ESAB Cutmaster 50+ + hořák SL60

Kód: 0559150004
Akce Tip
Značka: ESAB
53 225 Kč / ks 43 987,60 Kč bez DPH
Do 10 dnů
Můžeme doručit do:
3.5.2024
Možnosti doručení

Plazmový řezací zdroj pro řezání a drážkování kovů. Přenosný. 3 x 400 V. Proud 15 - 50 A. Zatížení 50 A/60 %. Kvalitní řez 25 mm, maximální (dělící) řez 32 mm. Hořák 1Torch SL60 75° ATC - délka 6,1 metru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plazmový řezací zdroj pro řezání a drážkování kovů. Přenosný. 3 x 400 V. Proud 15 - 50 A. Zatížení 50 A/60 %. Kvalitní řez 25 mm, maximální (dělící) řez 32 mm. Hořák 1Torch SL60 75° ATC - délka 6,1 metru.

 

Výhody plazmového řezání

  • Vysoká rychlost řezání
  • Kvalitní řez s minimální oblastí změněné struktury materiálu
  • Menší tepelné deformace řezaného materiálu
  • Možnost řezání uhlíkových ocelí, nerezových ocelí a neželezných kovů
  • Metoda nevyžaduje žádné speciální plyny, stačí pouze stlačený vzduch (kompresor)
  • Nižší provozní náklady v porovnání s řezáním autogenem

 

Rozsah dodávky

  • ESAB Cutmaster 50+
  • Hořák 1Torch SL60 75° ATC - délka 6,1 metru
  • Zemnící kabel - délka 3 metry
  • Startovací sada spotřebních dílů

 

Popis

Plazmová řezačka Cutmaster 50+ je určena pro kvalitní řezání do tloušťky 25 mm, produktivní řezání je možné do tloušťky 16 mm. Při nižších nárocích na kvalitu řezu lze dělit materiál do tloušťky 32 mm. Uvedené parametry se vztahují k jemnozrnné oceli, kromě běžné oceli lze řezat i nerez, hliník nebo měď - v případě těchto materiálů se řezné parametry snižují. Vedle běžného režimu řezání má Cutmaster 50+ i režim pro řezání s mezerami, díky kterému lze řezat děrované plechy, sítě apod.

Kromě řezání kovů je možné řezačku (za použití odpovídajícího osazení hořáku) využít i pro tzv. drážkování. Jedná se metodu, která se nejčastěji používá při různých opravách - při vyřezávání chybných svarů, odstraňování vad a trhlin, dělení nastehovaných svařenců, při propalování otvorů nebo odstraňování nálitků ve slévárnách.

Plazmová řezačka Cutmaster 50+ pracuje s tlakem vzduchu 6,2 - 8,6 bar, spotřeba vzduchu je 142 - 235 l/min. Řezačka je kompatibilní s elektrocentrálami - pro plné využití řezné kapacity (70 A) je podmínkou výkon min. 12 kVA a automatická regulace napětí.

 

Ovládací panel Cutmaster 50+

 

Ovládání a výbava

Plazmová řezačka Cutmaster 50+ má barevný ovládací panel pro nastavení všech parametrů - režimy řezání (plný materiál/děrovaný materiál vč. drážkování), velikost řezacího proudu (15 - 50 A), hodnota pracovního tlaku vzduchu (6,2 - 8,6 bar) nebo režim spouště hořáku (2-takt/4-takt). Na ovládacím panelu je dále zobrazeno i aktuální napětí na oblouku.

Na panelu řezačky Cutmaster 50+ se zobrazují i případná chybová hlášení - nesprávně nastavený tlak vzduchu, opotřebení spotřebních dílů nebo nesprávné sestavení spotřebních dílů hořáku. Řídící elektronika zajišťuje extrémní spolehlivost a bezchybný chod řezačky od počátečního nastavení až po ukončení práce.

Cutmaster 50+ je vybaven patentovaným flexibilním plazmovým hořákem 1Torch SL60 s inovativní technologií vedení plynu, která poskytuje špičkové chlazení aktivních částí hořáku a zajišťuje tak až 5-ti násobnou životnost spotřebních dílů v porovnání se systémy od konkurenčních výrobců. Připojení hořáku ATC (Advanced Torch Connector) umožňuje rychlou výměnu ručního hořáku za strojní a zároveň (při použití prodlužovacích kabelů ATC) umožňuje prodloužení hořáku až na délku 30,4 metru.

Plazmová řezačka Cutmaster 50+ je standardně dodávána s rozhraním pro připojení k CNC pálicímu automatu, které se nachází na čelním panelu stroje.

 

Doporučení

Na kvalitu řezu a životnost plazmové řezačky má zásadní vliv čistota dodávaného stlačeného vzduchu. Vždy je proto doporučeno zařadit do rozvodu vzduchu - těsně před řezačku - filtr a odlučovač kondenzátu. Uvedené příslušenství lze objednat samostatně viz SOUVISEJÍCI PRODUKTY níže.

 

Osazení hořáku spotřebními díly

Plazmový hořák je kompletně osazen a připraven k použití. Kompletní nabídku dalších spotřebních dílů (hubice, dýzy, elektrody apod.) naleznete v těchto kategoriích:

Doplňkové parametry

Kategorie: Plazmové řezačky
Záruka: 3 roky
? Rozsah dodávky: Zdroj + hořák
? Napájecí napětí: 3 x 400 V
? Jištění: 20 A
? Funkce PFC: Ne
? Vestavěný kompresor: Ne
? Funkce DRÁŽKOVÁNÍ: Ano
? Funkce ŘEZÁNÍ S MEZERAMI: Ano
? Start oblouku: Bezkontaktní
? Minimální proud: 15 A
? Maximální proud: 50 A
? Zatěžovatel 100 %: 40 A
? Zatěžovatel 60 %: 50 A
? Maximální řez - ocel: 32 mm
? Kvalitní řez - ocel: 25 mm
? Pracovní tlak vzduchu: 6,2 - 8,6 bar
? Spotřeba vzduchu: 142 - 235 l/min
Rozměry (Š x D x V): 203 x 478 x 311 mm
Hmotnost: 15,8 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie společnosti ESAB sahá až do roku 1904, kdy švédský inženýr Oscar Kjellberg vyvinul první obalenou svařovací elektrodu na světě a založil společnost Elektriska Svetsnings-Aktiebolaget (ESAB). Tímto okamžikem se začala psát historie svařování.

I následující roky byly plné převratných změn a vynálezů - první redukční ventil (1914), uvedení přídavných materiálů pro navařování tvrdokovů (1922), vynalezena metoda svařování pod tavidlem SAW (1937), vynalezena metoda TIG (1944), vynalezena metoda drážkování uhlíkovou elektrodou (1949), vynalezena metoda MIG/MAG (1950), vynález plazmového řezání (1955), vynález hořáku pro řezání a svařování pod vodou (1972) atd. Vždy, když se v oblasti svařování odehrálo něco důležitého, společnost ESAB byla u toho...

V současnosti je společnost ESAB světovým lídrem v oblasti svařovacích a řezacích zařízení a přídavných materiálů. Do skupiny ESAB patří více než 40 globálních a regionálních značek, společnost působí ve 147 zemích světa a má 26 výrobních závodů.

×

Splátková kalkulačka ESSOX