Svářečská kukla OPTREL e684 PAPR

Kód: 4441.600
Pro PAPR
Značka: OPTREL
18 745 Kč / ks 15 491,74 Kč bez DPH
Do 4 dnů
Můžeme doručit do:
22.7.2024
Možnosti doručení

Samostmívací svářečská kukla. Kazeta 1/1/1/1. DIN 5 - 13. Světlý stav DIN 4. Průzor 100 x 50 mm. 3 senzory. Vzduchový kanál. Autopilot, True Color, Twilight. Vyměnitelné baterie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samostmívací svařovací kukla s plně automatickým nastavením. Je určena pro všechny metody svařování (kromě laserového), pro pájení, plazmové řezání nebo broušení. Disponuje technologiemi True Color View, Autopilot, funkcí Twilight apod. Kukla je vybavena integrovaným rozvodem vzduchu pro připojení k filtračně-ventilační jednotce.

 

Rozsah dodávky

 • Kukla OPTREL e684 PAPR s integrovaným rozvodem vzduchu
 • Obličejová rouška
 • Náhradní vnější ochranný zorník - 1 kus
 • Obal na kuklu

 

Kukla je dodávána kompletní, smontovaná a je připravena pro okamžité použití. Kukla je určena výhradně pro kombinaci s filtračně-ventilačními jednotkami OPTREL (e3000, e3000X apod.).

 

Popis

OPTREL e684 je plně automatická svařovací kukla od švýcarského výrobce, společnosti OPTREL. Díky unikátní technologii True Color View poskytuje zcela realistické zobrazení barev, funkce Autopilot sama nastaví úroveň zatemnění DIN dle intenzity oblouku. Samozřejmostí je i přepínač režimu broušení/svařování a vyměnitelné baterie.

 

Integrovaný rozvod vzduchu s možností nastavení

Kukla je vybavena integrovaným rozvodem vzduchu a je určena pro připojení k filtračně-ventilační (PAPR) jednotce OPTREL. Pomocí otočného ovladače lze plynule nasměrovat až 20% čerstvého vzduchu do oblasti čela. To přispívá k účinnému chlazení uvnitř kukly a zabraňuje přímému proudění vzduchu přes oči. Díky tomu nedochází ke vzniku syndromu suchých očí (zarudnutí, pálení).

 

Integrovaný rozvod vzduchu s možností nastavení

 

TRUE COLOR VIEW

Díky technologii TRUE COLOR VIEW vidíte zcela čistě vše, co se děje před, v průběhu i po ukončení svařování. V aktivním stavu je obraz detailní, vysoce kontrastní, s neuvěřitelně širokým barevným spektrem.

 

Porovnání běžné kukly (vlevo) s kuklou OPTREL s technologií True Color View (vpravo)

 

Nastavení zatemnění AUTOPILOT s možností korekce

Jedinečné řešení OPTREL "AUTOPILOT" (adaptabilní zatmavení) automaticky přizpůsobuje stupeň tmavosti v průběhu svařování. Přidaný senzor jasu okamžitě rozpozná změny v intenzitě svařovacího oblouku a automaticky přizpůsobí úroveň zatmavení DIN v rozsahu 5 - 13. Jste tak stále dokonale chráněni nezávisle na změnách v intenzitě oblouku a velikosti svařovacího proudu. V režimu "AUTOPILOT" je možné provést manuálně korekci o ± 2 stupně DIN. Manuální úprava zatmavení už není nutná - ale je stále dostupná stisknutím tlačítka kdykoliv potřebujete.

 

 

Manuální nastavení zatemnění

Vedle režimu "AUTOPILOT" kukla umožňuje i běžné manuální nastavení hodnoty DIN v rozsahu 5 - 13. Nastavení se provádí ve 2 úrovních: DIN 5 - 9 a DIN 9 - 13. Přepínač a nastavení úrovně DIN je na vnější straně kukly.

 

Nastavení citlivosti

Kukla umožňuje nastavení citlivosti v závislosti na světelných podmínkách okolního prostředí (tmavé prostředí - nižší citlivost, světlé prostředí - vyšší citlivost) vč. režimu "Super High" pro extrémní citlivost. Režim "Super High" je určen pro svařovací proudy od 3 A. Ovládání citlivosti je na vnější straně kukly.

 

Reakční rychlost

Pro perfektní ochranu zraku je důležitá reakční rychlost samostmívací kazety. Kukla OPTREL e684 poskytuje bleskové přepnutí ze světlého do tmavého stavu a naopak. Čas přepnutí světlá/tmavá je 0,170 ms při pokojové teplotě, 0,110 ms při okolní teplotě 55° C. Čas přepnutí tmavá/světlá lze plynule nastavit v rozsahu 0,1 - 2,0 sekundy. Nastavení se provádí ovladačem na vnitřní straně kazety.

 

Funkce TWILIGHT

S přechodem z tmavého do světlého stavu souvisí i funkce "TWILIGHT", kterou je kukla OPTREL e684 vybavena. U běžných kukel dochází k přepnutí stavu tmavá/světlá skokově. Po delším svařování může být tento přechod pro svářeče nepříjemný a oči mohou být nakrátko "oslepeny". Právě tomuto stavu funkce "TWILIGHT" zamezuje - kazeta kukly přechází z tmavého do světlého stavu zcela plynule. Funkce "TWILIGHT" snižuje namáhání očí a umožňuje tak svařovat delší dobu s minimální únavou.

 

Individuální nastavení úhlové detekce senzorů

Na svářecích pracovištích může docházet k situacím, kdy kazeta kukly neúmyslně reaguje na svařovací oblouk jiného svářeče v okolí. Společnosti OPTREL má řešení: díky použití patentované posuvné senzorové lišty lze snížit úhlovou detekci senzorů z 80° na 60°. To zabraňuje reakci kazety na svařovací procesy v okolí svářeče.

 

Změna úhlové detekce senzorů pomocí patentované senzorové lišty

 

Přepínač režimu svařování/broušení

Kukla umožňuje přepnutí do režimu broušení. Tlačítko přepnutí "Grind on/off" je na vnější straně kukly a díky své velikosti se snadno ovládá i v rukavicích. Po stisku tlačítka se kukla přepne do neaktivního stavu DIN 4 a poskytuje tak nejen důkladnou ochranu celého obličeje před jiskrami a okujemi, ale i skvělý výhled na místo broušení.

 

Ovládací panel - funkce AUTOPILOT, manuální nastavení zatemnění, citlivost a přepínač broušení

 

Záruka 2 + 1

Na kuklu OPTREL e684 je poskytována základní záruka 2 roky (neplatí pro baterie). Pokud do 6 měsíců od nákupu provedete on-line registraci kukly na stránkách výrobce (www.optrel.com/register), bude záruka prodloužena o 1 rok na celkové 3 roky.

 

Přehled všech vlastností

 • Integrovaný rozvod vzduchu pro připojení k PAPR jednotce
 • Technologie True Color View pro živé barvy
 • Optická kvalita: 1/1/1/1
 • Průzor: 100 x 50 mm
 • 3 optické senzory
 • Rozsah zatemnění: DIN 5 - 13, ve světlém stavu DIN 4
 • Nastavitelná citlivost vč. zóny "Super High" pro proudy od 3 A
 • Nastavitelný čas zesvětlení: 0,1 - 2,0 sekundy s funkcí Twilight
 • Reakční doba: 0,170 ms
 • Patentovaná posuvná senzorová lišta pro snížení úhlové detekce senzorů
 • Přepínač režimů svařování/broušení
 • Komfortní hlavový kříž s možností nastavení vzdálenosti kukly od obličeje
 • Napájení: solárním článkem a vyměnitelnými bateriemi CR2032 (2 kusy)
 • Hmotnost: 500 g
 • Záruka 2 + 1 rok (po on-line registraci)

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářečské kukly, ochranné štíty, PAPR jednotky, příslušenství
Záruka: 2 roky + 1 rok (po registraci)
? Typ kukly: Samostmívací
? Příprava pro PAPR: Ano
? Odklopný FLIP-UP štít: Ne
? Klasifikace kazety: 1/1/1/1
? Technologie True Color: Ano
? Rozměry průzoru: 100 x 50 mm
? Počet senzorů oblouku: 3
? Stupně ztmavení: DIN 5 - 13
? Světlý stav: DIN 4
? Rychlost ztmavení: 0,17 ms
? Rychlost zesvětlení: 0,1 - 2,0 s
? Boční průzory: Ne
? Režim broušení: Ano
? Přepínač broušení: Na skeletu
? Ovládání tmavosti clony: Na skeletu
? Ovládání citlivosti: Na skeletu
? Ovládání zpoždění: Na kazetě
? Automatické zapnutí: Ano
? Napájení: Solární článek, CR2032 (2 ks)
? Možnost výměny baterie: Ano
? Hmotnost kukly: 500 g

OPTREL Autopilot

OPTREL True Color View

OPTREL Twilight

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Švýcarská společnost OPTREL je jedním z nejvýznamnějších globálních hráčů na poli ochrany zdraví při svařování. Již v roce 1985 byla jedním z průkopníků v oblasti samostmívacích svářečských kukel a dnes je předním světovým dodavatelem výrobků se zaměřením na ochranu očí, obličeje a hlavy včetně ochrany dýchacích cest.

Do portfolia značky OPTREL tak nepatří pouze svářečské kukly řady e684, crystal2.0 nebo panoramaxx, ale také filtračně-ventilační (PAPR) jednotky e3000X, kompletní sety kukel a filtračních jednotek (OPTREL Ready To Weld) a samozřejmě i široká škála příslušenství - ochranné zorníky, potítka nebo hlavové kříže ke svářečským kuklám, příslušenství k jednotkám e3000X - různé typy filtrů (částicové, pachové, plynové), náhradní akumulátory a hadice nebo doplňky pro ochranu svářeče před rozstřikem (ochrany hlavy, ochrany krku) apod.

×

Splátková kalkulačka ESSOX