Hořák BINZEL ABITIG 26 V, 35-50 - délka 4 metry

Kód: 706.4037
5 028 Kč –34 %
Hořák BINZEL ABITIG 26 V
5 028 Kč –34 % 3 290 Kč / ks 2 719,01 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Plynem chlazený svařovací hořák TIG s ventilem. Zatěžovatel 35 %. Zatížení 180 A (DC), 130 A (AC). Připojení 35-50. Pevný krk. Standardní kabelový svazek v gumě. Délka 4 metry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plynem chlazený svařovací hořák s plynovým ventilem BINZEL ABITIG 26 V. Hořák je osazen kabelovou zástrčkou pro připojení proudu a plynovou hadičkou, která se připojuje přímo k redukčnímu ventilu na tlakové lahvi s ochranným plynem.

 

Popis

Svařovací hořák s ventilem je určen pro běžné invertorové zdroje pro metodu MMA (svařování obalenou elektrodou), které nejsou primárně určeny pro svařování metodou TIG, ale zároveň tuto možnost nabízejí. Tyto zdroje musí být vždy vybaveny přepínáním svařovací metody MMA/TIG. Zapálení elektrického oblouku probíhá kontaktem wolframové elektrody se základním materiálem - buď škrtnutím wolframové elektrody o základní materiál (tzv. náškrab), nebo lehkým dotykem (tzv. LIFT ARC start).

Svařovací zdroje s dotykovým startem nejsou vybaveny vlastním elektromagnetickým plynovým ventilem. Ochranný plyn (argon) tak do TIG hořáku proudí hadičkou přímo z redukčního ventilu na tlakové lahvi a zdrojem vůbec neprochází. Plyn se pak pouští a zastavuje otočným ventilem v rukojeti hořáku. Proto jsou tyto hořáky obecně označovány jako hořáky "s ventilkem".

Samotné svařování probíhá tak, že se ochranný plyn pustí nejprve na redukčním ventilu a poté ventilkem v rukojeti hořáku. Dotykem (příp. škrtnutím) wolframové elektrody o základní materiál dojde k zapálení oblouku. Při ukončení svařování se postupuje v opačném pořadí. Nejprve se oddálí hořák od základního materiálu až do zhasnutí oblouku, uzavře se plyn ventilkem v rukojeti hořáku a poté se uzavře plyn na redukčním ventilu.

 

Provedení

 • Ovládací modul: otočný ventil pro ovládání plynu
 • Tělo hořáku: pevné
 • Kabelový svazek: standardní v gumě
 • Připojení hořáku: 35-50 (průměr připojovacího kolíku 13 mm)
 • Připojení plynu: převlečná matice G 1/4"
 • Délka hořáku: 4 metry

 

Vlastnosti

 • Otočný ventil pro regulaci plynu v rukojeti hořáku
 • Připojení plynu přímo na redukční ventil na lahvi
 • Spotřební díly shodné s mezinárodním standardem - viz díly Řada 17/18/26 a kompatibilní

 

Technické údaje

 • Chlazení: plynem
 • Zatěžovatel: 35 %
 • Zatížení DC: 180 A
 • Zatížení AC: 130 A
 • Průměr wolframové elektrody: 0,5 - 4,0 mm

 

Osazení hořáku spotřebními díly

Hořák není osazen spotřebními díly (kleština, domeček kleštiny, plynová hubice, kryt elektrody, wolframová elektroda). Díly se objednávají samostatně v závislosti na průměru wolframové elektrody. Kompletní nabídku dílů dle požadovaného typu osazení naleznete v těchto kategoriích:

 

Doplňkové parametry

Kategorie: TIG hořáky s ventilem s připojením 35-50
Záruka: 6 měsíců
? Chlazení hořáku: Plynem
? Provedení těla: Pevné
? Obal kabelového svazku: Guma
? Ovládací modul: Ventil
? Ovládací konektor: Bez konektoru
? Zatěžovatel: 35 %
? Zatížení DC: 180 A
? Zatížení AC: 130 A
? Pro průměr elektrody: 0,5 - 4,0 mm
? Proudové připojení hořáku: 35-50
? Délka hořáku: 4 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ABICOR BINZEL je přední světový výrobce svařovacích hořáků MIG/MAG a TIG, plazmových hořáků a příslušenství pro svařování. Společnost byla založena v roce 1945 v německém městě Buseck. Od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších hráčů na trhu se svářečským vybavením a s jejími produkty se setkáte ve všech průmyslových oblastech včetně automotive, lodních staveb, staveb strojů a mnoha dalších.

Společnost ABICOR BINZEL má pobočky po celém světě, včetně Evropy, Asie, Severní a Jižní Ameriky, Austrálie a Afriky, a nabízí svým zákazníkům kvalitní produkty a služby v celosvětovém měřítku. Společnost si udržuje svou vedoucí pozici v oblasti svářečského vybavení díky neustálému vývoji nových a inovativních produktů a díky spolupráci s významnými partnery v oboru.

V oblasti svařovacích hořáků se skupina ABICOR BINZEL řadí na absolutní světovou špičku a je považována za etalon v této oblasti. Mnoho zajímavých informací o produktech ABICOR BINZEL získáte na kanále YouTube a praktické rady pro každého svářeče naleznete na blogu společnosti - ABICOR BINZEL BLOG.

×

Splátková kalkulačka ESSOX