Ruční bruska wolframových elektrod Inelco Neutrix (WAG 40)

Kód: 88896022
21 200 Kč / ks 17 520,66 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
16.4.2024
Možnosti doručení

Ruční bruska pro suché broušení wolframových elektrod. 1 x 230 V. Výkon 850 W. Plynulá regulace otáček 8000 - 22000 ot/min. Pro elektrody Ø 0,8 - 4,0 mm. Hmotnost 2,8 kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ruční bruska pro suché broušení wolframových elektrod. 1 x 230 V. Výkon 850 W. Plynulá regulace otáček 8000 - 22000 ot/min. Pro elektrody Ø 0,8 - 4,0 mm. Hmotnost 2,8 kg.

 

Rozsah dodávky

 

Efektivita a mobilita

Bruska Inelco Neutrix dánské výroby je ruční přenosná bruska pro suché broušení wolframových elektrod TIG. Broušení probíhá v uzavřené brusné komoře s diamantovým brusným kotoučem o průměru 40 mm. Dokonale utěsněná komora zamezuje odlétání jisker a unikání toxických prachových částic od broušení do okolního prostředí. Brusný prach je ukládán ve filtrační kazetě, která je vyměnitelná. Celý průběh broušení lze sledovat díky inspekčnímu sklíčku brusné komory.

Nízká hmotnost 2,8 kg a standardně dodávaný transportní kufr předurčují brusku Inelco Neutrix jako ideální brusku pro časté přenášení, vybavení servisních vozidel, použití na stavbách apod. Pro efektivní využití brusky na dílně je možné dokoupit praktický držák na pracovní stůl.

 

Cenově dostupná bruska nejvyšší kvality

Za použití odpovídající kleštiny je bruskou Inelco Neutrix možné brousit wolframové elektrody o průměru 0,8 - 4,0 mm. Se standardními kleštinami umožňuje bruska Inelco Neutrix broušení elektrod již od délky 19 mm, se speciálními kleštinami pak již od délky 15 mm. Konstrukce brusky umožňuje odbroušení elektrody pouze 0,3 mm, což omezuje plýtvání drahými wolframovými elektrodami a zároveň snižuje čas strávený broušením. To vše má za následek velmi rychlou finanční návratnost.

Jedinečný upínací systém vystředí wolframovou elektrodu vždy tak, aby broušení probíhalo ve správném podélném směru, samozřejmostí je variabilní nastavení požadovaného úhlu broušení v rozsahu 7,5°- 90°, což odpovídá úhlu špičky 15°- 180°. Přesný úhel není důležitý pouze pro výslednou kvalitu svaru, ale významně zvyšuje i počet opětovných zapálení mezi přebroušením elektrody.

Díky excentrické upínací destičce je možné na diamantovém kotouči nastavit 3 různé polohy broušení, což významně zvyšuje životnost brusného kotouče. Motor brusky Inelco Neutrix má výkon 850 W a umožňuje plynulou regulací otáček motoru (8000 - 22000 ot/min).

Bruska Inelco Neutrix splňuje požadavky na bezpečné a ekologické broušení wolframových elektrod v nejvyšší kvalitě.

 

Jednoduchá obsluha

Vložte wolframovou elektrodu do držáku elektrody s odpovídající kleštinou a utáhněte ji ve speciálním otvoru na čelní straně brusky. Na brusce nastavte požadovaný úhel broušení. Vložte držák s elektrodou do brusky, zapněte brusku a otáčejte držákem elektrody, dokud nebude broušení dokončeno. Je-li to třeba, můžete po ukončení broušení broušení zploštit hrot nastavením úhlu broušení do polohy 90° - toto opatření je výhodné z hlediska životnosti elektrody při vysokých svařovacích proudech.

 

Příslušenství

Nabídku příslušenství k brusce wolframových elektrod (brusný kotouč, filtrační kazeta, upínací kleštiny, uhlíky motoru) naleznete v kategorii:

Doplňkové parametry

Kategorie: Brusky wolframových elektrod
Záruka: 2 roky
? Napájecí napětí: 1 x 230 V
? Příkon motoru: 850 W
? Metoda broušení: Suchá
? Pro průměr elektrody: 0,8 - 4,0 mm
Hmotnost: 2,8 kg

Ruční bruska wolframových elektrod Inelco Neutrix

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dánská společnost INELCO GRINDERS se zabývá výhradně vývojem a výrobou brusek wolframových elektrod, které se používají především pro svařování metodou TIG. Má dlouholeté zkušenosti se suchým i mokrým broušením wolframových elektrod a patří mezi absolutní špičku v tomto odvětví. Společnost INELCO GRINDERS dodává své výrobky jako OEM varianty i některým výrobcům svařovací techniky (např. ESAB, ABICOR BINZEL, ALFA IN).

×

Splátková kalkulačka ESSOX