Omicron OMI 196LS

Kód: 3154
15 400 Kč / ks 12 727,27 Kč bez DPH
Do 4 dnů
Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení

Invertorová svářečka CO2 pro metodu MIG/MAG. Přenosná. 1 x 230 V. Proud 30 - 195 A. Zatížení 140 A/60 %. SYNERGIE. 2-kladkový posuv. Kladka 22/30. Průměr cívky 200 mm (5 kg).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Invertorová svářečka CO2 pro metodu MIG/MAG. Přenosná. 1 x 230 V. Proud 30 - 195 A. Zatížení 140 A/60 %. SYNERGIE. 2-kladkový posuv. Kladka 22/30. Průměr cívky 200 mm (5 kg).

 

Rozsah dodávky

 • Omicron OMI 196LS
 • Zemnící kabel - délka 3 metry
 • Plynová hadice

 

Popis

Omicron OMI 196LS je jednofázová (1 x 230 V) invertorová svářečka určená pro svařování metodou MIG/MAG. Je vhodná pro různé typů spojů (tupé, jednostranné, oboustranné, koutové, přeplátované apod.) a za použití vhodného ochranného plynu umožňuje svařování oceli (CO2 nebo směsný plyn), nerezu (směsný plyn) nebo hliníku (argon).

Svářečka je vybavena dvoukladkovým posuvem drátu s podávací kladkou 22/30 - poháněná je nejen kladka podávací, ale i kladka přítlačná. Výkonově je svářečka vhodná pro dráty o průměru 0,6 - 1,2 mm, použít lze cívky o průměru 200 mm (do 5 kg).

Nastavení všech funkcí se provádí tlačítky a potenciometry na ovládacím panelu, svařovací hodnoty se zobrazují na dvou samostatných displejích. Kromě plynulé regulace svařovacího napětí a posuvu drátu lze nastavit předfuk a dofuk plynu, výlet drátu, náběh a doběh proudu, dohoření drátu nebo délku bodování.

Součástí výbavy je i nastavitelná elektronická tlumivka, která slouží k nastavení charakteru elektrického oblouku (tvrdý/měkký). Pro dlouhé svary je svářečka vybavena režimem čtyřtakt (4T), který umožňuje svařovat bez nutnosti držení spouště hořáku. V režimu dvoutakt (2T) musí uživatel spoušť hořáku držet stále.

Svářečka OMI 196LS je chlazena účinným ventilátorem, který je v provozu pouze tehdy, je-li chlazení potřeba. V opačném případě se ventilátor automaticky vypne. Tím dochází k menšímu opotřebení ventilátoru, ke snížení hlučnosti, úspoře elektrické energie a snížení množství absorbovaných látek (např. prachu).

Svářečku OMI 196LS doporučujeme jako ideální svářečku do domácí dílny nebo garáže, pro autoklempíře a autoservisy. Uplatnění nalezne i v lehkých zámečnických provozech.

 

Synergický a manuální režim MIG/MAG

Začínajícím svářečům usnadní nastavení svařovacích parametrů (svařovací napětí, posuv drátu) synergický režim, který přednastaví optimální parametry v závislosti na typu základního materiálu a průměru svařovacího drátu. Samozřejmostí je možnost korekce parametrů.

Zkušenější uživatelé mohou využít plně manuální režim, kdy si všechny svařovací parametry nastavují sami.

 

Výbava

 • 2-kladkový posuv drátu
 • Synergický nebo manuální režim
 • Elektronická tlumivka - pro nastavení tvrdosti oblouku
 • Režim 2T/4T
 • Nastavitelný předfuk a dofuk plynu
 • Nastavitelná přibližovací rychlost drátu
 • Nastavitelný čas dohoření drátu
 • Nastavitelný náběh a doběh proudu
 • Nastavitelné bodování
 • Test plynu
 • Zavedení drátu
 • Tepelná ochrana
 • Vypínání ventilátoru
 • Digitální A+V metr

Doplňkové parametry

Kategorie: Svářečky CO2 (MIG/MAG a multifunkční)
Záruka: 2 roky
? Pro svařovací metody: MIG/MAG
? Rozsah dodávky: Samostatný zdroj
? Konstrukce zdroje: Invertor
? Napájecí napětí: 1 x 230 V
? Jištění: 25 A
? Typ stroje: Přenosný
? Provedení stroje: Kompaktní
? Chlazení hořáku: Plynem
? Funkce PFC: Ne
? Funkce DRÁŽKOVÁNÍ: Ne
? Funkce MIG SYNERGIE: Ano
? Funkce MIG PULSE: Ne
? Funkce ZMĚNA POLARITY: Ne
? Minimální proud (MIG/MAG): 30 A
? Maximální proud (MIG/MAG): 195 A
? Zatěžovatel 100 % (MIG/MAG): 120 A
? Zatěžovatel 60 % (MIG/MAG): 140 A
? Zatěžovatel 25 % (MIG/MAG): 195 A
? Regulace napětí: Plynulá
? Připojení MIG/MAG hořáku: EURO přípojka
? Počet kladek podavače: 2
? Rozměr kladek podavače: 22/30
? Kladky pro drát: 0,6 - 0,8 mm
? Maximální průměr cívky: 200 mm
? Maximální hmotnost cívky: 5 kg
Rozměry (Š x D x V): 235 x 520 x 440 mm
Hmotnost: 18,1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost OMICRON má kořeny již v 80. letech minulého století, kdy nadaný elektrotechnik Antonín Kühtreiber vyrobil v Třebíči první svařovací poloautomaty MIG/MAG vlastní konstrukce. Tyto oblíbené stroje se v 90. letech vyráběly pod značkou DELTA Třebíč.

V roce 2002 založil Antonín Kühtreiber spolu se svým synem firmu OMICRON, která se po celou dobu své existence zaměřuje na vývoj a výrobu svařovacích strojů. Některé typy svářeček - např. GAMA 160, OMI 205 nebo OMI 206 lze považovat téměř za legendární a setkat se s nimi můžete takřka v každé domácí dílně nebo zámečnickém provozu.

Společnost OMICRON ;aktuálně vyrábí mnoho typů svařovacích stojů GAMA, OMI a GAMASTAR pro svařování metodami MMA, TIG a MIG/MAG. Disponuje rozsáhlým výrobním zázemím a produkci většiny dílů si zajišťuje sama - ať již se jedná a výrobu tištěných spojů, navíjení transformátorů nebo lisování plastů.

×

Splátková kalkulačka ESSOX