Stolní bruska wolframových elektrod Inelco Ultima-TIG

Kód: 88897022
Novinka
Značka: INELCO
54 300 Kč / ks 44 876,03 Kč bez DPH
Do 4 dnů
Můžeme doručit do:
24.4.2024
Možnosti doručení

Stolní bruska pro mokré broušení wolframových elektrod. 1 x 230 V. Výkon 280 W. 6000 ot/min. Pro elektrody Ø 0,8 - 4,0 mm. Hmotnost 9,8 kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Stolní bruska pro mokré broušení wolframových elektrod. 1 x 230 V. Výkon 280 W. 6000 ot/min. Pro elektrody Ø 0,8 - 4,0 mm.

 

Rozsah dodávky

 

Bezpečné broušení šetrné k životnímu prostředí

Bruska Inelco Ultima-TIG dánské výroby je stolní bruska pro mokré broušení wolframových elektrod TIG. Broušení probíhá v uzavřené brusné komoře s brusnou kapalinou a diamantovým brusným kotoučem o průměru 100 mm. Tento systém broušení je nejúčinnější ochranou před toxickými prachovými částicemi, chrání dýchací cesty svářeče a je šetrný vůči životnímu prostředí. Brusný prach je brusnou kapalinou automaticky shromažďován v jednorázové nádobě, která je po naplnění prachem určena k ekologické likvidaci.

 

Mokré broušení

Při mokrém broušení se využívá speciální kapalina, která umožňuje vysokou rychlost broušení a zároveň účinně chladí diamantový brusný kotouč a wolframovou elektrodu. Kombinace těchto vlastností má za následek vyleštěný a rovný povrch wolframové elektrody. Kromě toho chladné mokré broušení zkracuje dobu broušení a zabraňuje přehřátí a poškození elektrod.

 

Nádoba na brusný prach

 

Cenově výhodná bruska nejvyšší kvality

Za použití odpovídající kleštiny je bruskou Inelco Ultima-TIG možné brousit wolframové elektrody o průměru 0,8 - 4,0 mm. Se standardními kleštinami umožňuje bruska Inelco Ultima-TIG broušení elektrod již od délky 15 mm, se speciálními kleštinami pak již od délky 8 mm. Konstrukce brusky umožňuje odbroušení elektrody pouze 0,3 mm, což omezuje plýtvání drahými wolframovými elektrodami a zároveň snižuje čas strávený broušením. To vše má za následek velmi rychlou finanční návratnost.

Jedinečný upínací systém vystředí wolframovou elektrodu vždy tak, aby broušení probíhalo ve správném podélném směru, samozřejmostí je variabilní nastavení požadovaného úhlu broušení v rozsahu 7,5°- 90°, což odpovídá úhlu špičky 15°- 180°. Přesný úhel není důležitý pouze pro výslednou kvalitu svaru, ale významně zvyšuje i počet opětovných zapálení mezi přebroušením elektrody.

 

Jednoduchá obsluha

Vložte wolframovou elektrodu do držáku elektrody s odpovídající kleštinou a utáhněte ji ve speciálním otvoru na čelní straně brusky. Na brusce nastavte požadovaný úhel broušení. Vložte držák s elektrodou do brusky, zapněte brusku a otáčejte držákem elektrody, dokud nebude broušení dokončeno. Je-li to třeba, můžete po ukončení broušení broušení zploštit hrot nastavením úhlu broušení do polohy 90° - toto opatření je výhodné z hlediska životnosti elektrody při vysokých svařovacích proudech.

 

Příslušenství

Nabídku příslušenství k brusce wolframových elektrod (brusný kotouč, brusná kapalina, upínací kleštiny apod.) naleznete v kategorii:

Doplňkové parametry

Kategorie: Brusky wolframových elektrod
Záruka: 2 roky
? Napájecí napětí: 1 x 230 V
? Metoda broušení: Mokrá
? Pro průměr elektrody: 0,8 - 4,0 mm
Hmotnost: 9,8 kg

Stolní bruska wolframových elektrod Inelco Ultima-TIG

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Dánská společnost INELCO GRINDERS se zabývá výhradně vývojem a výrobou brusek wolframových elektrod, které se používají především pro svařování metodou TIG. Má dlouholeté zkušenosti se suchým i mokrým broušením wolframových elektrod a patří mezi absolutní špičku v tomto odvětví. Společnost INELCO GRINDERS dodává své výrobky jako OEM varianty i některým výrobcům svařovací techniky (např. ESAB, ABICOR BINZEL, ALFA IN).

×

Splátková kalkulačka ESSOX