Sidergas S6 CLEAROD - nepoměděný svařovací drát G3Si1 - 1,0 mm (18 kg)

Kód: OC0S6BS10S0181
1 404 Kč / cívka 1 160,33 Kč bez DPH 78 Kč / 1 kg
Skladem
Můžeme doručit do:
20.6.2024
Možnosti doručení

Prémiový nepoměděný MAG svařovací drát typu G3Si1 (SG2). Nelegovaný, přesně vinutý. Průměr 1,0 mm. Cívka 18 kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nelegovaný (ocelový) svařovací drát G3Si1 (dříve SG2) od italského výrobce SIDERGAS S.p.A.

 

O společnosti SIDERGAS

S více než padesátiletou zkušeností v oblasti tažení drátů je společnost SIDERGAS předním evropským výrobcem svařovacích drátů z uhlíkové oceli a hliníku, jejichž špičková kvalita je uznávána a potvrzována významnými mezinárodními certifikačními autoritami. Všech pět výrobních závodů společnosti SIDERGAS se nachází v severní Itálii poblíž měst Verona, Padova, Lodi a Turín a jejich roční produkce dosahuje téměř 50 000 tun drátu.

 

Více informací o prémiových přídavných materiálech společnosti SIDERGAS získáte na stránkách výrobce SIDERGAS.COM.

Naše společnost je výhradním dovozcem přídavných materiálů SIDERGAS do České republiky.

 

Klasifikace

EN ISO 14341-A: G3Si1
AWS A5.18: ER70S-6

 

Vlastnosti a použití

Plný, nelegovaný, přesně vinutý MAG svařovací drát s mezí kluzu až 460 MPa (v závislosti na ochranném plynu). Předností drátu je lesklý, nepoměděný povrch. Drát je univerzálně použitelný pro svařování běžných konstrukčních ocelí v ochranné atmosféře a vyznačuje se velmi nízkou tvorba rozstřiku. Je určen pro výrobu kotlů, zásobníků, různých konstrukcí, pro vysokou zatížitelnost je vhodný i pro svary tlustostěnných svařenců.

Vstupní surovinou pro výrobu drátu SIDERGAS S6 je vždy kvalitní německá ocel, která se vyznačuje velmi nízkým podílem šrotu (max. 5 %). Díky vysoké kvalitě vstupní suroviny, osvědčeným postupům tažení drátu a inovativní technologii povrchové úpravy si společnost SIDERGAS vytvořila s nepoměděným drátem S6 CLEAROD jedinečnou prodejní pozici mezi všemi ostatními evropskými konkurenty (ESAB OK Aristorod 12.50, Böhler ECOspark 6 NC apod.) - ať již jde o kvalitu či spolehlivost finálního výrobku. Příjemným bonusem je navíc i zcela bezkonkurenční cena.

 

 

Přednosti nepoměděného drátu CLEAROD

  • Nižší zdravotní zátěž svářeče - díky absenci mědi na povrchu drátu CLEAROD vzniká při svařování méně svářečského dýmu. V porovnání s poměděnými dráty navíc toxická měď v dýmu není přítomna, což snižuje zatížení dýchacích cest a tím i celého organismu svářeče.
  • Nižší opotřebení spotřebních dílů - protože u nepoměděného drátu CLEAROD nedochází k otěru mědi, je výrazně nižší opotřebení spotřebních dílů hořáku (kontaktní špičky, bowdeny). Perioda výměny spotřebních dílů je nižší a to přináší výraznou finanční úsporu.
  • Zvýšená antikorozní ochrana - u poměděných drátů plní vrstva mědi na povrchu zejména funkci antikorozní ochrany. Nepoměděný drát CLEAROD má speciální povrchovou úpravu, která poskytuje vyšší antikorozní ochranu než u drátů poměděných.
  • Stabilní podávání drátu - zcela hladký povrch zaručuje u nepoměděného drátu CLEAROD vynikající kluzné vlastnosti a stabilní chování v celé délce vedení drátu. Vedle ručního svařování je tak drát doporučen zejména pro robotové svařování.
  • Stabilnější oblouk s nižším rozstřikem - u poměděných drátů měď v oblouku explozivně hoří, vytváří malé rozstřiky a oblouk díky tomu nemusí být zcela stabilní. K tomuto jevu u nepoměděného drátu CLEAROD nedochází.
  • Šetrnost k životnímu prostředí - v porovnání s výrobou poměděného drátu odpadá u nepoměděného drátu CLEAROD nutnost speciálního procesu lakování a galvanického pokovování. To snižuje ekologické zatížení okolního prostředí.

 

Základní materiály

Drát je vhodný pro oceli s mezí kluzu až do 420 MPa - např. pro konstrukční oceli až do S355, oceli pro tlakové účely až do P355GH a P355NH, jemnozrnné oceli až do S460NL a S460ML nebo oceli pro potrubí až do L415M/N L360QB, P355N nebo P275T1.

 

Ochranný plyn (ISO 14175)

  • C1 - CO2 100 %
  • M21 - směs (Ar + 18 % CO2)

 

Doplňující informace

Svařovací proud: DC (+)
Průměr drátu: 1,0 mm
Hmotnost cívky: 18 kg
Průměr cívky: 300 mm (nutný adaptér)
Cívek na paletě: 72 ks

Doplňkové parametry

Kategorie: MAG dráty pro nelegované oceli
Záruka: 2 roky
? Pro metody: MIG/MAG
? Použití: Ocel
? Typ drátu: Plný
? Povrchová úprava: Nepoměděný
? Průměr drátu: 1,0 mm
? Hmotnost balení: 18 kg
? Balení: Cívka Ø 300 mm
? Ochranný plyn: C1 (CO2), M21 (Ar + 18 % CO2)
? Klasifikace EN ISO: G3Si1 (SG2)
? Klasifikace AWS: ER70S-6
? Mez kluzu (Rp02): 460 MPa
? Mez pevnosti (Rm): 560 MPa
? Tažnost (A): 30 %
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
VP Avatar autora | 22.2.2024
Se svařovacím drátem Sidergas S6 CLEAROD jsem nadmíru spokojen kdy je vidět rozdíl oproti poměděnému drátu. Za tu kvalitu a cenu určitě objednám znovu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

S více než padesátiletou zkušeností v oblasti tažení drátů je společnost SIDERGAS předním evropským výrobcem svařovacích drátů z oceli a hliníku, jejichž špičková kvalita je uznávána a potvrzována významnými mezinárodními certifikačními autoritami. Všech pět výrobních závodů společnosti SIDERGAS se nachází v severní Itálii poblíž měst Verona, Padova, Lodi a Turín a jejich roční produkce dosahuje téměř 50 000 tun drátu. 

Naše společnost je výhradním dovozcem materiálů SIDERGAS do České republiky. Dodáváme svařovací dráty na ocel (W3Si1, W4Si1) a hliník (AlSi5, AlSi12, AlMg5) pro svařování metodou TIG a stejně tak i svařovací dráty na ocel (G3Si1, G4Si1) a hliník (AlSi5, AlSi12, AlMg4,5Mn a AlMg5) pro svařování metodou MIG/MAG. Materiály dodáváme ve všech obvyklých průměrech a typech balení vč. velkokapacitních (sudů) pro robotové svařování.

×

Splátková kalkulačka ESSOX