Elektrocentrála MEDVED GRIZZLI 7000 H AVR (MooSoJ)

Kód: 3.0164.02
124 267 Kč / ks 102 700 Kč bez DPH
Termín upřesníme
Možnosti doručení

Profesionální třífázová elektrocentrála. Výkon 7 kVA. Celkový proud 10 A. Regulace napětí AVR. Alternátor LINZ. Motor HONDA iGX390. Palivová nádrž 6 litrů. Elektrický start.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Profesionální třífázová elektrocentrála MEDVED GRIZZLI od českého výrobce ALFA IN a.s.

 

Vlastnosti a použití

Třífázové elektrocentrály MEDVED GRIZZLI jsou poháněny benzínovým motorem a jsou primárně určeny k napájení třífázových strojů a zařízení, při sníženém provozním výkonu (kW) je lze využít i k napájení zařízení jednofázových. Slouží jako generátory elektrického proudu všude tam, kde není v dosahu přípojka do distribuční sítě - setkat se s nimi můžete ve stavebnictví, v zemědělství, na různých venkovních akcích, na koncertech nebo festivalech. Elektrocentrály GRIZZLI se používají i při různých havarijních, nouzových nebo krizových situacích.

 

Základní specifikace elektrocentrály

  • Třífázový a jednofázový provoz (3 x 400 V, 1 x 230V)
  • Motor HONDA iGX390 (benzínový, jednoválcový, čtyřdobý)
  • Bezúdržbový alternátor LINZ
  • Výkon alternátoru 7 kVA (400 V)
  • Provozní výkon 5,6 kW (400 V)
  • Celkový proud 10 A (400 V)
  • Regulace napětí AVR
  • Palivová nádrž 6 litrů
  • Elektrické startování
  • Masivní ochranný rám
  • Tepelná proudová ochrana
  • Olejový hlídač

 

Motor HONDA iGX390

Elektrocentrála je osazena plně elektronicky ovládaným motorem HONDA iGX390. Řada motorů HONDA iGX je dalším vývojovým stupněm osvědčené řady profesionálních konvenčních motorů HONDA GX. Jejich předností je elektronický regulátor otáček STR, který zajišťuje stálé otáčky motoru i při měnícím se zatížení a dále variabilně upravuje otáčky motoru při volnoběhu. Další předností je automatický sytič, který snižuje spotřebu paliva a zvyšuje uživatelský komfort.

 

Je lepší elektrocentrála třífázová nebo jednofázová?

Třífázové elektrocentrály jsou primárně určeny k napájení třífázových zařízení, lze je ale využít i pro napájení zařízení jednofázových. Dalo by se proto říci, že jsou univerzálnější. Zde je ale nutné mít se na pozoru. Pokud u třífázové elektrocentrály porovnáte provozní výkon v obou režimech (230 V, 400 V), tak zjistíte, že v jednofázovém režimu je provozní výkon elektrocentrály (v kW) až poloviční oproti režimu třífázovému. Nebo jinak - zatímco k dosažení provozního výkonu např. 8 kW postačuje u jednofázové elektrocentrály alternátor o výkonu 9 kVA, u třífázové elektrocentrály (v režimu 230 V) je k dosažení stejného provozního výkonu zapotřebí alternátor o výkonu alespoň 22 kVA.

Odpověď na úvodní otázku je proto jasná. Pokud potřebujete napájet třífázová zařízení, je volba jednoduchá - elektrocentrála musí být třífázová a její jednofázový režim je takový příjemný bonus. Pokud ale třífázová zařízení napájet nepotřebujete, doporučujeme vždy elektrocentrály jednofázové, které při stejném výkonu alternátoru dodávají mnohem vyšší provozní výkon, jsou menší, lehčí a navíc jsou i výrazně levnější.

 

Regulace napětí AVR

Elektronická regulace napětí AVR zajišťuje hodnotu výstupního napětí elektrocentrály v toleranci ± 1% v celém rozsahu až do jmenovitého výkonu elektrocentrály (měřeno při konstantním zatížení). Regulace napětí AVR je tak vhodná zejména pro připojená zařízení velmi citlivá na kolísání napětí - např. speciální lékařské nebo měřící přístroje, zařízení s elektronickou kontrolou vstupního napětí apod.

V případech, kdy není požadavek na extrémně nízkou toleranci výstupního napětí a připojujete standardní zařízení - např. ruční nářadí s komutátorovými motory, elektronická zařízení vč. notebooků, svařovacích invertorů - nebo připojujete i zařízení s tzv. "tvrdým rozběhem" - typicky spotřebiče s asynchronním motorem (čerpadla, kompresory, tlakové myčky apod.), doporučujeme regulaci napětí CCL.

 

Doplňková výbava

Elektrocentrály MEDVED lze doplnit o řadu praktických doplňků - madla nebo podvozek usnadňující manipulaci, lehkou horní kapotáž, počítadlo motohodin, elektrický panel s jističi, větší palivovou nádrž, katalyzátor apod.

V kombinaci s automatikou ATS mohou elektrocentrály s elektrickým startováním sloužit jako záložní generátory při přerušení dodávky elektrické energie z distribuční sítě.

 

Jaký zvolit výkon elektrocentrály

Při zapojení elektrických strojů a spotřebičů k elektrocentrále je bezpodmínečně nutné respektovat technické parametry elektrocentrály a připojovaného napájeného zařízení. Pro správný výběr vhodné elektrocentrály doporučujeme několikrát změřit pomocí klešťového ampérmetru hodnoty rozběhového proudu u všech zařízení, která plánujete k elektrocentrále připojit. Na základě součtu nejvyšších naměřených hodnot rozběhového proudu u jednotlivých zařízení pak lze snadno vybrat odpovídající typ elektrocentrály dle údaje o celkovém dodávaném proudu (viz Parametry produktu).

Pro dlouhodobý a bezproblémový chod elektrocentrály při konstantní zátěži je doporučeno kalkulovat s výkonovou rezervou cca 10 %.

 

Koeficient výkonu (rozběhu) připojeného zařízení

Nemáte-li k dispozici klešťový ampérmetr, je možné potřebný výkon (proud) elektrocentrály určit odhadem na základě typu připojovaných zařízení a jejich koeficientu výkonu (rozběhu). Zařízení lze rozdělit do několika skupin.

Běžné domácí spotřebiče odporového typu - klasické žárovky, elektrické topení, vysoušeče vlasů - mají koeficient výkonu 1. Pro takové spotřebiče platí, že při celkovém příkonu 3000 W (3 kW) stačí k jejich provozu elektrocentrála s provozním výkonem 3 kW. Pozor ale na některé další domácí spotřebiče - rychlovarné konvice, žehličky, televizory - kde je již koeficient výkonu 1,5 až 2.

Jiná situace nastává u spotřebičů s elektromotory. Může se jednat o zařízení s komutátorovými motory - úhlové brusky, vrtačky, řetězové pily, bourací kladiva, ale i mixery - s koeficientem výkonu 2 až 3, nebo o zařízení s asynchronními (indukčními) motory - čerpadla, kompresory, ledničky, tlakové myčky, domácí vodárny - která mají koeficient výkonu 3 až 5. Vysoký koeficientu u těchto zařízení je dán tím, že mají většinou tzv. tvrdý rozběh - k roztočení motoru potřebují po krátkou dobu (od 0,2 do 2 sekund) několikanásobně vyšší výkon elektrocentrály, než je jejich "štítkový" příkon.

 

Pro provoz zařízení s asynchronním motorem vždy doporučujeme elektrocentrály s regulací napětí CCL.

 

Posledním typem jsou spotřebiče kapacitního typu - halogenová světla, zářivky, výbojky, fotoblesky - kde je koeficient výkonu 1,5 až 2.

Jako příklad pro výpočet potřebného výkonu elektrocentrály lze uvést běžné ponorné čerpadlo se "štítkovým" příkonem motoru 1100 W. Při započítání koeficientu 3 je pro rozběh takového čerpadla zapotřebí elektrocentrála o výkonu přibližně 3 x 1100 W = 3300 W (3,3 kW).

Stejným způsobem lze určit potřebný výkon elektrocentrály např. u pístového kompresoru se "štítkovým" příkonem motoru 2200 W. Při započítání koeficientu 3 až 5 je pro rozběh takového kompresoru zapotřebí elektrocentrála o výkonu přibližně 3 x 2200 W až 5 x 2200 W. Tedy elektrocentrála o výkonu 6600 až 11000 W (6,6 až 11 kW).

 

Druh zařízení Koeficient
Tlakové myčky 3
Lednice 3,5 - 5
Míchačky na beton, ruční úhlové brusky, kotoučové pily 2,5
Obráběcí stroje a elektrické brusky 2
Ponorná čerpadla 3
Pračky 4
Kompresory 3,5 - 5
Vrtačky, frézky 3
Halogenová světla a zářivky 1,5
Drtiče, strunové sekačky, křovinořezy, plotové nůžky, sekačky a řetězové pily 2

 

A jak již bylo uvedeno výše, vždy při výpočtu potřebného výkonu elektrocentrály doporučujeme kalkulovat s dostatečnou rezervou cca 10 %, která zajistí dlouhodobý a bezproblémový chod elektrocentrály při konstantní zátěži.

 

České elektrocentrály MEDVED

Divize elektrocentrál společnosti ALFA IN a.s. se již od roku 2010 věnuje vývoji a výrobě generátorů a záložních zdrojů MEDVED jak pro běžné, tak i havarijní a krizové nasazení. Produkční linie obsahuje celou typovou a výkonovou škálu, která je schopna pokrýt většinu požadavků zákazníků při plně profesionálním použití v náročných provozních a klimatických podmínkách.

 

 

Všechny stroje jsou sestavovány z vysoce kvalitních součástí od prověřených dodavatelů – jsou využívány špičkové motory HONDA, VANGUARD nebo BRIGGS & STRATTON a bezúdržbové (bezuhlíkové) alternátory LINZ. Výroba probíhá pod certifikovaným systémem řízení jakosti dle ISO 9001. Mezi priority výrobce patří kvalitní dílenské zpracování, efektivní řízení výroby, záruční i pozáruční servis a zejména komplexní zákaznická podpora.

Elektrocentrály a záložní zdroje MEDVED úspěšně pomáhají v soukromém i podnikatelském sektoru nejen po celé ČR, ale také v zahraničí. Díky své spolehlivosti a snadné obsluze jsou elektrocentrály MEDVED používány i ve všech složkách integrovaného záchranného systému (IZS) nebo v Armádě České republiky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Elektrocentrály třífázové
Záruka: 2 roky
? Výstupní napětí: 3 x 400 V
? Výkon alternátoru (400 V): 7 kVA
? Účiník cos φ (400 V): 0,8
? Provozní výkon (400 V): 5,6 kW
? Celkový proud (400 V): 10 A
? Výkon alternátoru (230 V): 4,2 kVA
? Účiník cos φ (230 V): 0,9
? Provozní výkon (230 V): 3,8 kW
? Celkový proud (230 V): 18,3 A
? Výstupní frekvence: 50 Hz
? Regulace napětí: AVR
? Stabilita napětí: ± 1 %
? Stabilita frekvence: ± 1 %
? Alternátor: LINZ
? Motor: HONDA
? Typ motoru: iGX390
? Počet válců motoru: 1
? Zdvihový objem motoru: 389 ccm
? Výkon motoru: 8,2 kW/11 HP
? Chlazení motoru: Vzduchem (nucené)
? Startování motoru: Elektrické
? Palivo: Natural 95
? Olej: 5W-30
? Objem palivové nádrže: 6 l
? Spotřeba paliva: 2,1 l/hod
? Motohodiny: Ano
? Panel s jističi: Ano
? Zásuvka 400 V (16 A): 1 x
? Zásuvka 400 V (32 A): Ne
? Zásuvka 230 V (16 A): 1 x
? Zásuvka 230 V (32 A): Ne
? Stupeň krytí: IP 23
? Hlučnost: 96 dB(A)
Rozměry (D x Š x V): 800 x 564 x 577 mm
Hmotnost - suchá: 79 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ALFA IN je česká společnost založená v roce 1998. Již od samého počátku se společnost soustředila na vývoj a výrobu svářeček a plazmových řezaček. Se svářečkami a plazmami PEGAS, PERUN, aXe nebo Svarog se tak můžete setkat téměř v každé domácí nebo zámečnické dílně. Pod svou privátní značkou HOMER Tools nabízí společnost ALFA IN produkty, které cenově přímo konkurují hobby marketům a obchodním řetězcům, ale zároveň garantují vyšší kvalitu a plné servisní zázemí.

Postupem času do svého výrobního portfolia zařadila značka ALFA IN i produkty z dalších oblastí - CNC řezací portály, elektrocentrály a ATS záložní zdroje MEDVED Arctos a Grizzli, transformátory nebo plynové filtry.

Vedle vlastní výroby je společnost ALFA IN výhradním dodavatelem technologií pro orbitální svařování ORBITEC a od roku 2013 je výhradním dovozcem vysoce kvalitních svařovacích hořáků PARKER Torchology a ARC Torchology. Jako systémový integrátor realizuje společnost ALFA IN komplexní dodávky a instalace automatizovaných a robotizovaných pracovišť. Důkazem o aktivním přístupu k zavádění nových technologií je to, že společnost ALFA IN se v Česku stala jedním z prvních dodavatelů vláknových laserů pro laserové řezání.

Sídlem společnosti je rozsáhlý areál v průmyslové zóně Nová Ves u Třebíče, kde je soustředěna nejen výroba, vývoj a skladové prostory, ale také předváděcí centrum s možností předvedení všech produktů včetně CNC řezacích portálů a automatizovaných pracovišť. Mnoho informací o produktech společnosti ALFA IN získáte na kanále YouTube.

×

Splátková kalkulačka ESSOX