Hořák BINZEL ABIMIG A T 355 LW - délka 5 metrů

Kód: 014.H392
7 399 Kč / ks 6 114,88 Kč bez DPH
Do 4 dnů
Můžeme doručit do:
31.7.2024
Možnosti doručení

Plynem chlazený svařovací hořák MIG/MAG. Zatěžovatel 60 %. Zatížení 340 A (CO2), 320 A (směs). Otočné hrdlo. Dlouhé tlačítko. Odlehčený kabelový svazek BIKOX LW. EURO přípojka. Délka 5 metrů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hořáky série ABIMIG A T LW jsou velmi lehké MIG/MAG hořáky s ergonomickou rukojetí, kulovým kloubem, lehkým kabelovým svazkem BIKOX LW a snadno vyměnitelným krkem s možností otáčení v rozsahu 360°.

 

Jeden svařovací hořák – tři výhody!

 • Flexibilita
 • Nízká hmotnost
 • Rentabilita

 

Flexibilita

Svářeči profesionálové dělají jednu z fyzicky nejnáročnějších prací v kovozpracujícím průmyslu. Neustále musí přizpůsobovat svůj postoj a postavení ruky k zajištění efektivního přístupu k práci a současně musí za všech okolností udržet soustředěnou pozornost na svařovací oblouk. Tato namáhavá fyzická zátěž může vést ke zdravotním obtížím, onemocnění kloubů a potenciálně i k chronickým problémům.

Každý svářeč by proto rád pracoval s hořákem robustním, zároveň však lehkým a výkonným - nejlépe pak s krkem umožňujícím nastavení do optimální pracovní polohy.

Svařovací hořáky série ABIMIG A T LW mění tato přání ve skutečnost! Výměnný a polohovací systém ABIMIG A T umožňuje využití celého potenciálu geometrie hořáku a jeho nastavení do polohy nejvhodnější pro zadaný svařovací úkon. Díky své konstrukci se hořáky vyznačují mimořádně nízkou hmotností, vysokou flexibilitou a robustností.

Výměnný a polohovací systém ABIMIG A T umožňuje použití krků hořáku odpovídajících výkonnostním a rozměrovým požadavkům svařovacího úkonu a také požadavkům na pracovní postoj při jeho plnění.

Na přání lze vyrobit (je-li to technicky možné) krk s téměř libovolnou geometrií - délka, zahnutí, flexibilní provedení apod. V případě zájmu o nestandardní provedení krku nás, prosím, kontaktujte.

 

Variabilita krků ABIMIG A T LW

 

Nízká hmotnost

Svářečova únava je nejzásadněji ovlivňována hmotností samotného hořáku. Díky komponentům ze speciálně volených slitin, jejichž vlastnosti byly optimalizovány z hlediska vodivosti a elasticity, jsou proudové kabely BIKOX LW (Low Weight) až o 50% lehčí než srovnatelné ekvivalenty.

Dlouhodobé studie tělovýchovného institutu při Justus-Liebig-University v Giessenu ukázaly, že míra svalového zatížení svářeče pracujícího s BIKOX LW kabelovými svazky je znatelně nížší, než při používání konvenčních kabelových svazků. Ramenní svaly a paže jsou výrazně méně zatíženy - výsledkem je větší přesnost, vyšší efektivita práce a méně prostojů z důvody únavy svářeče nebo případné nemoci.

 

Váhová výhoda hořáku ABIMIG A T 355 LW v porovnání s konkurencí

 

Rentabilita

Přední část každého hořáku je extrémně mechanicky a tepelně namáhaná a také je vystavena rozstřiku. Důsledkem toho lze krk hořáku označit za část, která nejčastěji podléhá poškození. Čas potřebný k výměně standardního pevného krku hořáku se pohybuje mezi třiceti minutami a jednou hodinou, což vede k výrazným prostojům a nezanedbatelným nákladům na opravy.

Se stoupajícím konkurenčním tlakem ale stoupají požadavky na optimální využití pracovního času. S hořáky série ABIMIG A T LW se komplikovaná a časově náročná výměna dílů stává minulostí.

Díky výměnnému systému s rychloupínáním ABIMIG A T lze krk hořáku vyměnit opravdu rychle - nezáleží na tom, zda jde o výměnu krku z důvodu poškození, či z důvodu technologické potřeby.

Svařovací hořáky série ABIMIG A T LW jsou navrženy tak, aby bylo možné vyměnit krk hořáku během jediné minuty! A to zcela bez použití nástrojů.

 

K výměně krku stačí pouze 1 minuta

 

Přednosti

 • Snadno vyměnitelné hrdlo hořáku - otočné v rozsahu 360°
 • Odlehčené provedení kabelového svazku BIKOX LW – snížení váhy až o 50% v porovnání s konkurenčními hořáky
 • Ergonomická rukojeť s možností doplnění o modul UP/DOWN
 • Šroubovací, tepelně izolovaná plynová hubice
 • Kulový kloub s optimálním poloměrem ohybu - ideální pro držení hořáku
 • Robustní a optimálně dimenzovaná EURO přípojka
 • Modularita - k dispozici množství hrdel s rozličnou geometrií pro jakoukoliv aplikaci

 

Specifikace

 • Chlazení: plynem
 • Hrdlo hořáku: otočné, snadno vyměnitelné
 • Typ tlačítka: dlouhé
 • Zatěžovatel: 60 %
 • Zatížení: 340 A (CO2), 320 A (směsný plyn)
 • Průměr drátu: 1,0 - 1,6 mm (s odpovídajícím bowdenem a průvlakem)
 • Připojení hořáku: EURO přípojka
 • Délka hořáku: 5 metrů

 

Osazení spotřebními díly

Nabídku spotřebních dílů k hořáku (hubice, průvlaky, bowdeny apod.) naleznete v kategorii:

Doplňkové parametry

Kategorie: MIG/MAG hořáky BINZEL ABIMIG A T LW - chlazené plynem
Záruka: 6 měsíců
? Chlazení hořáku: Plynem
? Provedení hrdla: Otočné
? Provedení hubice: Šroubovací
? Zatěžovatel: 60 %
? Zatížení CO2: 340 A
? Zatížení směsný plyn: 320 A
? Pro průměr drátu: 1,0 - 1,6 mm
? Připojení hořáku: EURO přípojka
? Délka hořáku: 5 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ABICOR BINZEL je přední světový výrobce svařovacích hořáků MIG/MAG a TIG, plazmových hořáků a příslušenství pro svařování. Společnost byla založena v roce 1945 v německém městě Buseck. Od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších hráčů na trhu se svářečským vybavením a s jejími produkty se setkáte ve všech průmyslových oblastech včetně automotive, lodních staveb, staveb strojů a mnoha dalších.

Společnost ABICOR BINZEL má pobočky po celém světě, včetně Evropy, Asie, Severní a Jižní Ameriky, Austrálie a Afriky, a nabízí svým zákazníkům kvalitní produkty a služby v celosvětovém měřítku. Společnost si udržuje svou vedoucí pozici v oblasti svářečského vybavení díky neustálému vývoji nových a inovativních produktů a díky spolupráci s významnými partnery v oboru.

V oblasti svařovacích hořáků se skupina ABICOR BINZEL řadí na absolutní světovou špičku a je považována za etalon v této oblasti. Mnoho zajímavých informací o produktech ABICOR BINZEL získáte na kanále YouTube a praktické rady pro každého svářeče naleznete na blogu společnosti - ABICOR BINZEL BLOG.

×

Splátková kalkulačka ESSOX