebo CO2. Ventil je vybaven výstupním plovákovým průtokoměrem (pro průtok plynu v l/min).

Verze pro centrální rozvody má možnost uzamčení. To je opravdová výhoda pro svařovací technology z hlediska dokladování jakosti svařování, např. z pohledu certifikace ISO 9001. OPTIFLOW v uzamykatelné variantě zamezuje zásahu neoprávněné osoby do nastaveného průtoku plynu - změny v nastavení může provádět pouze pověřený pracovník (svářecí technolog, vedoucí provozu apod.).

 

Vlastnosti

  • Vstupní tlak: 10 bar
  • Průtok: 2 - 34 l/min
  • Připojení vstup: G 3/8"
  • Připojení výstup: G 3/8"
  • Součástí dodávky je hadicová vsuvka 6 mm s převlečnou maticí G 3/8"

 

Kvalita, která šetří peníze

Pokud svařujete, pak jistě znáte cenu svařovacího drátu. Víte však, jaké máte náklady na ochranný plyn na jeden metr svaru? Možná Vás překvapí, že je to přibližně stejně jako na svařovací drát. Pokud se rozhodnete pro redukční ventil se spořičem ochranného plynu OPTIFLOW, získáte špičkový regulátor průtoku plynu a zároveň snížíte spotřebu ochranného plynu.

 

Jak OPTIFLOW funguje?

Při použití tradičního redukčního ventilu se velké množství plynu beznadějně ztrácí. Redukční ventil se spořičem OPTIFLOW má ihned po spuštění optimální (nastavený) průtok plynu - spořič OPTIFLOW výrazně snižuje přepětí plynu (spotřební špičky), ke kterým obvykle dochází při spuštění svařovacího procesu. Při běžném svařování se tím ušetří až 50% ochranného plynu. Optimalizovaný průtok plynu po startu poskytuje také vyšší kvalitu svaru a zároveň jsou minimalizovány póry ve svarovém spoji. Největší úspory plynu je dosaženo tam, kde jsou časté starty - pří krátkých svarech či při bodování.

 

Kalkulace finančních úspor

V níže uvedené tabulce naleznete porovnání spotřeby plynu, které lze dosáhnout. Je-li Vaše spotřeba cca 5 tun svařovacího drátu za rok, polovina tohoto objemu je použita pro stehování a druhá polovina jsou dlouhé svary, investicí do systému OPTIFLOW ušetříte na ochranném plynu až 2000 EUR za rok!


 

Doplňkové parametry

Kategorie: Spořiče ochranného plynu
Záruka: 2 roky
? Plyn: Argon (Ar), Směsný plyn (Ar + CO2 aj.)
? Použití ventilu: Regulace průtoku/Spořič plynu
? Typ ventilu: Pro centrální rozvody
? Konstrukce ventilu: Jednostupňový
? Max. vstupní tlak: 10 bar
? Max. výstupní průtok: 34 l/min
? Připojení vstup: G 3/8"
? Připojení výstup: G 3/8"
? Počet výstupů: 1
? Ukazatel na výstupu: Manometr
? Ohřev plynu: Ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie společnosti ESAB sahá až do roku 1904, kdy švédský inženýr Oscar Kjellberg vyvinul první obalenou svařovací elektrodu na světě a založil společnost Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB). Tímto okamžikem se začala psát historie svařování.

I následující roky byly plné převratných změn a vynálezů - první redukční ventil (1914), uvedení přídavných materiálů pro navařování tvrdokovů (1922), vynalezena metoda svařování pod tavidlem SAW (1937), vynalezena metoda TIG (1944), vynalezena metoda drážkování uhlíkovou elektrodou (1949), vynalezena metoda MIG/MAG (1950), vynález plazmového řezání (1955), vynález hořáku pro řezání a svařování pod vodou (1972) atd. Vždy, když se v oblasti svařování odehrálo něco důležitého, společnost ESAB byla u toho...

V současnosti je společnost ESAB světovým lídrem v oblasti svařovacích a řezacích zařízení a přídavných materiálů. Do skupiny ESAB patří více než 40 globálních a regionálních značek, společnost působí ve 147 zemích světa a má 26 výrobních závodů.

×

Splátková kalkulačka ESSOX