ABICOR BINZEL CR 1000 - univerzální chladicí jednotka

Kód: 850.1001
20 170 Kč / ks 16 669,42 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Univerzální jednofázová chladicí jednotka ke svařovacím zdrojům. Chladicí výkon 1 kW. Provozní tlak 3,5 bar. Manuální režim provozu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jednotka CR 1000 od společnosti ABICOR BINZEL je univerzální chladicí jednotka vhodná ke svařovacím zdrojům nebo plazmovým řezacím zdrojům. Jednotka je určena k chlazení kapalinou chlazených hořáků a lze ji použít i pro chlazení bodovaček menších výkonů.

 

Vlastnosti

  • Univerzální chladicí jednotka
  • Vlastní přívodní kabel s vidlicí 1 x 230 V
  • Chladicí výkon 1 kW
  • Objem chladicí kapaliny 6 litrů
  • Manuální režim provozu
  • Snímač průtoku chladicí kapaliny
  • Tepelná ochrana proti přetížení

Pro aplikace s požadavkem na vyšší chladicí výkon je k dispozici i výkonnější chladicí jednotka CR 1250.

 

Porovnání jednotek CR 1000 a CR 1250

 

Chladicí jednotka CR 1000 CR 1250
Chladicí výkon [kW] 1 1,25
Průtok chladicí kapaliny [l/min] 7 7
Pracovní teplota [°C] 25 25
Teplota na vstupu [°C] 63 63
Teplota na výstupu [°C] 53 45
Rozdíl teplot [°C] 10 18

 

Režim provozu

Jednotka CR 1000 pracuje v manuální režimu - po stisknutí hlavního vypínače se vodní čerpadlo a chladicí ventilátor jednotky zapne, dalším stiskem se čerpadlo a ventilátor jednotky vypne. Jednotka je vybavena snímačem průtoku chladicí kapaliny.

 

Snímač průtoku

Snímač průtoku lze v několika snadných krocích (viz přiložený návod) zapojit na spoušť hořáku či jiného zařízení a poté připojit do konektoru na čelním panelu chladicí jednotky. Snímač průtoku při nízkém průtoku chladicí kapaliny (0,6 - 0,8 l/min) zajistí okamžité vypnutí připojených zařízení a zabrání tím jejich tepelnému přetížení.

 

Jakou použít chladicí kapalinu?

Chladicí jednotka je dodávána bez chladicí kapaliny. Do chladicích jednotek doporučujeme kapalinu BINZEL BTC-15 v kanystrech o objemu 5 litrů nebo o objemu 20 litrů. Na rozdíl od běžných chladicích kapalin (např. Fridex) tato kapalina není agresivní vůči materiálům použitým na konstrukci chladicích okruhů a čerpadel, omezuje účinky elektrolytické koroze a zabraňuje usazování nečistot v chladicím okruhu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Chladicí jednotky
Záruka: 2 roky
? Napájecí napětí: 1 x 230 V
? Typ jednotky: Univerzální
? Chladicí výkon: 1 kW
? Objem chladicí kapaliny: 6 l
? Maximální tlak: 3,5 bar
? Maximální průtok: 7 l/min
? Automatický režim: Ne
? Tlakové čidlo: Ne
Rozměry (Š x D x V): 250 x 490 x 410 mm
Hmotnost: 14,9 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

ABICOR BINZEL je přední světový výrobce svařovacích hořáků MIG/MAG a TIG, plazmových hořáků a příslušenství pro svařování. Společnost byla založena v roce 1945 v německém městě Buseck. Od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších hráčů na trhu se svářečským vybavením a s jejími produkty se setkáte ve všech průmyslových oblastech včetně automotive, lodních staveb, staveb strojů a mnoha dalších.

Společnost ABICOR BINZEL má pobočky po celém světě, včetně Evropy, Asie, Severní a Jižní Ameriky, Austrálie a Afriky, a nabízí svým zákazníkům kvalitní produkty a služby v celosvětovém měřítku. Společnost si udržuje svou vedoucí pozici v oblasti svářečského vybavení díky neustálému vývoji nových a inovativních produktů a díky spolupráci s významnými partnery v oboru.

V oblasti svařovacích hořáků se skupina ABICOR BINZEL řadí na absolutní světovou špičku a je považována za etalon v této oblasti. Mnoho zajímavých informací o produktech ABICOR BINZEL získáte na kanále YouTube a praktické rady pro každého svářeče naleznete na blogu společnosti - ABICOR BINZEL BLOG.

×

Splátková kalkulačka ESSOX