Hořák BINZEL MB EVO PRO 15 - délka 4 metry

Kód: 002.0713
3 199 Kč / ks 2 643,80 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Možnosti doručení

Plynem chlazený svařovací hořák MIG/MAG. Zatěžovatel 60 %. Zatížení 180 A (CO2), 150 A (směs). Pevné hrdlo. Odlehčený kabelový svazek BIKOX LW. EURO přípojka. Délka 4 metry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Řada hořáků MB EVO PRO je nástupcem hořáků MB ERGO a MB GRIP. Přebírá od nich jen to nejlepší a přidává nová, inovativní řešení.

 

MB EVO PRO - Předefinovaný standard...

Typová řada hořáků MB EVO PRO představuje novou koncepci hořáků, která razí v jejich designovém i funkčním řešení zcela nové cesty. Svařovací hořák zde tvoří spolu s rukou svářeče jeden silný celek. Jedinečná ergonomie, která je souhrou tvaru rukojeti, umístění i tvaru tlačítek a konstrukčního řešení kulového kloubu, poskytuje svářeči dostatek citu pro probíhající svařovací proces a tím i nejlepší výsledky svařovacích operací.

 

Ruka a rukojeť jako nedílný celek

 

Plynem chlazené hořáky MB EVO PRO v inovativním vylehčeném provedení s kabelovým svazkem "BIKOX LW“ (Low Weight) mají o 34% nižší váhu, než výkonově srovnatelné hořáky (např. řada MB EVO nebo hořáky ostatních výrobců). Hořáky MB EVO PRO tak umožňují svařovat i ve vynucených polohách bez vynaložení nadměrné námahy. Snadnější manipulace a fyzické odlehčení svářeče se pak příznivě projeví na kvalitě svarového spoje.

 

Svalové zatížení snížené o 35 %...

Vědecká studie uskutečněná Katedrou sportovní medicíny Univerzity Justuse Liebiga v Giessenu zjišťovala míru svalového namáhání při používání nového, plynem chlazeného hořáku MB EVO PRO 36. Pro porovnání byl zvolen (již tehdy ergonomicky řešený) předchůdce MB GRIP 36. Oba hořáky testovali zkušební svářeči v polohách PE a PA.

 

Porovnání svalového zatížení

 

Na základě této studie bylo zjištěno, že při používání plynem chlazených hořáků nové řady MB EVO PRO dochází ke snížení svalového namáhání krčního a trapézového svalu v průměru o 35 %...

 

Plná kompatibilita spotřebních dílů

Předností hořáků MB EVO PRO je plná kompatibilita spotřebních dílů s hořáky MB ERGO a MB GRIP. Hubice, průvlaky, pružiny, mezikusy či bowdeny jsou zcela shodné - není tak nic jednoduššího, než přejít k používání inovativních hořáků MB EVO PRO při zachování stávajících spotřebních dílů.

Připojení hořáku ke zdroji je řešeno standardní EURO přípojkou.

 

Přednosti

 • Odlehčené provedení kabelového svazku BIKOX LW – snížení váhy až o 34% v porovnání s konkurenčními hořáky
 • Hořáky MB EVO PRO nabízí mezi všemi na trhu dostupnými srovnatelnými hořáky nejlepší poměr váhy k výkonu
 • Osvědčený "MB" koncept spotřebních dílů pro dlouhou životnost
 • Originální 2-komponentní rukojeť – robustní a ergonomické řešení
 • Optimální poloha tlačítka a zploštělá konstrukce rukojeti zaručují precizní a bezpečné vedení hořáku
 • Kulový kloub s optimálním poloměrem ohybu - ideální pro držení hořáku
 • Speciálně navržená vnitřní geometrie u plynem chlazených hořáků zajišťuje „studenou“ rukojeť a vysokou míru mechanického zatížení
 • Robustní a optimálně dimenzovaná EURO přípojka

 

Specifikace

 • Chlazení: plynem
 • Hrdlo hořáku: pevné
 • Zatěžovatel: 60 %
 • Zatížení: 180 A (CO2), 150 A (směsný plyn)
 • Průměr drátu: 0,6 - 1,0 mm (s odpovídajícím bowdenem a průvlakem)
 • Připojení hořáku: EURO přípojka
 • Délka hořáku: 4 metry

 

Osazení spotřebními díly

Nabídku spotřebních dílů k hořáku (hubice, průvlaky, bowdeny apod.) naleznete v kategorii:

Doplňkové parametry

Kategorie: MIG/MAG hořáky BINZEL MB EVO PRO - chlazené plynem
Záruka: 6 měsíců
? Chlazení hořáku: Plynem
? Provedení hrdla: Pevné
? Provedení hubice: Nasazovací na pružinu
? Zatěžovatel: 60 %
? Zatížení CO2: 180 A
? Zatížení směsný plyn: 150 A
? Pro průměr drátu: 0,6 - 1,0 mm
? Připojení hořáku: EURO přípojka
? Délka hořáku: 4 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ABICOR BINZEL je přední světový výrobce svařovacích hořáků MIG/MAG a TIG, plazmových hořáků a příslušenství pro svařování. Společnost byla založena v roce 1945 v německém městě Buseck. Od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších hráčů na trhu se svářečským vybavením a s jejími produkty se setkáte ve všech průmyslových oblastech včetně automotive, lodních staveb, staveb strojů a mnoha dalších.

Společnost ABICOR BINZEL má pobočky po celém světě, včetně Evropy, Asie, Severní a Jižní Ameriky, Austrálie a Afriky, a nabízí svým zákazníkům kvalitní produkty a služby v celosvětovém měřítku. Společnost si udržuje svou vedoucí pozici v oblasti svářečského vybavení díky neustálému vývoji nových a inovativních produktů a díky spolupráci s významnými partnery v oboru.

V oblasti svařovacích hořáků se skupina ABICOR BINZEL řadí na absolutní světovou špičku a je považována za etalon v této oblasti. Mnoho zajímavých informací o produktech ABICOR BINZEL získáte na kanále YouTube a praktické rady pro každého svářeče naleznete na blogu společnosti - ABICOR BINZEL BLOG.

×

Splátková kalkulačka ESSOX